Wybierz Styl: Aktywuj czarny styl Aktywuj jasny styl Aktywuj mobilny styl
Forum o zarabianiu przez Internet !
praca w domu Witaj serdecznie forum o zarabianiu Zarabiam.com
forum o zarabianiu przez internet

Witaj! Nie bez powodu trafiłeś na największe w Polsce Forum o Zarabianiu przez internet! Tutaj gromadzimy pasjonatów zdobywania pieniędzy online i dajemy możliwość poznania tajników pracy w domu. Coraz więcej osób poszukuje sposobów na zarabianie w sieci, co sprawia, że praca w domu przez internet staje się atrakcyjnym źródłem dochodu. W dzisiejszych czasach, zarabianie online to nie tylko alternatywa, ale często również znakomita opcja do tradycyjnej pracy na etacie. Czy zastanawiasz się, jak łatwo zarobić pieniądze? Jeśli tak, to właściwe miejsce! Internet jest pełen możliwości, a my jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami.

Rejestracja na naszym forum jest całkowicie darmowa i niesie ze sobą wiele korzyści:

 • Zakładaj nowe wątki i bierz udział w dyskusjach,
 • Odblokuj dostęp do czatu (Shoutbox),
 • Ogranicz liczbę wyświetlanych reklam,
 • Zdobywaj odznaczenia i reputację,
 • Zyskaj dostęp do ukrytych działów, tematów i linków,
 • Przeglądaj galerię zdjęć i filmów z wygranymi nagrodami,
 • Dostosuj swój prywatny profil,
 • Weź udział w konkursach organizowanych na forum,
 • Skorzystaj z doświadczenia społeczności zarabiającej online od lat,
 • Porównaj stopy procentowe na kontach oszczędnościowych,
 • Wykorzystaj merytoryczną wiedzę naszych użytkowników, by zarabianie w domu stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek,
 • Dowiedz się, gdzie zdobyć darmowe upominki, gadżety i próbki.
 • Pamiętaj to nic nie kosztuje, zarabiam.com to darmowe forum internetowe w którym zasięgniesz informacji "jak zarabiać przez internet".
I co najważniejsze, wszystko to jest zupełnie za darmo! Zarabiam.com to internetowe forum, które udzieli Ci odpowiedzi na pytanie "jak zarabiać przez internet". Teraz praca w domu staje się możliwa! Zarejestruj się już teraz, a dowiesz się wszystkiego o zarabianiu przez internet!

praca w domu


Zapraszamy na Nasze Serwery Minecraft oraz Serwer MinecraftOdpowiedz 
 
Ocena wątku:
 • 33 Głosów - 2.61 Średnio
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Poradnik ⚠✩ PRZEWODNIK dla NOWYCH i średniozaawansowanych EARNERÓW ✩⚠ » ZACZNIJ TUTAJ! Wszystko to co powinieneś wiedzieć, by realnie zarabiać w sieci!

Autor Wiadomość
[Vip]mysc Offline
Get Paid 2.0
*

Liczba postów: 2,126
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 2388 +

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 58.00
Post: #1
Heart ⚠✩ PRZEWODNIK dla NOWYCH i średniozaawansowanych EARNERÓW ✩⚠
Sprawdź:


PRZEWODNIK dla NOWYCH i średniozaawansowanych EARNERÓW

Czyli wszystko to co powinieneś wiedzieć, by realnie zarabiać w sieci!


[Obrazek: logo.png]
Powstanie Internetu nieodwracalnie zmieniło możliwości dotyczące sprzedaży i możliwości zarabiania pieniędzy, czyniąc je dostępnym dla każdego. Tekst, który właśnie czytasz, ma za zadanie stanowić swojego rodzaju przewodnik dla nowych i średniozaawansowanych, w e-biznesie, osób. Mam szczerą nadzieję, że po lekturze tego tekstu będziesz świadomy/a na czym polega e-zarabianie i najzwyczajniej w świecie zaczniesz zarabiać online. To absulutnie nic nie kosztuje.

Aby zarabiać w internecie nie trzeba rejestrować działalności gospodarczej, stawać się influencerem, podpisywać się, wykorzystywać prywatnych znajomości, pokazywać twarzy, mieć bloga, kanału na YT, ani social mediów. Istnieje szereg możliwości zarabiania anonimowo, czym zajmujemy się na tym forum przede wszystkim. To nie są poradniki o zostawaniu influencerem – to poradniki dla każdego kto chce zacząć zarabiać online.


SPIS TREŚCI:

1. Możliwości zarabiania w internecie
2. Na czym zarabiamy na forum przede wszystkim?
3. Czy zarabianie w internecie wymaga zostania influencerem?
4. Czy aby zarabiać trzeba zarejestrować działalność gospodarczą?
5. Ile można zarobić w internecie?
6. Gdzie zarabiać przez internet?
7. Czy e-zarabianie wymaga inwestycji?
8. Słowniczek
9. System poleconych
10. Prowadzenie dziennika pracy
11. Jak zacząć zarabiać w internecie?
12. Czy potrzebujesz mentora?
13. Mentoring Get paid 2.0 - skuteczna pomoc w zarabianiu online
14. Interesujące działy i tematy na forum1. Możliwości zarabiania w internecie

Mnogość tematów, metod i sposobów przedstawianych na forum może powodować niemałe zagubienie. Prawda jest bowiem taka, że zarabiać można dosłownie na wszystkim. Są sposoby stricte związane z Internetem oraz takie, które do internetu można po prostu przenieść. Są sposoby polegające na wykonywaniu płatnych zadań, wypełnianiu ankiet, klikaniu w linki oraz takie polegające na marketingu i generowaniu sprzedaży. Jest afiliacja, jest content locking, jest e-commerce. Możemy zarabiać na swoim hobby, możemy zostać influencerem, możemy wykonywać usługi jako freelancerzy, możemy inwestować w domeny internetowe, możemy grać na giełdach kryptowalut, możemy tworzyć profile w social mediach a następnie je sprzedawać. Lista możliwości jest niezwykle szeroko i łatwo się w tym wszystkim pogubić.

Aby nie wydłużać tego tekstu o opis wszystkich najpopularniejszych możliwości z osobna, zachęcam do zapoznania się z oddzielnymi opracowaniami:

- Zarabianie poprzez Content Locking - globalne możliwości monetyzacji stron

- Zarabianie poprzez klikanie w reklamy i odbieranie maili

- Freelancing - jak zarabiać jako freelancer

- Czym są kryptowaluty i jak na nich zarabiać?

- Podstawy e-commerce bez działalności gospodarczej

- Wykonywanie płatnych zadań – praca w domu dla każdego

- Zarabianie na Ankietach - Jak zarabiać na ankietach

- Zarabianie na płatnościach mobilnych2. Na czym zarabiamy na forum przede wszystkim?

Jak widać "zarabianie online" to bardzo szerokie pojęcie. Jednak z perpektywy zdecydowanej większości użytkowników tego forum polega na udziale w różnego rodzaju programach partnerskich (czyli szeroko rozumianej sprzedaży cudzych produktów/usług – tzw. “afiliacji”) oraz typowym handlu Internetowym (e-commerce), w tym handlu własnymi e-produktami.

Reklamowanie cudzych produktów jest bliźniacze do sprzedaży własnych. Mechanizmy stosowane tutaj i tutaj są właściwie jednakowe. Sieci afiliacyjne są jednak dostępne dla każdego, a udział w nich nie wymaga ponoszenia jakichkolwiek kosztów, ani rejestracji działalności gospodarczej. Każdy program partnerski działa w systemie CPA (ang. cost per action), co oznacza że partnerzy są rozliczani prowizyjnie za wszystkie wygenerowane dla programu akcje. “Akcja”, w tym znaczeniu, to bardzo szerokie pojęcie – może to być instalacja jakiegoś pliku, pobranie pliku, wejście w link, założenie konta, kupno danego towaru, wypełnienie formularza, itd.

Właściwie nie ma tematyki, na której nie da się zarabiać za pomocą ofert afiliacyjnych. Dokładnie zarabianie polega na promowaniu gotowych już linków prowadzących do ofert reklamodawców. Sami wybieramy co i gdzie chcemy promować. Nie buduje się tutaj marki, nie ustawia płatności, nie ma zmiennych w postaci doboru stawek i wyglądu LP docelowego. Ta dziedzina jest stosunkowo prosta, stale się rozwija i zdecydowanie warto się nią zajmować oraz od niej zaczynać. Każdy kto wejdzie w nasz link afiliacyjny i wykona określoną akcję – staje się naszym klientem, a my otrzymujemy prowizję.

Istnieje swojego rodzaju przewaga zarabiania w programach partnerskich nad sprzedażą własnych produktów. Biznes tradycyjny jest ograniczony do konkretnych towarów (które zwykle musimy posiadać) – a w programach partnerskich mamy właściwie całkowitą dowolność. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku sprzedaży własnych produktów, nie jest się uzależnionym od sieci afiliacyjnych – no i zarabia się 100% ceny, a nie tylko określoną przez sieć prowizję. Tak naprawdę najstabilniejsze, jeśli chodzi o zarabianie w internecie, są metody oparte o własną działalność e-commerce. Programy afiliacyjne się zmieniają, zmieniają się stawki, pojawiają się nowe kampanie, stare są usuwane z oferty lub stopniowo ‘wypalane na rynku’. Także chociaż afiliacja jest idealna do rozpoczęcia swojej przygody z zarabianiem online – docelowo warto też pomyśleć o własnych produktach.3. Czy zarabianie w internecie wymaga zostania influencerem?

Nie, to jeden z wielu mitów. Tak się powszechnie przyjęło uważać, ponieważ influencerzy są widoczni. Każdy kojarzy znanych youtuberów, blogerów, tik-tokerów. Natomiast ludzi zarabiających anonimowo się nie zauważa i o nich nie mówi.

Aby zarabiać w internecie nie trzeba stawać się influencerem, podpisywać się, wykorzystywać prywatnych znajomości, pokazywać twarzy. W praktyce wygląda to tak, że nikt z Twoich znajomych nie dowie się że zarabiasz przez internet – chyba, że sam im o tym powiesz. Nie ma się więc czego wstydzić – nie chodzi tu o stawanie się osobą publiczną.

Zanim przejdziemy dalej powiedzmy sobie czym jeszcze NIE jest zarabianie w internecie. Takich mitów jest bowiem więcej. Szerszą listę wraz z omówieniem przedstawiłem na blogu, w tym wpisie: “Popularne mity na temat zarabiania przez internet – dlaczego nie są faktami?“. W dużym skrócie – nie są to piramidy finansowe, bukmacherka, ani jakikolwiek inny internetowy hazard. Hazard to hazard, a zarabianie to w głównej mierze sprzedaż i marketing. Praca w domu może być efektywna, pod warunkiem że opiera się na sprzedaży lub afiliacji – droga na skróty nie istnieje.

Szczerze mówiąc polecam od razu odpuścić sobie wszelkiego rodzaju klikanie w reklamy, buxy, wypełnianie ankiet i innego rodzaju zadania z groszowym wynagrodzeniem. Te programy uważam za stratę czasu, nawet przy zbieraniu poleconych. Zauważcie, że w “klikaniu/zadaniach” stabilne i największe pieniądze zarabiają promotorzy z setkami poleconych. W afiliacji i e-commerce jest odwrotnie – najwięcej zarabiają osoby, które umieją sprzedawać.4. Czy aby zarabiać trzeba zarejestrować działalność gospodarczą?

Bez obaw, rejestracja firmy nie jest potrzebna. W Polsce istnieje coś takiego jak działalność nierejestrowana, która w praktyce nie wymaga żadnych zgłoszeń – można po prostu zacząć zarabiać. Limit przychodu w tego typu działalności wynosi 1500zł/miesiąc.

Ponadto, zarabiając na reklamach afiliacyjnych – można się także rozliczać w oparciu o tzw. ‘najem prywatny’, z ryczałtową stawką podatkową 8,5%. Każda kwota rozliczana jako wynajem miejsca reklamowego powinna mieć pokrycie w wystawionym rachunku. Większość polskich sieci afiliacyjnych generuje rachunki automatycznie, warto je pobierać i przechowywać na wypadek ew. kontroli. W przypadku zagranicznych sieci afiliacyjnych – rachunki należy wystawiać samodzielnie. Nie ma więc problemu z rozliczaniem się z pieniędzy zarobionych w internecie. Nie trzeba rejestrować działalności gospodarczej.5. Ile można zarobić w internecie?

Przedział zarobków jest nieograniczony.. ale jak można przypuszczać najłatwiej jest nie zarobić niczego, a najtrudniej zarobić najwięcej. Zarabianie stabilnych i dość wysokich kwot nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać.

W całej tej "branży" widać przede wszystkim osoby, które zarabiają dużo. Nie oznacza to, że w internecie większość zarabia dużo. Po prostu większość pozostaje anonimowa i nie chwali się zarobkami. Widać przede wszystkim osoby, które wstawiają zdjęcia gotówki i screeny statystyk z lepszych miesięcy. Jednocześnie nie publikują swoich kosztów. To może powodować MYLNE wrażenie, że zarabianie przez internet jest proste.

"Każdy może zarabiac dużo" - teoretycznie tak, a w praktyce kompletnie nie. Uczciwie przedstawiając sprawę odradzam traktowanie e-zarabiania jako swojej jedynej "szansy na sukces". Można osiągnąć bardzo dużo, ale statystycznie stabilne dochody osiąga mniejszość. Zamiast swojej życiowej szansy, polecam dostrzegać w tym swoje hobby i sposób na dorobienie.

Odpowiadając na pytanie z tytułu: Najbardziej prawdopodobne wydaje się być zarabianie do około tysiąca złotych miesięcznie. Są lepsze i gorsze miesiące, wszystko zależy od dostępnych w programch partnerskich ofert, stawek i metod reklamowania. Oczywiście można dojść do 4, a nawet 5-cyfrowych miesięcznych zarobków - ale dotyczy to zdecydowanej mniejszości i nie jest regułą. Są szanse, że dojdziesz do takich zarobków - jednak "nakręcanie Cię" statystycznie byłoby nie fair.

Więcej o nastawieniu do e-zarabiania napisałem tutaj: Postawa ma znaczenie, czyli jak traktować e-zarabianie. Warto też przejrzeć dokładniej metody działania tzw. “sprzedawców złudzeń”: “Stabilność i wysokość e-zarobków, czyli sprzedawcy złudzeń vs rzeczywistość”.6. Gdzie zarabiać przez internet?

Przygotowałem zestawienie wiarygodnych i sprawdzonych serwisów w których sam zarabiam i/lub o których wiem, że są godne polecenia. Na forum regularnie pojawiają się nowe twory, które po hucznych reklamach i zapewnieniach o wyjątkowości - po prostu znikają. Nowym osobom proponuje zacząć przygodę z zarabianiem od sprawdzonych firm, a nowe twory zostawić do testowania starszym (stażem) forumowiczom. Serwisy podzieliłem na odpowiednie kategorie, wszystko jest aktualne Smile

LINK: Zobacz zestawienie polecanych serwisów7. Czy e-zarabianie wymaga inwestycji?

Odpowiadając w skrócie: Nie, nie wymaga. Działalność w e-commerce i w sieciach afiliacyjnych jest darmowa, także zarabiać w internecie można bez jakichkolwiek inwestycji.

Serwisy wymagające ponoszenia opłat w zamian za zarabianie to np. HYIPY, ICO, a także matrycowe kopalnie kryptowalut. Tego typu serwisy najczęściej wprowadzają swoich użytkowników w błąd co do faktycznego modelu działania – a faktycznie działają na zasadzie piramidy finansowej, czyli są zwykłym oszustwem. O piramidach przygotowałem szereg artykułów i nie będę ich streszczać w tym vademecum. Uważam, że to lektura obowiązkowa dla każdego earnera, który podchodzi poważnie do znajomości “e-biznesu”. Artykuły znajdziecie tutaj: Piramidy finansowe w internecie.

Promotorzy piramid i innych ‘systemów do zarabiania’ są w internecie bardzo widoczni, zwłaszcza na YT i na Facebooku – gdzie stosunkowo najłatwiej na nich trafić. Lampka ostrzegawcza powinna się Wam zapalać w momencie w którym musicie zapłacić za możliwość zarabiania w internecie. Kto w takim razie zarabia? Wy? Czy oni?

Drugą ważną kwestią w kontekście “inwestycji” są wszelkiego rodzaju płatne poradniki, kursy, skrypty, boty i inne narzędzia wykorzystywane w e-biznesie. Należy pamiętać, że samo “zarabianie przez internecie” też jest niszą. Niestety można się spotkać z tworzeniem tzw. “łańcuszków” w którym osoby kupujące określony kurs, następnie same sprzedają kursy zarabiania, itd., itd. E-booków i kursów dot. pracy w domu przez internet jest w sieci mnóstwo. Tworzenie wyżej opisanych łańcuszków prowadzi do zaniżania poziomu faktycznej wartości i bardzo manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Te praktyki utrudniają rozeznanie się z wartością przed zakupem, a same kursy są sprzedawane w zawyżonych, często sięgających kilku tys. złotych, cenach. Także uwaga, nie ma drogi na skróty – i tego trzeba się trzymać.

Zarabianie w internecie bez inwestycji jest jak najbardziej możliwe i normalne. Jakiekolwiek inwestycje w “pomoce” powinny być gruntownie przemyślane! Magiczne systemy do zarabiania nie istnieją.8. Słowniczek

1) Get paid To Action - oznacza otrzymanie zapłaty w zamian za wykonanie jakiejś akcji (akcje wykonujemy sami - tzw. "płatne zadania") - i tak wyróżniamy np.:

GPTR - Get paid to read / Get paid to register

GPTC - Get paid to click

GPTS - Get paid to surf (surfbary)

GPTD - Get paid to download/install/register/itd.

Obecnie tego typu nazewnictwo jest już prawie nieużywane, ale warto wiedzieć co oznacza : ) Tego typu programy z reguły umożliwiają zarabianie zdecydowanie bardzo niewielkich, w stosunku do poświęcanego czasu, pieniędzy.


2) Cost Per Action- oznacza stawkę za akcję, którą promujemy (akcję wykonuje ktoś inny). W skład CPA wchodzi:

CPD - cost per download - stawka za pobranie pliku

CPL - cost per lead - stawka za pozyskanie lead'a sprzedażowego (poprawne wypełnienie formularza)

CPI - cost per install - stawka za instalację naszego pliku

CPS - cost per sale - stawka za sprzedaż dokonaną za pośrednictwem naszego linku partnerskiego

CPR - cost per registration - stawka za każdą rejestrację w danym serwisie/grze/itp.

CPM - Cost Per Thousand ("M" jako rzymskie 1000). Pojęcie oznacza stawkę za 1000 wyświetleń/kliknieć/innych akcji. Najbardziej popularnym wykorzystaniem "CPM" jest stawka za 1000 wyświetleń strony/reklamy.

CPC - cost per click - stawka za kliknięcie w nasz link partnerski

CPO - cost per order - stawka za zamówienie (bez względu na wartość zakupów)


3) Typy ofert CPA

DOI - Double Opt-In - Lead zostaje zaliczony dopiero po potwierdzeniu adresu e-mail przez użytkownika.

SOI - Single Opt-In - Lead zostaje zaliczony od razu po podaniu adresu e-mail, użytkownik nie musi go potwierdzać.

Incent - Oferta może być reklamowana wszędzie, łącznie z generowaniem ruchu motywowanego.

Non-Incent - Oferta wymaga tylko wysokiej jakości ruchu, ruch motywowany jest zabroniony.


3) Inne

Affiliate Marketing - marketing afiliacyjny polegający na polecaniu cudzych towarów/usług w zamian za prowizję od wygenerowanych sprzedaży; program partnerski - ang. affiliate program

B2B - ang. business to business - działalność, której klientami są inne firmy, a nie osoby fizyczne

B2C - ang. business to customer - działalność, której klientami są osoby fizyczne

Bitcoin - kryptowaluta wprowadzona w 2009 roku; skrót - BTC

Blockchain - stosowana m.in. w kryptowalutach baza danych niemające scentralizowanego miejsca ich przechowywania; jawny rozproszony rejestr transakcji

Branding - budowanie świadomości marki, np. poprzez kampanie bannerowe

Bux - określenie serwisu GPTC (get paid to click)

Cloaking - ukrywanie linków partnerskich lub stron (np. "serwowanie" robotom wyszukiwarek innej wersji strony - niż użytkownikom)

Cookie stuffing - nadużycie stosowane przez nieuczciwych partnerów; podrzucanie plików cookies nieświadomym internautom w celu wyłudzenia prowizji, więcej: Identyfikacja partnerów, pliki cookies i nadużycia z tym związane (cookie stuffing)

CTR - ang. Click-Through Ratio - wskaźnik; stosunek użytkowników wchodzących w dany link do wszystkich użytkowników odwiedzjących witrynę z tym linkiem

Dochód aktywny - ang. active income - przychody wymagające pracy, kończące się w przypadku zaprzestania działań

Dochód pasywny - ang. passive income - przychody niewymagające pracy (np. czerpane z gotowej, wypozycjonowanej strony interntowej lub z aktywnie działających poleconych w danym serwisie), trwające pomimo zakończenia własnych działań

E-commerce - działalność polegająca na sprzedaży towarów i usług w internecie

FB - Serwis społecznościowy Facebook.com

FP - Fanpage na Facebook'u, "strona facebook'owa"

Fraud - Prowizja zdobyta w sposób niezgodny z regulaminem danego programu partnerskiego

HYIP - High Yield Investment Program - program inwestycyjny; rodzaj internetowego oszustwa finansowego, programy HYIP są oparte na piramidzie finansowej (schemacie ponziego)

Konwersja - ma miejsce wtedy, gdy ktoś wykona najbardziej oczekiwaną akcję na promowanym przez Ciebie landing page'u (najbardziej oczekiwana akcja, to może być np. wysłanie sms premium, rejestracja konta, pobranie pliku, itd.)

Landing page - strona reklamowa, której celem jest jak najwyższa konwersja

Lead - to osoba, która zostawiła swoje dane / poprawnie wypełniła formularz kontaktowy na stronie sprzedażowej

Nisza - segment (część) rynku charakteryzujący się określonymi potrzebami potencjalnych klientów

Page rank - wskaźnik określający jakość strony internetowej w oparciu o liczbę i siłę prowadzących do niej linków z innych witryn; skrót - PR

PP - skrót od "Program Partnerski" lub "PayPal"

PVA - skrót od ang. "Phone verified account" (używane w kontekście kont w social mediach)

Referral - osoba zapisana z naszego reflinku; polecony

Reflink - Unikalny link partnerski służący do promowania serwisu/towarów/usług lub szukania poleconych

Rev-Share - Revenue Share - model rozliczania CPA (termin "rev-share" został "zapożyczony" przez piramidy finansowe i obecnie jest używany przede wszystkim w tym kontekście - wprowadzając w błąd)

ROI - ang. Return on Investment - wskaźnik określający procentowy zwrot z inwestycji; wzór: (przychód - koszt)/koszt*100%

Ruch motywowany - przeciwieństwo ruchu naturalnego; w zdecydowanej większości programów partnerskich to zabroniona praktyka polegająca na oferowaniu pieniędzy lub innych dóbr w zamian za skorzystanie z Twojego linku partnerskiego (motywowaniu do wykonania akcji)

Satoshi - najmniejsza część Bitcoina; 0.00000001 BTC

S4S - share for share ; metoda promocji fanpage'y na Facebooku

SCAM - Nieuczciwy serwis zarobkowy; oszustwo

Search Engine Marketing (SEM) - procesy służące zwiększeniu widoczności strony w wyszukiwarkach; oprócz organicznego SEO, obejmuje również płatne wyniki wyszukiwań (reklamy wyświetlane w wynikach)

Search Engine Optimization (SEO) - procesy służące do polepszania pozycji strony w wyszukiwarkach, wyróżniamy metody "white hat" (zgodne z regulaminami wyszukiwarek), "black hat" (niezgodne z regulaminami wyszukiwarek) oraz "grey hat" (mix regulaminowych i nieregulaminowych praktyk)

Search Engine Reputation Management (SERM) - procesy służące poprawie wizerunku w wynikach wyszukiwania; SEM + SEO + działania mające na celu usunięcie negatywnych opinii z wyników wyszukiwania

Search Engine Results Page (SERP) - strona wyników wyszukiwania na której pojawia się analizowana strona; potocznie pozycja w wyszukiwarce

Sieć afiliacyjna - serwis będący pośrednikiem pomiędzy reklamodawcą i partnerem (marketerem)

Spam - e-mail/wiadomość/treść zawierająca informacje komercyjne, na których otrzymanie nie zgodził się adresat

Spinner tekstu - narzędzie służące do synonimizacji tekstów (zastąpienia poszczególnych słów ich synonimami)

Sprzedaż - w kontekście zarabiania w internecie oznacza wykonanie przez klientów wszelkiego typu pożądnych akcji, np.: założenie konta bankowego, rejestracja w grze, wysłanie sms'a, wypełnienie formularza, itd.

System poleconych - system umożliwiający polecanie programu partnerskiego, werbowanie nowych partnerów w zamian za procentową prowizję od ich obrotów

TrustRank - wskaźnik określający zaufanie wyszukiwarki do danej strony internetowej; skrót - TR

UU - ang. Unique User - unikalny użytkownik odwiedzający określoną witrynę

Viral - reklama wirusowa; reklama zachęcająca lub zmuszająca użytkowników do wykonania "akcji viralowej", czyli dalszego reklamowania strony (zwykle poprzez social media)

YT - Serwis Youtube.com9. System poleconych

System poleconych jest właściwie standardem w różnego rodzaju serwisach zarobkowych, w tym sieciach afiliacyjnych i programach partnerskich. Dokładniej chciałbym wyjaśnić kwestię, z którą nowe osoby często miewają problemy – przez co czują się „wykorzystywane”. Każdy partner serwisu zarobkowego, otrzymuje swój prywatny link w celu dalszego polecania serwisu. Osoba zarejestrowana z takiego linku, zostaje przypisana pod użytkownika który mu ten link podał – dzięki czemu ten drugi zyskuje prowizję od zarobków swojego poleconego. W żadnym wypadku nie oznacza to, że cokolwiek się traci przy rejestracji z czyjegoś linku (reflinku). Zarabia się tyle samo, ile zarabiałoby się podczas rejestracji z pustych linków. Generowana prowizja jest dodatkiem, który niczego nie odejmuje od Twoich zarobków : )

Więcej o różnicach pomiędzy systemami poleconych przeczytasz tutaj. Jeżeli szukasz metod pozyskiwania poleconych, odwiedź ten wpis.

Zbieranie poleconych jest z reguły mniej dochodowe niż samodzielne zarabianie w CPA. W afiliacji i e-commerce najwięcej zarabiają osoby, które umieją sprzedawać.

Uwaga! Jeżeli serwis który reklamujesz wymaga wpłaty (płaci się za możliwość zarabiania) i otrzymujesz prowizję od wpłat swoich poleconych - prawdopodobnie bierzesz udział w piramidzie finansowej.10. Prowadzenie dziennika pracy

Praca w domu, chociaż wydaje się czymś łatwym i przyjemnym – wymaga od nas zdecydowanie więcej samodyscypliny, niż praca na etacie. Na forum istnieje możliwość prowadzenia publicznego dziennika pracy: Dzienniki pracy użytkowników - co może w tej samodyscyplinie skutecznie pomóc.

Dlaczego warto prowadzić dziennik? Oto lista plusów:

– Rosnąca automotywacja poprzez stawianie sobie celów i dziennych zadań do wykonania. Podczas pracy w domu, to bardzo ważne.
– Rosnąca samodyscyplina co do wykonywania tych zadań, w końcu trzeba dodać kolejne wpisy wpisy w dzienniku.
– Umożliwienie innym osobom dawania sobie rad – jak na dłoni widać na jakim jesteś etapie i co mógłbyś zmienić/usprawnić.
– Możliwość prześledzenia swojej “drogi” i podejmowanych działań w późniejszym czasie.

Dodatkowo w tym miejscu polecam również zapoznać się z pomocną metodą organizacji swojej internetowej pracy Smile11. Jak zacząć zarabiać przez internet?

Jak już wspominałem, nie musisz wydawać nawet złotówki, aby zacząć zarabiać. Na forum znajdziesz wszystko co jest Ci potrzebne.

Inspirować możesz się dziennikami pracy innych, bardziej doświadczonych osób. Zwróć uwagę na to, nie co, ale w jaki sposób promują. Jeszcze więcej informacji znajdziesz w tym dziale, tj. Poradniki dotyczące Zarabiania przez Internet.

Wyżej podałem link do listy serwisów zarobkowych w których możesz bez obaw “przebierać”. Nie zaczynałbym zarabiania od nowych, mniej sprawdzonych firm. Praca online może być frustrująca jeśli trafisz na nieuczciwe serwisy.

Zarabianie przez internet i pracę w domu, na Twoim miejscu, zacząłbym od razu od afiliacji, czyli reklamowania cudzych produktów i usług. Na inne sposoby zwyczajnie szkoda Twojego czasu.

Zarabianie na afiliacji polega na promowaniu gotowych już linków prowadzących do ofert reklamodawców. Właściwie nie ma tematyki, której nie da się zmonetyzować za pomocą ofert afiliacyjnych. Sami wybieramy co i gdzie chcemy promować. Nie buduje się tutaj marki, nie ustawia płatności, nie ma zmiennych w postaci doboru stawek i wyglądu LP docelowego. Ta dziedzina jest stosunkowo prosta, stale się rozwija i zdecydowanie warto się nią zajmować oraz od niej zaczynać. Afiliacja daje bardzo duże możliwości zarobkowe i jest dostępna dla każdego, bez formalności i bez rejestracji działalności gospodarczej.

Marketing afiliacyjny zwykle kojarzy się z ofertami CPS (cost per sale) polegającymi na sprzedaży, głównie produktów finansowych, ale w rzeczywistości jako “akcja” rozumieć można również wiele czynności niewymagających ponoszenia żadnych opłat przez naszych “klientów”, na przykład.: rejestrację w grze/portalu, wypełnienie formularza, podanie adresu e-mail. Obecnie najpopularniejsze kampanie afiliacyjne to:

– portale randkowe (najłatwiejsze do promocji)
– konkursy
– pożyczki
– suplementy diety
– kampanie dot. filmów online
– inwestycje
– gry przeglądarkowe
– aliexpress i inne platformy multiniszowe (allegro, ceneo)

Aktualną listę serwisów dotyczących afiliacji, które mogę Ci polecić, znajdziesz w pkt.7 (Promowanie różnego rodzaju ofert w modelu CPA) na tej liście Smile12. Czy potrzebuję mentora?

W skrócie: Nie. Nauka zarabiania to przede wszystkim nauka na własnych błędach.

Gdy zaczniesz działać, a następnie konsekwentnie będziesz modyfikował swoje metody – tj. ulepszał, dodawał do nich pomysły zaobserwowane u innych, łączył ze sobą przeczytane poradniki – nie ma siły żebyś nie zrozumiał jak to wszystko działa samodzielnie.

Na forum znajdziesz bardzo dużo praktycznej wiedzy. Z czasem, w miarę rozwijania swoich sposobów – zaczniesz widzieć okazje dosłownie wszędzie. Wszystko może być niszą, każdy człowiek ma potrzeby które chce spełnić – a Ty możesz mu to umożliwić. Każdy fan jakiegokolwiek fanpage’a ma potrzebę – jeśli ustalisz co jest jego potrzebą i dlaczego polubił właśnie tą, a nie inną stronę – masz szanse zarabiać w CPA.

Warto być „w temacie”, czytać książki/poradniki - i dodawać co ciekawsze pomysły do swoich metod. Więcej o zaletach czytania napisałem tutaj Smile Pamiętaj jednak, że wydając na książki/poradniki wszystko co zarobiłeś - tak naprawdę zarabiają tylko autorzy tych materiałów, nie Ty. Na forum znajdziesz mnóstwo darmowych poradników i wiele przydatnych wskazówek w dziennikach pracy - korzystaj z tego.13. Mentoring Get paid 2.0 - skuteczna pomoc w zarabianiu online

Czyli mentoring zarabiania w internecie, który prowadzimy i rozwijamy od 2015 roku Smile “Mentoring” polega na bezterminowym dostępie do autorskich poradników i nieograniczonej możliwości zadawania pytań ich dotyczących. Opłata jest w pełni jednorazowa i dotyczy zakupu danego tematycznego “mentoringu”. Dostęp do aktualizacji oraz nowych materiałów z wybranej dziedziny jest stały i nie wymaga ponownych opłat.

Materiały dostępne w mentoringu TERAZ, są dokładniejsze i bardziej przydatne od materiałów dostępnych w nim miesiąc temu. Materiały, które będą dostępne w mentoringu za miesiąc, będą dokładniejsze i bardziej przydatne od materiałów dostępnych TERAZ. Chcemy aby mentoring stawał się coraz przydatniejszym zbiorem poradników od których każdy może zacząć zarabiać praktycznie „z marszu”. Wszystko jest przygotowane tak by można było zacząć swoją przygodę z zarabianiem online bez żadnego wcześniejszego doświadczenia.

Od siebie gwarantujemy:

– pełną uczciwość dot. realnych możliwości zarobkowych
– dbanie o aktualność wszystkich poradników
– rzetelne/staranne opisywanie i rozwijanie materiałów
– odpowiadanie na wszystkie otrzymywane wiadomości
– brak zawyżonych niewspółmiernych do wartości cen. Ceny mentoringu są kilkukrotnie (czasem kilkunasto :>) niższe od cen “kursów zarabiania w internecie” sprzedawanych na FB/YT – dodatkowo opłata jest jednorazowa, a prezentowany w ramach mentoringu materiał stale się powiększa.
Całość jest dostosowana do możliwości:

[Obrazek: logo-mylead2.png][Obrazek: spacer.png][Obrazek: hotpay_zc.png][Obrazek: spacer.png][Obrazek: logo_fa_zc.png]

| MYLEAD | HOTPAY | FIREADS |

Bonus do stawek (+5%) otrzymasz w Mylead.Global oraz HotPay!14. Warte poznania tematy na forum

- Motywator od Killera z zarabiam.com!

- [VIDEO] Jak Sklonować Kogoś Landing Page? - Dla Zarabiam.com

- [Tutorial] Czyli wybijamy Resident Evil VII: Biohazard by Panda

- 2020 - Cel: Zarobki rzędu 100 k zł miesięcznie

- Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum!

- Zarabianie na na ankietach - dziennik pracy

- Reklamowanie ofert CPA - INSTAGRAM

- Reklamowanie ofert CPA - FACEBOOK ADS

- Reklamowanie ofert CPA - YOUTUBE

- Reklamowanie ofert CPA - SNAPCHAT

- Podstawy copywritingu - jak tworzyć teksty sprzedażowe?

- Pierwsza strona zarobkowa - omówienie podstaw wordpress'aPowyższy tekst będę uzupełniał o kolejne przydatne informacje. Jeżeli jakikolwiek poruszany przeze mnie temat straci na aktualności, zauważysz błąd ortograficzny, stylistyczny, składniowy lub błędny link – bardzo proszę o kontakt : ) Vademecum jest stale aktualizowane, więc polecam do niego wracać po dłuższych przerwach od zarabiania w ramach przypomnienia sobie niezbędnych podstaw pracy w domu.

Pozdrawiam!
mysc


.

--> Profesjonalna pomoc w zarabianiu online
[Obrazek: makecash.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2024 22:38 przez mysc.)
Glosy: Senseij (+1), maslanka80 (+1), boksowany (+1), artur89 (+1), Admin (+10), Vasaki (+3), toxicsuicide (+1), zkszks (+1), RRZE (+1), r00t (+1), Shorty3D (+1), Cuevan (+1), kozik (+1), RLS_Pirate (+1), Hil (+1), walidator (+1), Kokosz (+1), Grzesiaczek (+1), Interceptor (+1), Kurus92 (+1), leons97 (+1), arielbtc90 (+1), precell (+1), thabast (+1), Fasa (+1), Roberto1986 (+1), passion (+1), Xander92 (+1), KAYO (+1), michal2612 (+1), kapi (+1), danoneksss (+1), brombor (+1), Persona (+1), kubagrzybowski (+1), Lemonade (+1), a___S (+1), Zasiu (+1), WuJeKuBa (+1), AimBoster (+1), otosek69 (+1), Misiał (+1), adul1948 (+1), Prizmo* (+1), Rottweiler (+1), dawidekch (+1), kontakt74 (+1), sheko12 (+1), moreNeed (+1), Samurai (+1), DominikPL1590 (+1), Blondii (+1), Xevis69521 (+1), lodzik496 (+1), kewin2430 (+1), Qwazas (+1), Mksiak (+1), Kubston (+1), trybulski (+1), .::Nicko::. (+1), abrzyski88 (+1), Cromiell (+1), TheMe (+1), xavier1993 (+1), pablo12 (+1), iPlusOfficial (+1), karol9919 (+1), Liromir (+1), Pasza dla konia (+1), Wojtek574 (+1), mucios (+1), Dziq (+1), Jaro070 (+1), Koja (+1), zjadamkredki (+1), Damian0820 (+1), jarunioo7 (+1)
07-05-2016 14:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania Online
Forumowy Maniak


Liczba postów: 1241
Dolaczyl: Jan 2012
Reputacja: 1712

Poziom ostrzezen: 0%
Forum Gold: 215.61 [Dotacja]

Warto sprawdzić:
tomala92 Offline
Świeżak
*

Liczba postów: 30
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 2 +

Forum Gold: 50.00
Post: #2
RE: VADEMECUM dla NOWYCH i średniozaawansowanych EARNERÓW
gj Smile
07-05-2016 16:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dziq Offline
Świeżak
*

Liczba postów: 48
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 4 +

Forum Gold: 25.00
Post: #3
RE: VADEMECUM dla NOWYCH i średniozaawansowanych EARNERÓW
To powinno świecić na stronie głównej pod nazwą "DLA POCZĄTKUJĄCYCH" Wink Bardzo dobra robota!
07-05-2016 16:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sulliwan93 Offline
Forumowy Fanatyk
*

Liczba postów: 800
Dołączył: Feb 2016
Reputacja: 264 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Forum Gold: 82.00
Post: #4
RE: VADEMECUM dla NOWYCH i średniozaawansowanych EARNERÓW
Świetna robota. Rozjaśnia wątpliwości Smile
07-05-2016 23:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
edikiu Offline
Bywalec
*

Liczba postów: 457
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 225 +

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 100.75
Post: #5
RE: VADEMECUM dla NOWYCH i średniozaawansowanych EARNERÓW
linktogame to scam niepolecam
08-05-2016 12:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pablo12 Offline
Aktywny
*

Liczba postów: 199
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 18 +

Forum Gold: 10.00
Post: #6
RE: VADEMECUM dla NOWYCH i średniozaawansowanych EARNERÓW
ładnie opisane Smile
repucik leci

pablo12, dumny członek http://zarabiam.com od Aug 2011.
08-05-2016 13:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PolskiPingwin Offline
Banned
*

Liczba postów: 12
Dołączył: May 2016
Forum Gold: 0.00
Post: #7
RE: VADEMECUM dla NOWYCH i średniozaawansowanych EARNERÓW
Jakie zarabianie polecacie, bez inwestowania i tracenia dużej ilości czasu?
Dam reputa, za dobrą stronkę/link i opisanie jak się zarabia oraz co i jak.
08-05-2016 13:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
[Vip]mysc Offline
Get Paid 2.0
*

Liczba postów: 2,126
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 2388 +

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 58.00
Post: #8
RE: VADEMECUM dla NOWYCH i średniozaawansowanych EARNERÓW
(08-05-2016 12:04)edikiu napisał(a):  linktogame to scam niepolecam

To nie jest scam :> Regularnie wypłacam pieniądze. Duży minus LTG to fakt iż nie informują Cię o wykluczeniu z danych kampanii (zapewne tak właśnie nie otrzymałeś wypłaty - ale to już kwestia decyzji reklamodawcy, a nie ich).
LTG płaci stosunkowo (do portmmo) terminowo, dlatego jak najbardziej polecam.


PolskiPingwin, w pierwszym poście są opisane metody i serwisy zarobkowe. Każda metoda wymaga poświęcania czasu, nie ma czegoś takiego jak łatwe zarabianie w internecie w które nie będziesz wkładał serca :>

--> Profesjonalna pomoc w zarabianiu online
[Obrazek: makecash.png]
08-05-2016 13:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
abrzyski88 Offline
Początkujący
*

Liczba postów: 97
Dołączył: Feb 2016
Reputacja: 12 +

Forum Gold: 1.00
Post: #9
RE: VADEMECUM dla NOWYCH i średniozaawansowanych EARNERÓW
Świetna robotaSmile
Przeczytane od deski do deskiRolleyes
09-05-2016 12:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pani Ania
Prawa reka Admina


Liczba postów: 997
Forum Gold: 550
Dolaczyla: Feb 2011
Reputacja: 777


Warto sprawdzić:

.::Nicko::. Offline
Forumowy Fanatyk
*

Liczba postów: 864
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 326 +

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 34.15
Post: #10
RE: VADEMECUM dla NOWYCH i średniozaawansowanych EARNERÓW
Kom żeby nie zgubić Tongue
09-05-2016 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościThis forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.