Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Wybierz Styl: Aktywuj czarny styl Aktywuj jasny styl Aktywuj mobilny styl
Forum o zarabianiu przez Internet !
praca w domu Witaj serdecznie forum o zarabianiu Zarabiam.com
forum o zarabianiu przez internet

Witaj! Nie bez powodu trafiłeś na największe w Polsce Forum o Zarabianiu przez internet! Tutaj gromadzimy pasjonatów zdobywania pieniędzy online i dajemy możliwość poznania tajników pracy w domu. Coraz więcej osób poszukuje sposobów na zarabianie w sieci, co sprawia, że praca w domu przez internet staje się atrakcyjnym źródłem dochodu. W dzisiejszych czasach, zarabianie online to nie tylko alternatywa, ale często również znakomita opcja do tradycyjnej pracy na etacie. Czy zastanawiasz się, jak łatwo zarobić pieniądze? Jeśli tak, to właściwe miejsce! Internet jest pełen możliwości, a my jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami.

Rejestracja na naszym forum jest całkowicie darmowa i niesie ze sobą wiele korzyści:

  • Zakładaj nowe wątki i bierz udział w dyskusjach,
  • Odblokuj dostęp do czatu (Shoutbox),
  • Ogranicz liczbę wyświetlanych reklam,
  • Zdobywaj odznaczenia i reputację,
  • Zyskaj dostęp do ukrytych działów, tematów i linków,
  • Przeglądaj galerię zdjęć i filmów z wygranymi nagrodami,
  • Dostosuj swój prywatny profil,
  • Weź udział w konkursach organizowanych na forum,
  • Skorzystaj z doświadczenia społeczności zarabiającej online od lat,
  • Porównaj stopy procentowe na kontach oszczędnościowych,
  • Wykorzystaj merytoryczną wiedzę naszych użytkowników, by zarabianie w domu stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek,
  • Dowiedz się, gdzie zdobyć darmowe upominki, gadżety i próbki.
  • Pamiętaj to nic nie kosztuje, zarabiam.com to darmowe forum internetowe w którym zasięgniesz informacji "jak zarabiać przez internet".
I co najważniejsze, wszystko to jest zupełnie za darmo! Zarabiam.com to internetowe forum, które udzieli Ci odpowiedzi na pytanie "jak zarabiać przez internet". Teraz praca w domu staje się możliwa! Zarejestruj się już teraz, a dowiesz się wszystkiego o zarabianiu przez internet!

praca w domu


Zapraszamy na Nasze Serwery Minecraft oraz Serwer Minecraft



Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ryczałt a bezrobocie » Pytanie

Autor Wiadomość
rachman Offline
Przyjaciel Forum
*

Liczba postów: 5,903
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 1906 +

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 2,804.20
Post: #11
RE: Ryczałt a bezrobocie
Sprawdź:
No to chyba nie powinno ale niech spyta w UP bo gwarancji nie daję albo już pracodawcy czy księgowej jego. Radziłbym UP bo jak pracodawca usłyszy że ma kaskę to może mniej jej dać Wink

Kod rabatowy SeoHost.pl - 30%
28-05-2015 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ania Online
Forumowy Maniak


Liczba postów: 1241
Dolaczyl: Jan 2012
Reputacja: 1712

Poziom ostrzezen: 0%
Forum Gold: 215.61 [Dotacja]

Warto sprawdzić:
AnnaKa Offline
Przyjaciel Forum
*

Liczba postów: 4,420
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 3101 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 5.01
Post: #12
RE: Ryczałt a bezrobocie
A gdyby rozliczyć PIT normalnie w kwietniu 2016? I rachunki teraz wystawiać to będzie wszystko legalnie ?
28-05-2015 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
rachman Offline
Przyjaciel Forum
*

Liczba postów: 5,903
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 1906 +

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 2,804.20
Post: #13
RE: Ryczałt a bezrobocie
yyy ale że co? Masz dochód to powinno się go rozliczyć i tu nie ma gadania albo to robisz albo nie Wink
Sposób rozliczania się czy jego termin nie ma wpływu na to czy gryzie się to ze stażem. Rozliczanie to rozliczanie a staż i czy można zarabiać wtedy to dwie odrębne sprawy raczej.

Mi się wydaje że na stażu można normalnie zarabiać. Pewności nie mam ale skoro to nie jakiś "dziwny" program PUPu tylko zwykły staż to wyrejestrowują z bezrobocia - staż to też dochód przecież zazwyczaj - i tyle. Upewnij się w UP bo tak mi się kojarzy było ale to naprawdę stare dzieje, przez te naście lat mogło się coś zmienić albo pamięć coś pomyliła... Wink

Kod rabatowy SeoHost.pl - 30%
28-05-2015 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
unforgivable Offline
Uzależniony
*

Liczba postów: 1,239
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 393 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Forum Gold: 90.00
Post: #14
RE: Ryczałt a bezrobocie
28-05-2015 23:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
rachman Offline
Przyjaciel Forum
*

Liczba postów: 5,903
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 1906 +

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 2,804.20
Post: #15
RE: Ryczałt a bezrobocie
unforgivable - tam nic na temat nie ma

Kod rabatowy SeoHost.pl - 30%
28-05-2015 23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
AnnaKa Offline
Przyjaciel Forum
*

Liczba postów: 4,420
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 3101 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 5.01
Post: #16
RE: Ryczałt a bezrobocie
To że należy rozliczać to wiem ale mi chodzi o to że może jednak lepiej byłoby rozliczyć ten dochód raz w roku a nie płacić co miesiąc.
28-05-2015 23:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
rachman Offline
Przyjaciel Forum
*

Liczba postów: 5,903
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 1906 +

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 2,804.20
Post: #17
RE: Ryczałt a bezrobocie
Acha... właściwie to nie wiem czy UP aż tak współpracuje z US by to miało jakąś różnicę. Można rocznie rozliczyć właściwie. Z tym że ryczałtem więcej w kieszeni zostaje Wink Serio bym tyrknął do UP na Waszym miejscu i dopiero decydował jak rozliczać, może nic nie ma to znaczenia i wtedy jechać ryczałtem jak można...

Kod rabatowy SeoHost.pl - 30%
29-05-2015 00:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
szykiryki Offline
Lojalny Forumowicz
*

Liczba postów: 2,805
Dołączył: Feb 2013
Galeria Wygranych: Tutaj
Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 258.01
Post: #18
RE: Ryczałt a bezrobocie
Jesli nie jest to staz z UP to raczej nie będzie problemu- hulaj dusza, piekła nie ma Smile.
Bo jesli ma skierowanie z urzędu to wtedy może to kolidować, bo lata sie z jakimis papierkami do podpisu itp.

Ja bylam zarejestrowana dawno, dawno w urzędzie pracy, jako bezrobotna, przez całe 10 dni. Jak tylko zaczęłam pracę (w necie i na umowy o dzieło dla różnych firm) od razu się wyrejestrowałam. To bylo jednak lata temu, więc teraz w tych przepisach mogło się coś zmienić...

Nie mamy co gdybać, wycieczka do UP Was nie ominie raczej Smile. Powodzenia.

P.S. z linku, który wkleił unforgivable jednak coś wynika...

Bezrobotny, który podjął zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą bez powiadomienia o tym właściwego powiatowego urzędu pracy, podlega karze grzywny nie niższej niż 500 zł, ponieważ popełnił wykroczenie.

Osoba bezrobotna może uzyskiwać przychód z określonych źródeł, jeśli nie przekroczy połowy płacy minimalnej. Przychód to przychód z innego tytułu niż zatrudnienie, praca zarobkowa, działalność gospodarcza, zasiłek lub inne świadczenie wypłacane z Funduszu Pracy, podlegające opodatkowaniu.

Tak jak pisałam wcześniej- jest jakas granica zarobków, które można osiągnąć nawet będąc zarejestrowanym w UP, jest to kilka stówek. Ale tutaj i tak musicie dowiedzieć się czym są te "określone źródła"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2015 07:54 przez szykiryki.)
29-05-2015 07:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pani Ania
Prawa reka Admina


Liczba postów: 997
Forum Gold: 550
Dolaczyla: Feb 2011
Reputacja: 777


Warto sprawdzić:

AnnaKa Offline
Przyjaciel Forum
*

Liczba postów: 4,420
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 3101 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 5.01
Post: #19
RE: Ryczałt a bezrobocie
To już akurat wiem. Mimo wszystko dziękuję Wam za rady. Najlepiej będzie wypisać Dziewczynę z bezrobocia i normalnie działać ze spokojem. Do stażu jeszcze jest trochę czasu także te 3 miesiące jakoś przeżyjemy. Co do reszty ona i tak teraz nie ma żadnych pieniędzy z racji tego że jest na bezrobociu ponieważ Jej to nie przysługuje. Czy mogę ją jakoś prywatnie ubezpieczyć jak wypiszę Ją z bezrobocia? Może polecacie jakieś konkretne firmy/instytucje w których wykupić ubezpieczenie?
29-05-2015 09:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
[Vip]twardy Offline
Kocham serial Willow
*

Liczba postów: 5,724
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 2708 +

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 967.65
Post: #20
RE: Ryczałt a bezrobocie
Ubezpieczyc? Mowisz o skladce zdrowotnej?

http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalat...browolnie/

W necie wiecej na ten temat pod haslem "dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne".
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2015 09:55 przez twardy.)
29-05-2015 09:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku domin_dz 52 27,562 19-10-2022 18:04
Ostatni post: itmaster
  Spółka i ryczałt 3% od sprzedaży? Ala0707070 2 1,796 28-01-2022 08:31
Ostatni post: pkulma301
  Ryczałt czy VAT ?? Sklep internetowy Sashimo 10 4,117 29-10-2021 18:34
Ostatni post: Sashimo
  Czy ryczałt 8.5% za reklamy na stronie jest w tej sytuacji możliwy? cyanmale 11 4,562 07-07-2021 06:49
Ostatni post: itmaster
  Ryczałt 8,5% za najem również na działalności w 2021 roku? Soplica 4 3,476 30-09-2020 19:29
Ostatni post: Soplica

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości