PRZEWODNIK dla NOWYCH i średniozaawansowanych EARNERÓW
Czyli wszystko to co powinieneś wiedzieć, by realnie zarabiać w sieci!
Powstanie Internetu nieodwracalnie zmieniło możliwości dotyczące sprzedaży i możliwości zarabiania pieniędzy, czyniąc je dostępnym dla każdego. Tekst, który właśnie czytasz, ma za zadanie stanowić swojego rodzaju przewodnik dla nowych i średniozaawansowanych, w e-biznesie, osób. Mam szczerą nadzieję, że po lekturze tego tekstu będziesz świadomy/a na czym polega
e-zarabianie i najzwyczajniej w świecie zaczniesz zarabiać online. To absulutnie nic nie kosztuje.
Aby zarabiać w internecie nie trzeba rejestrować działalności gospodarczej, stawać się influencerem, podpisywać się, wykorzystywać prywatnych znajomości, pokazywać twarzy, mieć bloga, kanału na YT, ani social mediów. Istnieje szereg możliwości zarabiania anonimowo, czym zajmujemy się na tym forum przede wszystkim. To nie są poradniki o zostawaniu influencerem – to poradniki dla każdego kto chce zacząć zarabiać online.
SPIS TREŚCI:
1. Możliwości zarabiania w internecie
2. Na czym zarabiamy na forum przede wszystkim?
3. Czy zarabianie w internecie wymaga zostania influencerem?
4. Czy aby zarabiać trzeba zarejestrować działalność gospodarczą?
5. Ile można zarobić w internecie?
6. Gdzie zarabiać przez internet?
7. Czy e-zarabianie wymaga inwestycji?
8. Słowniczek
9. System poleconych
10. Prowadzenie dziennika pracy
11. Jak zacząć zarabiać w internecie?
12. Czy potrzebujesz mentora?
13. Mentoring
Get paid 2.0 - skuteczna pomoc w zarabianiu online
14. Interesujące działy i tematy na forum
1. Możliwości zarabiania w internecie
Mnogość tematów, metod i sposobów przedstawianych na forum może powodować niemałe zagubienie. Prawda jest bowiem taka, że zarabiać można dosłownie na wszystkim. Są sposoby stricte związane z Internetem oraz takie, które do internetu można po prostu przenieść. Są sposoby polegające na wykonywaniu płatnych zadań, wypełnianiu ankiet, klikaniu w linki oraz takie polegające na marketingu i generowaniu sprzedaży. Jest afiliacja, jest content locking, jest e-commerce. Możemy zarabiać na swoim hobby, możemy zostać influencerem, możemy wykonywać usługi jako freelancerzy, możemy inwestować w domeny internetowe, możemy grać na giełdach kryptowalut, możemy tworzyć profile w social mediach a następnie je sprzedawać. Lista możliwości jest niezwykle szeroko i łatwo się w tym wszystkim pogubić.
Aby nie wydłużać tego tekstu o opis wszystkich najpopularniejszych możliwości z osobna, zachęcam do zapoznania się z oddzielnymi opracowaniami:
-
Zarabianie poprzez Content Locking - globalne możliwości monetyzacji stron
-
Zarabianie poprzez klikanie w reklamy i odbieranie maili
-
Freelancing - jak zarabiać jako freelancer
-
Czym są kryptowaluty i jak na nich zarabiać?
-
Podstawy e-commerce bez działalności gospodarczej
-
Wykonywanie płatnych zadań – praca w domu dla każdego
-
Zarabianie na Ankietach - Jak zarabiać na ankietach
-
Zarabianie na płatnościach mobilnych
2. Na czym zarabiamy na forum przede wszystkim?
Jak widać "zarabianie online" to bardzo szerokie pojęcie. Jednak z perpektywy zdecydowanej większości użytkowników tego forum polega na udziale w różnego rodzaju programach partnerskich (czyli szeroko rozumianej sprzedaży cudzych produktów/usług – tzw. “afiliacji”) oraz typowym handlu Internetowym (e-commerce), w tym handlu własnymi e-produktami.
Reklamowanie cudzych produktów jest bliźniacze do sprzedaży własnych. Mechanizmy stosowane tutaj i tutaj są właściwie jednakowe.
Sieci afiliacyjne są jednak dostępne dla każdego, a udział w nich nie wymaga ponoszenia jakichkolwiek kosztów, ani rejestracji działalności gospodarczej. Każdy program partnerski działa w systemie CPA (ang. cost per action), co oznacza że partnerzy są rozliczani prowizyjnie za wszystkie wygenerowane dla programu akcje. “Akcja”, w tym znaczeniu, to bardzo szerokie pojęcie – może to być instalacja jakiegoś pliku, pobranie pliku, wejście w link, założenie konta, kupno danego towaru, wypełnienie formularza, itd.
Właściwie nie ma tematyki, na której nie da się zarabiać za pomocą ofert afiliacyjnych. Dokładnie zarabianie polega na promowaniu gotowych już linków prowadzących do ofert reklamodawców. Sami wybieramy co i gdzie chcemy promować. Nie buduje się tutaj marki, nie ustawia płatności, nie ma zmiennych w postaci doboru stawek i wyglądu LP docelowego. Ta dziedzina jest stosunkowo prosta, stale się rozwija i zdecydowanie warto się nią zajmować oraz od niej zaczynać. Każdy kto wejdzie w nasz link afiliacyjny i wykona określoną akcję – staje się naszym klientem, a my otrzymujemy prowizję.
Istnieje swojego rodzaju przewaga zarabiania w programach partnerskich nad sprzedażą własnych produktów. Biznes tradycyjny jest ograniczony do konkretnych towarów (które zwykle musimy posiadać) – a w programach partnerskich mamy właściwie całkowitą dowolność. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku sprzedaży własnych produktów, nie jest się uzależnionym od sieci afiliacyjnych – no i zarabia się 100% ceny, a nie tylko określoną przez sieć prowizję. Tak naprawdę najstabilniejsze, jeśli chodzi o zarabianie w internecie, są metody oparte o własną działalność e-commerce. Programy afiliacyjne się zmieniają, zmieniają się stawki, pojawiają się nowe kampanie, stare są usuwane z oferty lub stopniowo ‘wypalane na rynku’. Także chociaż
afiliacja jest idealna do rozpoczęcia swojej przygody z zarabianiem online – docelowo warto też pomyśleć o własnych produktach.
3. Czy zarabianie w internecie wymaga zostania influencerem?
Nie, to jeden z wielu mitów. Tak się powszechnie przyjęło uważać, ponieważ influencerzy są widoczni. Każdy kojarzy znanych youtuberów, blogerów, tik-tokerów. Natomiast ludzi zarabiających anonimowo się nie zauważa i o nich nie mówi.
Aby zarabiać w internecie nie trzeba stawać się influencerem, podpisywać się, wykorzystywać prywatnych znajomości, pokazywać twarzy. W praktyce wygląda to tak, że nikt z Twoich znajomych nie dowie się że zarabiasz przez internet – chyba, że sam im o tym powiesz. Nie ma się więc czego wstydzić – nie chodzi tu o stawanie się osobą publiczną.
Zanim przejdziemy dalej powiedzmy sobie czym jeszcze NIE jest zarabianie w internecie. Takich mitów jest bowiem więcej. Szerszą listę wraz z omówieniem przedstawiłem na blogu, w tym wpisie: “
Popularne mity na temat zarabiania przez internet – dlaczego nie są faktami?“. W dużym skrócie – nie są to piramidy finansowe, bukmacherka, ani jakikolwiek inny internetowy hazard. Hazard to hazard, a zarabianie to w głównej mierze sprzedaż i marketing.
Praca w domu może być efektywna, pod warunkiem że opiera się na sprzedaży lub afiliacji – droga na skróty nie istnieje.
Szczerze mówiąc polecam od razu odpuścić sobie wszelkiego rodzaju klikanie w reklamy, buxy, wypełnianie ankiet i innego rodzaju zadania z groszowym wynagrodzeniem. Te programy uważam za stratę czasu, nawet przy zbieraniu poleconych. Zauważcie, że w “klikaniu/zadaniach” stabilne i największe pieniądze zarabiają promotorzy z setkami poleconych.
W afiliacji i e-commerce jest odwrotnie – najwięcej zarabiają osoby, które umieją sprzedawać.
4. Czy aby zarabiać trzeba zarejestrować działalność gospodarczą?
Bez obaw, rejestracja firmy nie jest potrzebna. W Polsce istnieje coś takiego jak działalność nierejestrowana, która w praktyce nie wymaga żadnych zgłoszeń – można po prostu zacząć zarabiać. Limit przychodu w tego typu działalności wynosi 1500zł/miesiąc.
Ponadto, zarabiając na reklamach afiliacyjnych – można się także rozliczać w oparciu o tzw. ‘najem prywatny’, z ryczałtową stawką podatkową 8,5%. Każda kwota rozliczana jako wynajem miejsca reklamowego powinna mieć pokrycie w wystawionym rachunku. Większość polskich sieci afiliacyjnych generuje rachunki automatycznie, warto je pobierać i przechowywać na wypadek ew. kontroli. W przypadku zagranicznych sieci afiliacyjnych – rachunki należy wystawiać samodzielnie.
Nie ma więc problemu z rozliczaniem się z pieniędzy zarobionych w internecie. Nie trzeba rejestrować działalności gospodarczej.
5. Ile można zarobić w internecie?
Przedział zarobków jest nieograniczony.. ale jak można przypuszczać najłatwiej jest nie zarobić niczego, a najtrudniej zarobić najwięcej. Zarabianie stabilnych i dość wysokich kwot nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać.
W całej tej "branży" widać przede wszystkim osoby, które zarabiają dużo. Nie oznacza to, że w internecie większość zarabia dużo. Po prostu większość pozostaje anonimowa i nie chwali się zarobkami. Widać przede wszystkim osoby, które wstawiają zdjęcia gotówki i screeny statystyk z lepszych miesięcy. Jednocześnie nie publikują swoich kosztów. To może powodować MYLNE wrażenie, że
zarabianie przez internet jest proste.
"Każdy może zarabiac dużo" - teoretycznie tak, a w praktyce kompletnie nie. Uczciwie przedstawiając sprawę odradzam traktowanie e-zarabiania jako swojej jedynej "szansy na sukces". Można osiągnąć bardzo dużo, ale statystycznie stabilne dochody osiąga mniejszość. Zamiast swojej życiowej szansy, polecam dostrzegać w tym swoje hobby i sposób na dorobienie.
Odpowiadając na pytanie z tytułu:
Najbardziej prawdopodobne wydaje się być zarabianie do około tysiąca złotych miesięcznie. Są lepsze i gorsze miesiące, wszystko zależy od dostępnych w programch partnerskich ofert, stawek i metod reklamowania.
Oczywiście można dojść do 4, a nawet 5-cyfrowych miesięcznych zarobków - ale dotyczy to zdecydowanej mniejszości i nie jest regułą. Są szanse, że dojdziesz do takich zarobków - jednak "nakręcanie Cię" statystycznie byłoby nie fair.
Więcej o nastawieniu do e-zarabiania napisałem tutaj:
Postawa ma znaczenie, czyli jak traktować e-zarabianie. Warto też przejrzeć dokładniej metody działania tzw. “sprzedawców złudzeń”: “
Stabilność i wysokość e-zarobków, czyli sprzedawcy złudzeń vs rzeczywistość”.
6. Gdzie zarabiać przez internet?
Przygotowałem zestawienie wiarygodnych i sprawdzonych serwisów w których sam zarabiam i/lub o których wiem, że są godne polecenia. Na forum regularnie pojawiają się nowe twory, które po hucznych reklamach i zapewnieniach o wyjątkowości - po prostu znikają.
Nowym osobom proponuje zacząć przygodę z zarabianiem od sprawdzonych firm, a nowe twory zostawić do testowania starszym (stażem) forumowiczom. Serwisy podzieliłem na odpowiednie kategorie, wszystko jest aktualne
LINK:
Zobacz zestawienie polecanych serwisów
7. Czy e-zarabianie wymaga inwestycji?
Odpowiadając w skrócie:
Nie, nie wymaga. Działalność w e-commerce i w sieciach afiliacyjnych jest darmowa, także zarabiać w internecie można bez jakichkolwiek inwestycji.
Serwisy wymagające ponoszenia opłat w zamian za zarabianie to np. HYIPY, ICO, a także matrycowe kopalnie kryptowalut. Tego typu serwisy najczęściej wprowadzają swoich użytkowników w błąd co do faktycznego modelu działania – a faktycznie działają na zasadzie piramidy finansowej, czyli są zwykłym oszustwem. O piramidach przygotowałem szereg artykułów i nie będę ich streszczać w tym vademecum. Uważam, że to lektura obowiązkowa dla każdego earnera, który podchodzi poważnie do znajomości “e-biznesu”. Artykuły znajdziecie tutaj:
Piramidy finansowe w internecie.
Promotorzy piramid i innych ‘systemów do zarabiania’ są w internecie bardzo widoczni, zwłaszcza na YT i na Facebooku – gdzie stosunkowo najłatwiej na nich trafić.
Lampka ostrzegawcza powinna się Wam zapalać w momencie w którym musicie zapłacić za możliwość zarabiania w internecie. Kto w takim razie zarabia? Wy? Czy oni?
Drugą ważną kwestią w kontekście “inwestycji” są wszelkiego rodzaju płatne poradniki, kursy, skrypty, boty i inne narzędzia wykorzystywane w e-biznesie. Należy pamiętać, że samo “zarabianie przez internecie” też jest niszą. Niestety można się spotkać z tworzeniem tzw. “łańcuszków” w którym osoby kupujące określony kurs, następnie same sprzedają kursy zarabiania, itd., itd. E-booków i kursów dot. pracy w domu przez internet jest w sieci mnóstwo. Tworzenie wyżej opisanych łańcuszków prowadzi do zaniżania poziomu faktycznej wartości i bardzo manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Te praktyki utrudniają rozeznanie się z wartością przed zakupem, a same kursy są sprzedawane w zawyżonych, często sięgających kilku tys. złotych, cenach.
Także uwaga, nie ma drogi na skróty – i tego trzeba się trzymać.
Zarabianie w internecie bez inwestycji jest jak najbardziej możliwe i normalne. Jakiekolwiek inwestycje w “pomoce” powinny być gruntownie przemyślane! Magiczne systemy do zarabiania nie istnieją.
8. Słowniczek
1)
Get paid To Action - oznacza otrzymanie zapłaty w zamian za wykonanie jakiejś akcji (akcje wykonujemy sami - tzw. "płatne zadania") - i tak wyróżniamy np.:
GPTR -
Get paid to read /
Get paid to register
GPTC -
Get paid to click
GPTS -
Get paid to surf (surfbary)
GPTD -
Get paid to download/install/register/itd.
Obecnie tego typu nazewnictwo jest już prawie nieużywane, ale warto wiedzieć co oznacza : ) Tego typu programy z reguły umożliwiają zarabianie zdecydowanie bardzo niewielkich, w stosunku do poświęcanego czasu, pieniędzy.
2) Cost Per Action- oznacza stawkę za akcję, którą promujemy (akcję wykonuje ktoś inny). W skład CPA wchodzi:
CPD - cost per download - stawka za pobranie pliku
CPL - cost per lead - stawka za pozyskanie lead'a sprzedażowego (poprawne wypełnienie formularza)
CPI - cost per install - stawka za instalację naszego pliku
CPS - cost per sale - stawka za sprzedaż dokonaną za pośrednictwem naszego linku partnerskiego
CPR - cost per registration - stawka za każdą rejestrację w danym serwisie/grze/itp.
CPM - Cost Per Thousand ("M" jako rzymskie 1000). Pojęcie oznacza stawkę za 1000 wyświetleń/kliknieć/innych akcji. Najbardziej popularnym wykorzystaniem "CPM" jest stawka za 1000 wyświetleń strony/reklamy.
CPC - cost per click - stawka za kliknięcie w nasz link partnerski
CPO - cost per order - stawka za zamówienie (bez względu na wartość zakupów)
3) Typy ofert CPA
DOI - Double Opt-In - Lead zostaje zaliczony dopiero po potwierdzeniu adresu e-mail przez użytkownika.
SOI - Single Opt-In - Lead zostaje zaliczony od razu po podaniu adresu e-mail, użytkownik nie musi go potwierdzać.
Incent - Oferta może być reklamowana wszędzie, łącznie z generowaniem ruchu motywowanego.
Non-Incent - Oferta wymaga tylko wysokiej jakości ruchu, ruch motywowany jest zabroniony.
3) Inne
Affiliate Marketing - marketing afiliacyjny polegający na polecaniu cudzych towarów/usług w zamian za prowizję od wygenerowanych sprzedaży; program partnerski - ang. affiliate program
B2B - ang. business to business - działalność, której klientami są inne firmy, a nie osoby fizyczne
B2C - ang. business to customer - działalność, której klientami są osoby fizyczne
Bitcoin - kryptowaluta wprowadzona w 2009 roku; skrót - BTC
Blockchain - stosowana m.in. w kryptowalutach baza danych niemające scentralizowanego miejsca ich przechowywania; jawny rozproszony rejestr transakcji
Branding - budowanie świadomości marki, np. poprzez kampanie bannerowe
Bux - określenie serwisu GPTC (get paid to click)
Cloaking - ukrywanie linków partnerskich lub stron (np. "serwowanie" robotom wyszukiwarek innej wersji strony - niż użytkownikom)
Cookie stuffing - nadużycie stosowane przez nieuczciwych partnerów; podrzucanie plików cookies nieświadomym internautom w celu wyłudzenia prowizji, więcej:
Identyfikacja partnerów, pliki cookies i nadużycia z tym związane (cookie stuffing)
CTR - ang. Click-Through Ratio - wskaźnik; stosunek użytkowników wchodzących w dany link do wszystkich użytkowników odwiedzjących witrynę z tym linkiem
Dochód aktywny - ang. active income - przychody wymagające pracy, kończące się w przypadku zaprzestania działań
Dochód pasywny - ang. passive income - przychody niewymagające pracy (np. czerpane z gotowej, wypozycjonowanej strony interntowej lub z aktywnie działających poleconych w danym serwisie), trwające pomimo zakończenia własnych działań
E-commerce - działalność polegająca na sprzedaży towarów i usług w internecie
FB - Serwis społecznościowy Facebook.com
FP - Fanpage na Facebook'u, "strona facebook'owa"
Fraud - Prowizja zdobyta w sposób niezgodny z regulaminem danego programu partnerskiego
HYIP - High Yield Investment Program - program inwestycyjny; rodzaj internetowego oszustwa finansowego, programy HYIP są oparte na piramidzie finansowej (schemacie ponziego)
Konwersja - ma miejsce wtedy, gdy ktoś wykona najbardziej oczekiwaną akcję na promowanym przez Ciebie landing page'u (najbardziej oczekiwana akcja, to może być np. wysłanie sms premium, rejestracja konta, pobranie pliku, itd.)
Landing page - strona reklamowa, której celem jest jak najwyższa konwersja
Lead - to osoba, która zostawiła swoje dane / poprawnie wypełniła formularz kontaktowy na stronie sprzedażowej
Nisza - segment (część) rynku charakteryzujący się określonymi potrzebami potencjalnych klientów
Page rank - wskaźnik określający jakość strony internetowej w oparciu o liczbę i siłę prowadzących do niej linków z innych witryn; skrót - PR
PP - skrót od "Program Partnerski" lub "PayPal"
PVA - skrót od ang. "Phone verified account" (używane w kontekście kont w social mediach)
Referral - osoba zapisana z naszego reflinku; polecony
Reflink - Unikalny link partnerski służący do promowania serwisu/towarów/usług lub szukania poleconych
Rev-Share - Revenue Share - model rozliczania CPA (termin "rev-share" został "zapożyczony" przez piramidy finansowe i obecnie jest używany przede wszystkim w tym kontekście - wprowadzając w błąd)
ROI - ang. Return on Investment - wskaźnik określający procentowy zwrot z inwestycji; wzór: (przychód - koszt)/koszt*100%
Ruch motywowany - przeciwieństwo ruchu naturalnego; w zdecydowanej większości programów partnerskich to zabroniona praktyka polegająca na oferowaniu pieniędzy lub innych dóbr w zamian za skorzystanie z Twojego linku partnerskiego (motywowaniu do wykonania akcji)
Satoshi - najmniejsza część Bitcoina; 0.00000001 BTC
S4S - share for share ; metoda promocji fanpage'y na Facebooku
SCAM - Nieuczciwy serwis zarobkowy; oszustwo
Search Engine Marketing (SEM) - procesy służące zwiększeniu widoczności strony w wyszukiwarkach; oprócz organicznego SEO, obejmuje również płatne wyniki wyszukiwań (reklamy wyświetlane w wynikach)
Search Engine Optimization (SEO) - procesy służące do polepszania pozycji strony w wyszukiwarkach, wyróżniamy metody "white hat" (zgodne z regulaminami wyszukiwarek), "black hat" (niezgodne z regulaminami wyszukiwarek) oraz "grey hat" (mix regulaminowych i nieregulaminowych praktyk)
Search Engine Reputation Management (SERM) - procesy służące poprawie wizerunku w wynikach wyszukiwania; SEM + SEO + działania mające na celu usunięcie negatywnych opinii z wyników wyszukiwania
Search Engine Results Page (SERP) - strona wyników wyszukiwania na której pojawia się analizowana strona; potocznie pozycja w wyszukiwarce
Sieć afiliacyjna - serwis będący pośrednikiem pomiędzy reklamodawcą i partnerem (marketerem)
Spam - e-mail/wiadomość/treść zawierająca informacje komercyjne, na których otrzymanie nie zgodził się adresat
Spinner tekstu - narzędzie służące do synonimizacji tekstów (zastąpienia poszczególnych słów ich synonimami)
Sprzedaż - w kontekście zarabiania w internecie oznacza wykonanie przez klientów wszelkiego typu pożądnych akcji, np.: założenie konta bankowego, rejestracja w grze, wysłanie sms'a, wypełnienie formularza, itd.
System poleconych - system umożliwiający polecanie programu partnerskiego, werbowanie nowych partnerów w zamian za procentową prowizję od ich obrotów
TrustRank - wskaźnik określający zaufanie wyszukiwarki do danej strony internetowej; skrót - TR
UU - ang. Unique User - unikalny użytkownik odwiedzający określoną witrynę
Viral - reklama wirusowa; reklama zachęcająca lub zmuszająca użytkowników do wykonania "akcji viralowej", czyli dalszego reklamowania strony (zwykle poprzez social media)
YT - Serwis Youtube.com
9. System poleconych
System poleconych jest właściwie standardem w różnego rodzaju serwisach zarobkowych, w tym sieciach afiliacyjnych i programach partnerskich. Dokładniej chciałbym wyjaśnić kwestię, z którą nowe osoby często miewają problemy – przez co czują się „wykorzystywane”. Każdy partner serwisu zarobkowego, otrzymuje swój prywatny link w celu dalszego polecania serwisu. Osoba zarejestrowana z takiego linku, zostaje przypisana pod użytkownika który mu ten link podał – dzięki czemu ten drugi zyskuje prowizję od zarobków swojego poleconego.
W żadnym wypadku nie oznacza to, że cokolwiek się traci przy rejestracji z czyjegoś linku (reflinku). Zarabia się tyle samo, ile zarabiałoby się podczas rejestracji z pustych linków. Generowana prowizja jest dodatkiem, który niczego nie odejmuje od Twoich zarobków : )
Więcej o różnicach pomiędzy systemami poleconych przeczytasz
tutaj. Jeżeli szukasz metod pozyskiwania poleconych, odwiedź
ten wpis.
Zbieranie poleconych jest z reguły mniej dochodowe niż samodzielne zarabianie w CPA. W afiliacji i e-commerce najwięcej zarabiają osoby, które umieją sprzedawać.
Uwaga! Jeżeli serwis który reklamujesz wymaga wpłaty (płaci się za możliwość zarabiania) i otrzymujesz prowizję od wpłat swoich poleconych - prawdopodobnie bierzesz udział w piramidzie finansowej.
10. Prowadzenie dziennika pracy
Praca w domu, chociaż wydaje się czymś łatwym i przyjemnym – wymaga od nas zdecydowanie więcej samodyscypliny, niż praca na etacie. Na forum istnieje możliwość prowadzenia publicznego dziennika pracy:
Dzienniki pracy użytkowników - co może w tej samodyscyplinie skutecznie pomóc.
Dlaczego warto prowadzić dziennik? Oto lista plusów:
– Rosnąca automotywacja poprzez stawianie sobie celów i dziennych zadań do wykonania. Podczas pracy w domu, to bardzo ważne.
– Rosnąca samodyscyplina co do wykonywania tych zadań, w końcu trzeba dodać kolejne wpisy wpisy w dzienniku.
– Umożliwienie innym osobom dawania sobie rad – jak na dłoni widać na jakim jesteś etapie i co mógłbyś zmienić/usprawnić.
– Możliwość prześledzenia swojej “drogi” i podejmowanych działań w późniejszym czasie.
Dodatkowo w tym miejscu polecam również zapoznać się z
pomocną metodą organizacji swojej internetowej pracy
11. Jak zacząć zarabiać przez internet?
Jak już wspominałem, nie musisz wydawać nawet złotówki, aby zacząć zarabiać. Na forum znajdziesz wszystko co jest Ci potrzebne.
Inspirować możesz się
dziennikami pracy innych, bardziej doświadczonych osób. Zwróć uwagę na to, nie co, ale w jaki sposób promują. Jeszcze więcej informacji znajdziesz w tym dziale, tj.
Poradniki dotyczące Zarabiania przez Internet.
Wyżej podałem link do listy serwisów zarobkowych w których możesz bez obaw “przebierać”. Nie zaczynałbym zarabiania od nowych, mniej sprawdzonych firm. Praca online może być frustrująca jeśli trafisz na nieuczciwe serwisy.
Zarabianie przez internet i pracę w domu, na Twoim miejscu, zacząłbym od razu od afiliacji, czyli reklamowania cudzych produktów i usług. Na inne sposoby zwyczajnie szkoda Twojego czasu.
Zarabianie na afiliacji polega na promowaniu gotowych już linków prowadzących do ofert reklamodawców. Właściwie nie ma tematyki, której nie da się zmonetyzować za pomocą ofert afiliacyjnych. Sami wybieramy co i gdzie chcemy promować. Nie buduje się tutaj marki, nie ustawia płatności, nie ma zmiennych w postaci doboru stawek i wyglądu LP docelowego. Ta dziedzina jest stosunkowo prosta, stale się rozwija i zdecydowanie warto się nią zajmować oraz od niej zaczynać.
Afiliacja daje bardzo duże możliwości zarobkowe i jest dostępna dla każdego, bez formalności i bez rejestracji działalności gospodarczej.
Marketing afiliacyjny zwykle kojarzy się z ofertami CPS (cost per sale) polegającymi na sprzedaży, głównie produktów finansowych, ale w rzeczywistości jako “akcja” rozumieć można również wiele czynności niewymagających ponoszenia żadnych opłat przez naszych “klientów”, na przykład.: rejestrację w grze/portalu, wypełnienie formularza, podanie adresu e-mail. Obecnie najpopularniejsze kampanie afiliacyjne to:
– portale randkowe (najłatwiejsze do promocji)
– konkursy
– pożyczki
– suplementy diety
– kampanie dot. filmów online
– inwestycje
– gry przeglądarkowe
– aliexpress i inne platformy multiniszowe (allegro, ceneo)
Aktualną listę serwisów dotyczących afiliacji, które mogę Ci polecić, znajdziesz w pkt.7 (Promowanie różnego rodzaju ofert w modelu CPA) na
tej liście
12. Czy potrzebuję mentora?
W skrócie:
Nie. Nauka zarabiania to przede wszystkim nauka na własnych błędach.
Gdy zaczniesz działać, a następnie konsekwentnie będziesz modyfikował swoje metody – tj. ulepszał, dodawał do nich pomysły zaobserwowane u innych, łączył ze sobą przeczytane poradniki – nie ma siły żebyś nie zrozumiał jak to wszystko działa samodzielnie.
Na
forum znajdziesz bardzo dużo praktycznej wiedzy. Z czasem, w miarę rozwijania swoich sposobów – zaczniesz widzieć okazje dosłownie wszędzie. Wszystko może być niszą, każdy człowiek ma potrzeby które chce spełnić – a Ty możesz mu to umożliwić. Każdy fan jakiegokolwiek fanpage’a ma potrzebę – jeśli ustalisz co jest jego potrzebą i dlaczego polubił właśnie tą, a nie inną stronę – masz szanse zarabiać w CPA.
Warto być „w temacie”, czytać książki/poradniki - i dodawać co ciekawsze pomysły do swoich metod. Więcej o zaletach czytania napisałem
tutaj Pamiętaj jednak, że wydając na książki/poradniki wszystko co zarobiłeś - tak naprawdę zarabiają tylko autorzy tych materiałów, nie Ty.
Na forum znajdziesz mnóstwo darmowych poradników i wiele przydatnych wskazówek w dziennikach pracy - korzystaj z tego.
13. Mentoring Get paid 2.0 - skuteczna pomoc w zarabianiu online
Czyli
mentoring zarabiania w internecie, który prowadzimy i rozwijamy od 2015 roku
“Mentoring” polega na bezterminowym dostępie do autorskich poradników i nieograniczonej możliwości zadawania pytań ich dotyczących. Opłata jest w pełni jednorazowa i dotyczy zakupu danego tematycznego “mentoringu”. Dostęp do aktualizacji oraz nowych materiałów z wybranej dziedziny jest stały i nie wymaga ponownych opłat.
Materiały dostępne w mentoringu TERAZ, są dokładniejsze i bardziej przydatne od materiałów dostępnych w nim miesiąc temu. Materiały, które będą dostępne w mentoringu za miesiąc, będą dokładniejsze i bardziej przydatne od materiałów dostępnych TERAZ. Chcemy aby mentoring stawał się coraz przydatniejszym zbiorem poradników od których każdy może zacząć zarabiać praktycznie „z marszu”. Wszystko jest przygotowane tak by można było zacząć swoją przygodę z zarabianiem online bez żadnego wcześniejszego doświadczenia.
Od siebie gwarantujemy:
– pełną uczciwość dot. realnych możliwości zarobkowych
– dbanie o aktualność wszystkich poradników
– rzetelne/staranne opisywanie i rozwijanie materiałów
– odpowiadanie na wszystkie otrzymywane wiadomości
– brak zawyżonych niewspółmiernych do wartości cen. Ceny mentoringu są kilkukrotnie (czasem kilkunasto :>) niższe od cen “kursów zarabiania w internecie” sprzedawanych na FB/YT – dodatkowo opłata jest jednorazowa, a prezentowany w ramach mentoringu materiał stale się powiększa.
14. Warte poznania tematy na forum
-
Motywator od Killera z zarabiam.com!
-
[VIDEO] Jak Sklonować Kogoś Landing Page? - Dla Zarabiam.com
-
[Tutorial] Czyli wybijamy Resident Evil VII: Biohazard by Panda
-
2020 - Cel: Zarobki rzędu 100 k zł miesięcznie
-
Ropsont - Najbardziej Niebezpieczny Dziennik na Forum!
-
Zarabianie na na ankietach - dziennik pracy
-
Reklamowanie ofert CPA - INSTAGRAM
-
Reklamowanie ofert CPA - FACEBOOK ADS
-
Reklamowanie ofert CPA - YOUTUBE
-
Reklamowanie ofert CPA - SNAPCHAT
-
Podstawy copywritingu - jak tworzyć teksty sprzedażowe?
-
Pierwsza strona zarobkowa - omówienie podstaw wordpress'a
Powyższy tekst będę uzupełniał o kolejne przydatne informacje. Jeżeli jakikolwiek poruszany przeze mnie temat straci na aktualności, zauważysz błąd ortograficzny, stylistyczny, składniowy lub błędny link – bardzo proszę o kontakt : ) Vademecum jest stale aktualizowane, więc polecam do niego wracać po dłuższych przerwach od zarabiania w ramach przypomnienia sobie niezbędnych podstaw pracy w domu.
Pozdrawiam!
mysc
.