Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ryczałt a bezrobocie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Ryczałt a bezrobocie (/Temat-Ryczalt-a-bezrobocie-114860)

Strony: 1 2 3 4


Ryczałt a bezrobocie - AnnaKa - 28-05-2015 18:18

Witam,

Mam pewne pytanie, moja dziewczyna ukończyła w tym roku liceum i udała się na bezrobocie. Chce ona udać się na staż oraz pracować na blogu i rozliczać ryczałt 8.5% co miesiąc. Czy nie będzie jedno z drugim kolidowało? Czy można być na stażu i rozliczać ryczałt?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.


RE: Ryczałt a bezrobocie - Scoobyx - 28-05-2015 18:28

Polecam z tym pytaniem udać się na forum prawne. Tutaj zapewne grono osób, które dobrze znają się na prawie jest b. małe.


RE: Ryczałt a bezrobocie - AnnaKa - 28-05-2015 18:37

Mimo wszystko liczę że ktoś mądry nam pomoże Smile


RE: Ryczałt a bezrobocie - szykiryki - 28-05-2015 18:49

Moim zdaniem będzie to kolidować.
Jako osoba zarejestrowana w UP, mająca status bezrobotnej (nawet jesli nie ma prawa do zasiłku) nie może osiągać dochodów (z tego co wiem jest jakas granica chyba do 600 zł/msc, ktore "przejda", ale tego musicie się dowiedzieć). Rozumiem, ze na staz będzie skierowana z UP?

Najlepiej zapytać bezpośrednio w urzedzie pracy, choć obawiam się, że nie może być ubezpieczona w urzędzie i jednocześnie pracować (i rozliczać się na ryczałt). Na chłopski rozum- jakby była taka możliwość wszystkie osoby pracujace np. na umowy o dzieło, rejestrowały by się w urzedach tylko po to, by mieć ubezpieczenie.

Od razu jednak mówie, ze to moje zdanie, nie poparte żadnymi paragrafami Smile.
Tak jak pisze- najlepiej dowiadywac sie u źródła, w tym przypadku w UP.

Niby mogłaby się nie rozliczać z dochodów na blogu, ale wiadomo, jakie ryzyko wtedy podejmuje...


RE: Ryczałt a bezrobocie - full2000 - 28-05-2015 19:07

Nie prościej w takiej sytuacji rozliczać się pitem rocznym?


RE: Ryczałt a bezrobocie - szykiryki - 28-05-2015 19:27

full, tutaj tak naprawdę nie chodzi o sposób rozliczenia- czy umowa, czy ryczałt czy zasady ogolne.
Osoba ze statusem bezrobotnego nie powinna mieć dochodu (choć są tysiące osób, pracujących na czarno, a będących zarejestrowanych w UP tylko po to, by mieć ubezpieczenie zdrowotne).


RE: Ryczałt a bezrobocie - rachman - 28-05-2015 20:00

Nie ma co się tu męczyć - zadzwoń do UP i Ci powiedzą. Nie pamiętam jak to było bo za stary jestem ale staż z tego co pamiętam znosił bezrobocie. Straci status bezrobotnej więc nie ma co z czym kolidować. Niemniej dopytaj bo to już bardziej szczegółowe sprawy czy mając staż z UP a nie załatwiony samemu sobie można mieć dochody - na pewno jakieś przepisy urzędu to regulują i to ich o to pytaj bo różne są teraz programy stażowe, co urząd to inaczej mi się coś tak wydaje... Problem może być jak skończy i będzie chciała się znów zarejestrować na bezrobociu mając dochód z bloga - to już się gryzie wtedy i to dość mocno Wink


RE: Ryczałt a bezrobocie - AnnaKa - 28-05-2015 20:57

Czyli w momencie kiedy podejmuje staż ma prawo rozliczać ryczałt?
Bo i tak nie pobiera żadnego zasiłku ponieważ takowy jej nie przysługuje.


RE: Ryczałt a bezrobocie - rachman - 28-05-2015 21:05

Tak myślę ale nie wiem co to za staż. Czasami UP organizują jakieś dziwne programy które mają swoje prawa i lepiej niech spyta czy im to koliduje. Jeśli to zwykły staż to chyba nie powinno ale gwarancji Ci nie dam. Jak będzie odbierać papierek z UP o tym stażu to niech się bujnie do informejszyn i ktoś jej powie co i jak.


RE: Ryczałt a bezrobocie - AnnaKa - 28-05-2015 21:10

Staż będzie załatwiony że tak powiem prywatnie a nie przez urząd.