Wykonywanie płatnych zadań – praca w domu dla każdego!
Wykonywanie płatnych zadań – praca w domu dla każdego
W treści znajdziesz odpowiedzi na pytania: Czym jest zarabianie na wykonywaniu płatnych zadań w internecie? Jak można pracować w domu poprzez wykonywanie płatnych zadań? Ile można w ten sposób zarobić? Jakie są wymagania do rozpoczęcia pracy online w tym modelu? Gdzie znajdują się płatne zadania? Jak zacząć zarabiać?
Jak zarabiać w Internecie na płatnych zadaniach w serwisach?
Jeśli myślisz o rozpoczęciu pracy online, w domu, przy komputerze – płatne zadania są stosunkowo jednym z najłatwiejszych zajęć tego typu. Ten model zarabiania nie wymaga doświadczenia, specjalnych umiejętności, ani żadnej konkretnej, czy też obszernej wiedzy na dany temat.
Zapewne teraz zastanawiasz się czym dokładniej są płatne zadania i dlaczego ktoś miałby płacić za ich wykonywanie. Płatne zadania to po prostu określone czynności, które należy wykonać – w zamian za z góry określoną stawkę. Przykładami takich zadań może być: rejestracja w danym portalu/grze online, zapisanie się na newsletter, wypełnienie ankiety, wypełnienie formularza, dodanie posta na forum, obejrzenie reklamy, itd. Wypełnianie ankiet, buxy oraz cały model GPTR/GPTC zawierają się w płatnych zadaniach, jednak stanowią mniejszość możliwości tego modelu zarabiania. Każdy fiat 125p jest samochodem, ale nie każdy samochód jest fiatem 125p – tak samo jest z płatnymi zadaniami i ankietami.
Serwisy umożliwiające pracę przy komputerze polegającą na wykonywaniu zadań skupiają wokół siebie użytkowników oraz reklamodawców. To reklamodawca ustala za co i ile zapłaci – a my jako użytkownicy tych portali możemy skorzystać z dostępnej oferty lub nie, nie ma przymysu. Klientami takich portali są firmy oraz osoby prywatne – które np. chcą wygenerować ruch na swoim nowym forum internetowym, zarabiać w modelu CPL na ruchu motywowanym, sprawdzić opinie na temat swojego produktu/usługi. Pojęcie „płatne zadania” najczęściej jest wykorzystywane w kontekście wykonywania ofert CPL – tj. generowania ruchu motywowanego do danych kampanii afiliacyjnych. Reklamodawca zarabia na kampanii afiliacyjnej, użytkownik wykonujący zadanie otrzymuje określoną stawkę, a serwis pobiera prowizję od każdego zadania. Stąd biorą się pieniądze, które finalnie się zarabia za wykonanie zadania.
Jak zarabiać w Internecie na płatnych zadaniach na forach?
Płatne zadania to nie tylko uczestnictwo w określonych serwisach umożliwiających taki rodzaj zarabiania online – klientów można również szukać samodzielnie lub pozwolić się im znaleźć. W sieci działają setki mniej lub bardziej aktywnych for internetowych zrzeszających ludzi o określonych zainteresowaniach. Przykładem jest
zarabianie przez internet i forum zarabiam.com. Użytkownicy naszego forum to specyficzna nisza rynkowa charakteryzująca się określonymi potrzebami. Zarabianie w Internecie nie rzadko wymaga posiadania dużej ilości kont w serwisach społecznościowych, dużej ilości adresów e-mail oraz wykonywania różnych powtarzających się czynności. Wszystkie te czynności są potencjalnymi „płatnymi zadaniami” za które ludzie są gotowi zapłacić. Każda internetowa społeczność ma takie potencjalne płatne zadania.
Na przykładzie zarabiam.com, aby znaleźć klienta na nasze usług należy przeglądać dział „Zlecenia”. Z kolei aby samemu stworzyć własną ofertę płatnych zadań do wykonania, trzeba założyć swój temat w dziale „Wykonam”. W tym modelu nie jesteśmy już ograniczeni dostępnymi zadaniami dodawanymi przez reklamodawców serwisów, co stanowi duży plus – jednak sami musimy starać się o klientów i rywalizować z konkurentami, co może sprawę utrudniać.
Dla kogo jest ta metoda zarabiania w Internecie?
Zarabianie w Internecie poprzez wykonywanie płatnych zadań to dość popularna metoda na internetowe zarobki, zwłaszcza te pierwsze. Jest tak ponieważ oferty płatnych zadań są dostępne w serwisach umożliwiających zarabianie na ankietach oraz serwisach PTR/PTC. Użytkownicy zainteresowani powyższymi metodami zarabiania, zwykle stykają się więc również z płatnymi zadaniami. Od razu. Wymagania do rozpoczęcia zarabiania w ten sposób są raczej dość uniwersalne, dokładniej jest to posiadanie:
- komputera lub urządzenia mobilnego z dostępem do Internetu (wygodniej jest pracować przy komputerze, jednak niektóre płatne zadania są tzw. mobilne i wymagają posiadania np. urządzenia z androidem)
- zarejestrowanych kont w odpowiednich panelach z płatnymi zadaniami, z ankietami do wypełnienia oraz serwisach PTR/PTC (np. typu GPTR lub BUX)
- czasu na zarabianie w Internecie poprzez wykonywanie płatnych zadań
- chęci i motywacji do podjęcia tego typu pracy w domu
- pomysłu na zadania i reklamę swoich usług (jeśli wybieramy opcję niezależną od serwisów – tj. ogłaszanie się na forach internetowych skupiających niszowe społeczności)
Zarabianie w ten sposób najczęściej nie wymaga ponoszenia kompletnie żadnych wydatków finansowych. Zdarzają się jednak zadania, które takich wydatków wymagają – np. poniesienie opłaty rejestracyjnej. Należy zwrócić szczególną uwagę czy aby na pewno stawka za wykonanie zadania jest satysfakcjonująca w stosunku do ewentualnych wydatków z tym związanych. W tej branży nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, doświadczenia – a praca odbywa się wtedy kiedy chcemy, bez napiętego grafiku i deadline’ów. Nawet osoby starsze, dopiero „raczkujące” w Internecie, powinny sobie bez problemu poradzić. Warto spróbować wykonywania zadań jako swojej pierwszej metody na zarabianie przez Internet.
praca w domu może przynieść wiele satysfakcji, od czegoś trzeba zacząć.
Ile realnie można zarobić na wykonywaniu płatnych zadań w internecie?
Stawki są zależne od konkretnych zadań, a te od reklamodawców. W tym modelu ciężko ustalić statystycznie najbardziej prawdopodobne możliwości zarobkowe, bowiem wahania są bardzo duże – od 0,01zł do nawet kilkudziesięciu złotych za daną akcję. Najdroższe akcje najczęściej wymagają poniesienia dodatkowych kosztów – na co bezwzględnie należy zwrócić uwagę i przeliczyć faktyczny zysk z zadania.
Jeśli będziemy zarabiać wyłącznie w serwisach GPT i zajmować się tylko najłatwiejszymi zadaniami opartymi o rejestrację w różnych miejscach, wypełnienie ankiety, obejrzenie reklamy – najpewniej zarobimy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Okresowo może to być nawet ponad 100 złotych, jednak najczęściej raczej poniżej tej kwoty. Trzeba również zaznaczyć, że to zarobek aktywny – tj. im dłużej będziemy wykonywać zadania, tym więcej zarobimy. Podane powyżej kwoty są po prostu według nas statystycznie najbardziej prawdopodobne.
Jeśli będziemy zarabiać poprzez wykonywanie najdroższych płatnych zadań, będziemy ponosić dodatkowe koszty – ale zyski mogą wynieść nawet kilkaset złotych miesięcznie.
Największe możliwości pracy w domu tego typu daje ogłaszanie się samemu na forach jako wykonawca różnych zadań – sami bowiem ustalamy stawki i przygotowujemy ofertę możliwych usług. Ten model wymaga jednak skutecznego marketingu oraz trafienia w potrzeby potencjalnych klientów. Zarabianie w Internecie dużo łatwiej jest zacząć od wyspecjalizowanych w tym serwisach typu „get paid to”, ale pamiętajmy o możliwościach ogłaszania się we własnym zakresie – teoretycznie bowiem są dużo większe.
Gdzie można znaleźć płatne zadania – jak zacząć zarabiać?
Wybór serwisu jest bardzo ważny w tej dziedzinie zarabiania. W sieci istnieje bardzo dużo portali oferujących zachęcające stawki za wykonanie zadania, ale tak naprawdę takie serwisy są oszustwem (ang. Scam). Po wykonaniu naszej pracy, można po prostu nie otrzymać pieniędzy po zleceniu wypłaty – lub paść ofiarą jeszcze gorszych oszustw (np. gdy wykonanie zadania wymagało inwestycji).
Do dość wyrafinowanych oszustw na zadaniach zalicza się praktyki polegające na:
- unieważnianiu niektórych zadań w miarę zbliżania się do progu umożliwiającego wypłatę
- banowania kont w portalach pod jakimś pretekstem, np. fraudowania (niewłaściwego wykonywania zadań)
- nie aktywowanie nowych zadań osobom, które są blisko minimum do wypłaty (taki ktoś nigdy nie dojdzie do minimum, utknie na pewnym etapie i nie będzie miał możliwości wykonywania kolejnych płatnych zadań)
Powyższych oszukańczych metod można uniknąć będąc aktywnym promotorem. Mając wiele poleconych i stale reklamując dany portal, nawet jeśli jest oszustwem, przeważnie otrzymuje się swoje zarobione pieniądze. Serwisom zależy na napływie nowych użytkowników wykonujących zadania i chcą utrzymać przy sobie promotorów. Wobec powyższego, sam fakt że ktoś otrzymuje wypłaty i poleca dany serwis z zadaniami do wykonywania za pieniądze, nie oznacza że ten serwis jest uczciwy i daje realne możliwości zarabiania w Internecie. Trzeba być ostrożnym i dokładnie sprawdzać gdzie zaczynamy zarabiać.
Przy wyborze serwisów do zarabiania, warto kierować się opiniami na forach, zwłaszcza tymi pochodzącymi od wiarygodnych użytkowników. Takie opinie znajdują się na zarabiam.com, w dziale „Zbiór serwisów zarobkowych. Istnieją serwisy wyspecjalizowane w płatnych zadaniach oraz takie, które mają je w ofercie dodatkowo – mowa tu o panelach z ankietami oraz serwisach PTR/PTC. Płatne zadanie zwykle są podobne w każdym typie serwisów GPT.
Jak otrzymać zarobione w Internecie pieniądze?
Po pierwsze, trzeba zwrócić uwagę na dwie bardzo istotne informacje: „termin wypłaty” oraz „minimum wypłaty”. Im niższe minimum i im krótszy termin wypłaty – tym korzystniej dla użytkowników tego serwisu. Wypłaty najlepiej zlecać od razu po osiągnięciu niezbędnego do wypłaty minimum – to dla bezpieczeństwa, aby uniknąć ewentualnej pracy za darmo w sytuacji w której dany serwis przestanie być wypłacalny lub zacznie oszukiwać swoich użytkowników. Im dłużej będziemy trzymać pieniądze w serwisie, zamiast na własnym koncie bankowym, tym dłużej ryzykujemy.
Istnieją portale ze stawkami w powszechnie obowiązujących walutach (w Polsce w złotówkach, za granicą najczęściej w dolarach) oraz takie ze stawkami w punktach. Zdobyte punkty można wymieniać na PLN/USD według przelicznika obowiązującego w danym serwisie. Dokładne sposoby wypłaty zarobionych środków w polskich portalach tego typu to przede wszystkim przelew na konto bankowe (które można prowadzić od 13 roku życia), w zagranicznych natomiast przede wszystkim procesory płatnicze oraz BTC, ew. inne kryptowaluty. Więcej o zarabianiu w Internecie na wykonywaniu płatnych zadań i innych formach pracy w domu, przeczytasz na zarabiam.com.