Wybierz Styl:
Forum o zarabianiu przez Internet !
Witaj serdecznie forum o zarabianiu Zarabiam.com

Witaj, nie przypadkiem odwiedziłeś największe w Polsce Forum o Zarabianiu przez internet! Jednoczymy ludzi pragnących zarabiać przez internet, nauczysz się tutaj czym jest praca w domu. Wielu osób poszukuje źródła zarobku w sieci, dlatego też praca w domu przez internet może się okazać bardzo dobrym i wygodnym źródłem dochodu. W obecnych czasach zarabianie przez internet stało się poważną alternatywą dla pracy na etacie. Z tego też powodu praca przez internet staje się coraz większą częścią rynku, każdy kto zastanawia się jak łatwo zarobić pieniądze, jest w tym przypadku niejako automatycznie nakierowywany na poszukiwanie w sieci, gdzie wyciągamy pomocną dłoń!

Zarejestruj się bezpłatnie na forum dyskusyjnym! Oto niektóre z przywilejów:

 • Zakładaj nowe wątki oraz aktywnie w nich uczestnicz,
 • Odblokuj możliwość pisania na Shoutboxie (czatf),
 • Ogranicz ilość wyświetlanych reklam,
 • Zdobywaj odznaczenia oraz reputacje,
 • Odblokuj dostęp do ukrytych działów, tematów i linków,
 • Uzyskaj dostęp do galerii zdjęć i filmów z wygranymi nagrodami,
 • Spersonalizuj swój prywatny profil,
 • Uczestnicz w forumowych konkursach,
 • Zdobądź doświadczenie w zarabianiu przez internet - pomoże Ci w tym społeczność zarabiająca w sieci od lat,
 • Porównaj stopy procentowe na kontach oszczędnościowych, dowiesz się więcej o ePłatnościach,
 • Wykorzystaj wiedzę merytoryczną zawartą w tematach Naszych użytkowników, aby zarabianie w domu stało się nadzwyczajnie proste,
 • Korzystaj z darmowej pomocy prawnej,
 • Dowiedz się gdzie otrzymasz darmowe upominki, gadżety oraz próbki.
 • Pamiętaj to nic nie kosztuje, zarabiam.com to darmowe forum internetowe w którym zasięgniesz informacji "jak zarabiać przez internet".
Praca w domu? Teraz to możliwe! Zarejestruj się, a dowiesz się na czym polega zarabianie przez internet!Zapraszamy na Nasze Serwery Minecraft oraz Serwer Minecraft


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
 • 0 Głosów - 0 Średnio
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
[Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku

Autor Wiadomość
domin_dz Offline
Forumowy Fanatyk
*

Liczba postów: 892
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 172 +

Forum Gold: 0.00
Post: #1
[Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku
Sprawdź:
Witam,
Wiem, że jest w tym dziale temat Killer'a nt. rozliczania swoich dochodów ryczałtem ale nie jest on dokładnie napisany i pojawia się mnóstwo tematów związanych z tym zagadnieniem, ja opiszę tutaj krok po kroku jak powinno być to zrobione - a przynajmniej mój US jak zostałem wezwany nie miał żadnych przeciwwskazań co do moich sposobów rozliczania się. Pamiętaj, że zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych (nie mających działalności gospodarczej) mogą być objęte jedynie pieniądze uzyskane z tytułu najmu, podnajmu, dzierżawy. Z tego co się dowiedziałem to w przypadku gdy prowadzi się działalność gospodarczą nie można skorzystać z ryczałtu w przypadku usług zajmujących się najmem, podnajmem lub dzierżawą ale można zrobić to nadal jako osoba prywatna.

Krok 1. Wybranie formy opodatkowania:
Wydrukuj sobie to oświadczenie i wypełnij:
http://www.docdroid.net/12bj8/owiadczeni...a.pdf.html

Następnie możesz je dostarczyć osobiście do urzędu skarbowego właściwego do swojego miejsca zamieszkania lub wysłać je pocztą - oczywiście list powinien być skierowany do naczelnika urzędu skarbowego. Pamiętaj, że gdy wysyłasz oświadczenie pocztą wyślij je listem poleconym i dodatkowo za potwierdzeniem odbioru (ZPO).

Oczywiście zryczałtowany podatek dochodowy może być wybrany do 20. dnia miesiąca po miesiącu, w którym uzyskaliśmy przychód. Wybranie zryczałtowanej stawki podatkowej jest nie możliwe jeżeli uzyskiwałeś/aś już w trwającym roku podatkowym przychody i rozliczałeś/aś się na zasadach ogólnych.

Krok 2. Wypłata pieniędzy z serwisu
Gdy już oświadczenie zostało dostarczone i wypłacasz pieniądze z danego serwisu pamiętaj aby zachować wszystkie rachunki, dowody przelewów i regulamin danego serwisu na wypadek wezwania twojej osoby do urzędu skarbowego.

Krok 3. Wpłata zaliczek na konto urzędu skarbowego:
Zaliczki wpłacamy do 20. dnia miesiąca, po miesiącu w którym uzyskaliśmy przychód. Czyli jeżeli pieniądze wypłacałeś/aś 2. maja to zaliczkę na podatek dochodowy wpłacasz do 20. czerwca. Zaliczki wpłacamy na rachunek bankowy służący do wpłat zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych - PIT, nr. rachunku powinien być zamieszczony na stronie internetowej urzędu skarbowego właściwego do swojego miejsca zamieszkania ale większość banków internetowych ma system, w którym wskazujemy właściwy rachunek danego urzędu skarbowego i nie musimy go szukać na stronie. Obliczona zaliczka na podatek dochodowy powinna być zaokrąglona czyli np. jeżeli obliczona zaliczka wynosi:
-123,49 zł to wpłacasz 123 zł
-123,50 zł to wpłacasz 124 zł
-123,51 zł to wpłacasz 124 zł

W systemie bankowym wprowadzamy dane... symbol wpłacanego podatku to PIT-28, PESEL to twój numer PESEL, okres to określenie za jaki okres jest wpłacana zaliczka na podatek dochodowy.

Jeżeli twój bank nie ma wbudowanego systemu do przelewania zaliczek do US to podstawiamy swoje dane do poniższego wzoru:
/TI/P00000000000/OKR/15M05/SFP/PIT-28

W miejsce gdzie są same zera po literze P wstawiamy swój numer PESEL, 15M05 to okres za jaki jest wpłacana zaliczka (rokMmiesiąc), PIT-28 to symbol zryczałtowanego podatku dochodowego.

Krok 4. Wypełnij właściwy PIT:
Do 2. lutego po roku, w którym uzyskaliśmy przychów należy wypełnić formularz PIT-28 i złożyć go w swoim urzędzie. Tutaj jest jego wzór: http://www.fundacjasccs.pl/images/1proce...8-str1.jpg - nikt nie powinien mieć problemów z jego wypełnieniem.

Oczywiście w tym poradniku opisałem jak ja się rozliczam krop po kroku i nie biorę odpowiedzialności za opisane tu metody. Najlepszym sposobem na potwierdzenie tego sposobu jest poproszenie o indywidualną interpretację w swoim urzędzie skarbowym.

LIMITY:
Zapomniałem dodać tu info o limitach, limit dla ryczałtu to 150 tys. euro i nawet po jego przekroczeniu można się nadal rozliczać na ryczałcie ale w następnym roku podatkowym nie będzie można skorzystać z tej formy opodatkowania. Bardziej kontrowersyjne jest to czy jeżeli po przekroczeniu obrotu powyżej 150 tys. złotych nie będzie trzeba zostać płatnikiem VAT, czy to tylko dotyczy działalności gospodarczej... Mógłby się ktoś kto osiąga takie zyski wypowiedzieć się na ten temat?

EDIT:
Właśnie wyczytałem, że po przekroczeniu 150 tys. złotych obrotu należy wnioskować o nadanie numeru NIP i złożyć formularz VAT-R aby zostać płatnikiem VAT. Czyli jeżeli nie chcecie płacić państwu 8,5% dochodowego + 23% VAT to nie możecie wypłacić w danym roku podatkowym więcej niż 150 tys. złotych.

EDIT:
Do tego jeżeli zaczęliście zarabiać dopiero w innym miesiącu niż styczeń to musicie podzielić te 150 tys. na ilość miesięcy ile mamy w roku i potem pomnożyć ten wynik przez ilość miesięcy począwszy od miesiąca, w którym osiągnęliście pierwszy przychód, czyli 150 / 12 = 12,5 tys. złotych - tyle przypada na każdy miesiąc, w którym otrzymujemy wypłaty np. jeżeli zacząłeś/aś zarabiać w kwietniu to twój limit wynosi 12,5 * 9 = 112,5 tys złotych.

EDIT:
Jeżeli po przekroczeniu limitu zwolnienia z VAT współpracujecie z firmami członkowskimi państw należących do UE oprócz tych polskich (czyli np. Google Adsense - Irlandia, Adcash.com - Estonia) nie musicie odprowadzać VAT, te firmy powinny to zrobić w swoim kraju.


Jeżeli macie jeszcze jakieś instrukcje bądź zauważyliście jakieś błędy to piszcie w tym temacie. Smile

Poradnik stworzony dzięki pomocy:
P. Arka z Freebiz - od niego posiadam wzór oświadczenia
Księgowej z biura rachunkowego - od niej mam całą wiedzę
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2015 13:15 przez domin_dz.)
Glosy: passion (+1), krystianobux (+1), fusek (+1), DonColone (+1), explrlz (+1), Twister92 (+1), ZexKox (+1)
03-06-2015 13:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania Online
Forumowy Maniak


Liczba postów: 1241
Dolaczyl: Jan 2012
Reputacja: 1712

Poziom ostrzezen: 0%
Forum Gold: 215.61 [Dotacja]

A ja polecam sprawdzić:
Paździoch Offline
Banned
*

Liczba postów: 60
Dołączył: May 2015
Forum Gold: 0.00
Post: #2
RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku
Wszystko okej tylko mi NIP przyznali od razu, bez żadnego zawiadomienia.Po prostu listem przysłali pismo.

I taki bajer, jak zanosiłem papierki do US i poprosiłem o skserowanie ich abym miał kopie to....baba zażądała PODANIA o kopie bekabekabekabekabeka
06-06-2015 15:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
domin_dz Offline
Forumowy Fanatyk
*

Liczba postów: 892
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 172 +

Forum Gold: 0.00
Post: #3
RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku
(06-06-2015 15:23)Paździoch napisał(a):  Wszystko okej tylko mi NIP przyznali od razu, bez żadnego zawiadomienia.Po prostu listem przysłali pismo.

I taki bajer, jak zanosiłem papierki do US i poprosiłem o skserowanie ich abym miał kopie to....baba zażądała PODANIA o kopie bekabekabekabekabeka

Chyba za dużo kiepskich się naoglądała - "Ma Pan podanie o podanie podania?".
07-06-2015 11:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
addamek Offline
Początkujący
*

Liczba postów: 69
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 2 +

Forum Gold: 0.00
Post: #4
RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku
Mam problem, chcę zrobić przelew na ryczałt do urzędu i nie ma symbola PIT-28, w ogóle nie ma PIT tylko jakieś SGK PCC WZD itp

addamek, dumny członek http://zarabiam.com od Aug 2014.
10-06-2015 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
domin_dz Offline
Forumowy Fanatyk
*

Liczba postów: 892
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 172 +

Forum Gold: 0.00
Post: #5
RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku
Jaki bank?
11-06-2015 09:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Onyke Offline
Aktywny
*

Liczba postów: 162
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 36 +

Forum Gold: 83.00
Post: #6
RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku
Na początku piszesz o limicie 150 tyś euro, a później o limicie 150 tyś .
Który ostatecznie jest prawdziwy?
11-06-2015 16:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
domin_dz Offline
Forumowy Fanatyk
*

Liczba postów: 892
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 172 +

Forum Gold: 0.00
Post: #7
RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku
(11-06-2015 16:00)Onyke napisał(a):  Na początku piszesz o limicie 150 tyś euro, a później o limicie 150 tyś .
Który ostatecznie jest prawdziwy?

Limit dla zryczałtowanego podatku dochodowego to 150 tys. euro a dla zwolnienia z podatku VAT to 150 tys. złotych. Wiele osób nie rozróżnia tych dwóch podatków i jak się dowiadują, że jak jesteś płatnikiem VAT (czyli musisz płacić podatek dochodowy w tym przypadku 8,5% + 23% VAT) to im się nóż w kieszeni otwiera. Tak wysokie podatki są przyczyną tego jak kuleje u nas gospodarka i tego, że co trzecia założona w Polsce firma jest otwierana poza granicami naszego pięknego kraju.
11-06-2015 18:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
addamek Offline
Początkujący
*

Liczba postów: 69
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 2 +

Forum Gold: 0.00
Post: #8
RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku
(11-06-2015 09:27)domin_dz napisał(a):  Jaki bank?

BZ WBK

addamek, dumny członek http://zarabiam.com od Aug 2014.
11-06-2015 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
domin_dz Offline
Forumowy Fanatyk
*

Liczba postów: 892
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 172 +

Forum Gold: 0.00
Post: #9
RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku
(11-06-2015 21:36)addamek napisał(a):  
(11-06-2015 09:27)domin_dz napisał(a):  Jaki bank?

BZ WBK

W mBanku jest do wybrania PIT-28 a w ING można spokojnie wpisać dowolny symbol. Zrób przelew ręcznie podstawiając do opisanego wzoru swoje dane.
Glosy: addamek (+1), DonColone (+1)
11-06-2015 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pani Ania
Prawa reka Admina


Liczba postów: 997
Forum Gold: 550
Dolaczyla: Feb 2011
Reputacja: 777


A ja polecam sprawdzic:

DonColone Offline
Aktywny
*

Liczba postów: 118
Dołączył: Nov 2014
Reputacja: 13 +

Forum Gold: 45.80
Post: #10
RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku
To ja mam takie pytanie, czy koszt zakupu domeny i hostingu można odliczyć od podatku? Czy takie oświadczenie o wybranie zryczałtowanego podatku dochodowego trzeba składać co miesiąc czy wystarczy tylko raz a w następnych miesiącach wysyłać tylko podatek przelewem do US? Jeśli głupie pytania to przepraszam ale jestem w tym temacie całkowicie zielony Wink
15-06-2015 17:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu Killer 373 151,266 27-05-2020 18:48
Ostatni post: crash2990
  Wynajem reklamy w grupie można rozliczać ryczałtem? Soplica 1 940 19-11-2019 03:39
Ostatni post: rachman
  Jakbym mógł się rozliczać z takiej współpracy? Soplica 0 1,027 03-10-2019 17:13
Ostatni post: Soplica
  Przeładuj stronę Do jakiej kwoty można zarabiać na allegro bez podatków,i jak się roz offka 14 3,542 25-12-2018 12:57
Ostatni post: rachman
  Działalnosc niezarejestrowana - podatki, jak sie za to zabrac? Yoka124 6 3,178 27-11-2018 12:42
Ostatni post: rachman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościThis forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.