Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Wybierz Styl: Aktywuj czarny styl Aktywuj jasny styl Aktywuj mobilny styl
Forum o zarabianiu przez Internet !
praca w domu Witaj serdecznie forum o zarabianiu Zarabiam.com
forum o zarabianiu przez internet

Witaj! Nie bez powodu trafiłeś na największe w Polsce Forum o Zarabianiu przez internet! Tutaj gromadzimy pasjonatów zdobywania pieniędzy online i dajemy możliwość poznania tajników pracy w domu. Coraz więcej osób poszukuje sposobów na zarabianie w sieci, co sprawia, że praca w domu przez internet staje się atrakcyjnym źródłem dochodu. W dzisiejszych czasach, zarabianie online to nie tylko alternatywa, ale często również znakomita opcja do tradycyjnej pracy na etacie. Czy zastanawiasz się, jak łatwo zarobić pieniądze? Jeśli tak, to właściwe miejsce! Internet jest pełen możliwości, a my jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami.

Rejestracja na naszym forum jest całkowicie darmowa i niesie ze sobą wiele korzyści:

  • Zakładaj nowe wątki i bierz udział w dyskusjach,
  • Odblokuj dostęp do czatu (Shoutbox),
  • Ogranicz liczbę wyświetlanych reklam,
  • Zdobywaj odznaczenia i reputację,
  • Zyskaj dostęp do ukrytych działów, tematów i linków,
  • Przeglądaj galerię zdjęć i filmów z wygranymi nagrodami,
  • Dostosuj swój prywatny profil,
  • Weź udział w konkursach organizowanych na forum,
  • Skorzystaj z doświadczenia społeczności zarabiającej online od lat,
  • Porównaj stopy procentowe na kontach oszczędnościowych,
  • Wykorzystaj merytoryczną wiedzę naszych użytkowników, by zarabianie w domu stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek,
  • Dowiedz się, gdzie zdobyć darmowe upominki, gadżety i próbki.
  • Pamiętaj to nic nie kosztuje, zarabiam.com to darmowe forum internetowe w którym zasięgniesz informacji "jak zarabiać przez internet".
I co najważniejsze, wszystko to jest zupełnie za darmo! Zarabiam.com to internetowe forum, które udzieli Ci odpowiedzi na pytanie "jak zarabiać przez internet". Teraz praca w domu staje się możliwa! Zarejestruj się już teraz, a dowiesz się wszystkiego o zarabianiu przez internet!

praca w domu


Zapraszamy na Nasze Serwery Minecraft oraz Serwer Minecraft



Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Milion do 40-stki » Paxful, LocalBitcoins - długa i kręta droga w handlu Bitcoinem

Autor Wiadomość
krauze5 Offline
Aktywny
*

Liczba postów: 221
Dołączył: Nov 2014
Reputacja: 73 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Forum Gold: 10.00
Post: #41
RE: Milion do 40-stki
Sprawdź:
Trochę czasu upłynęło od ostatniego postu. Na obecna chwilę skupiam się na świętach i ich otoczce. Kupiłem wraz narzeczoną naszą pierwszą wspólną choinkę i cieszę się jak dzieciak! Big Grin czuć magię świąt.

Tworze sobie powoli system inteligentnego oświetlenia w domu za pomocą Philips Hue razem z asystentem głosowym od Google (Google Nest) - świetna sprawa, całkowicie zmienia nastrój i klimat w domu. Myślę, że to dopiero początek i będę chciał rozbudować system inteligentnej "chałupy"

Zbliża się okres świąteczny przez co na bank od 22-24 grudnia wyłączam opcje handlu i cieszę się świętami z najbliższymi!


[Obrazek: IMG20201219215251.jpg]

Tak zestaw prezentuje się na obecną chwilę (Tworzenie postu na zarabiam.com Big Grin).




Paxful & LocalBitcoins


Jest to ostatni post w ktorym uwzględniam LocalBitcoins. Ilość transakcji jest na tyle niska, że nie warto się nimi zajmować i pubikować. Pewnie jakieś sprzedaże będą miały na niej miejsce, jednak są one moim zdaniem zbyt niske, żeby je tutaj wrzucać. Co do Paxful - jak zwykle niezastąpiony, muszę powiiedzieć jednak, że trafiła mi się jedna fraudowa transakcja, dałem się zrobić jak dzieciak i straciłem parę groszy (na szczęście niezbyt dużo). Kolejne doświadczenie do kolekcji! Smile Co do brakujących transakcji, nie wiem gdzie uciekły, jednak prowadzony na bieżąco plik Excela nie kłamię Wink

[Obrazek: 1215-33.jpg]
[Obrazek: 15-12-105-47-fraud.png]

Druga połowa grudnia przeminęła, zaraz święta, sylwester i zaczynamy 2021. Zyskowność jaką osiągnąłem od ostatniego czasu, jest bardzo przyjemna. Kwotą jaką udało mi się zarobić to 1215,33€ niestety fraud kosztował mnie 105,47€(ostatnie zdjęcie transakcyjne). Łącznie ten okres przyniósł mi 1109,86€ czystego zarobku co po zsumowaniu z poprzednim okresem daję kwotę 1996,33€ (z transakcji na zarabiam.com wynika mniej, gdzieś musiały mi umknąć screeny). Faktycznie zarobiłem więc 1996,33€ + 827€ = 2823,33€





Transakcje/Obroty


Ilość sprzedanych BTC nie jest zbyt imponująca, jednak należy zwrócić uwagę na jego ostatnie ATH, a co za tym idzie - mniejszą ilością sprzedawanych crypto za tą samą ilość gotówki. Postanowiłem do podsumowania obrotu dorzucać również ilość wykonanych transakcji.



[Obrazek: podsumowanie.jpg]

Całkowity obrót na platformie Paxful od momentu rozpoczęcia mojej przygody z tym serwisem wynosi 140.540,87€. Przekłada się to na sprzedane ~13,89₿. Obrót na ten miesiąc wynosi 19.619,17$ (16.005,86€) - sprzedałem w sumie 0,98₿. Udało mi się wykonać 70 transakcji które zakończyły się sprzedażą.




P.S Tak wygląda natomiast mój arkusz w Excelu, w którym obliczam wszelkie transakcje oraz prowadzę statystyki pomagające mi w handlu. Są w nim 3 transakcje więcej niż opublikowane na zarabiam.com, gdyż w trakcie pisania tego posta udało mi się dopiąć kolejne 3 transakcje Wink

[Obrazek: Screenshot-1.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2020 21:30 przez krauze5.)
19-12-2020 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania Online
Forumowy Maniak


Liczba postów: 1241
Dolaczyl: Jan 2012
Reputacja: 1712

Poziom ostrzezen: 0%
Forum Gold: 215.61 [Dotacja]

Warto sprawdzić:
krauze5 Offline
Aktywny
*

Liczba postów: 221
Dołączył: Nov 2014
Reputacja: 73 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Forum Gold: 10.00
Post: #42
RE: Milion do 40-stki
Jest to prawdopodobnie ostatni post w tym roku, ze względu na okres świąteczny, a co za tym idzie - myślę, że wyłączę opcje sprzedaży (może wykonam jakieś niewielkie ruchy.

Grudzień uznaję za udany, przez wysoką cenę BTC jak i ilość zarobionej gotówki na Paxful. Czas wyłożyć kopyta na stół i się trochę odprężyć.



Paxful


Kwotą jaką udało mi się zarobić przez ostatnie cztery dni bardzo mnie zaskoczyła. W samą sobotę i niedziele udało mi się zarobić jakieś 1300€!


[Obrazek: 1533-67.jpg]

Czas na podsumowanie ostatnich paru dni jak i zresztą myślę - całego miesiąca. Powyższe transakcje przyniosły mi 1533,67€ zysku, dodając do tego zysk wypracowany od początku miesiąca 1996,33€ = 3530€ z samego handlu na Paxful. Praca etatowa zasiliła mój budżet od dodatkowe 2132€ + pomniejsze inwestycję ~1200€. Sumując wszystko do kupy daję to przyzwoity zarobek na poziomie 6862€. Zostało jeszcze parę dni do końca miesiąca, więc mam nadzieję, że uda się przebić barierę 7000€ Smile




Transakcje/Obroty


Ilość transakcji od ostatniego postu dość znacząco podskoczyła, czasami wręcz nie miałem czasu ich przerabiać. Taki obrót spraw cieszy mnie niezmiernie!


[Obrazek: suma.jpg]

Całkowity obrót na platformie Paxful od momentu rozpoczęcia mojej przygody z tym serwisem wynosi 149.735,93€. Przekłada się to na sprzedane ~14,36₿. Obrót na ten miesiąc wynosi 30.683,38$(25.200,92€) - sprzedałem w sumie ~1,45₿. Udało mi się wykonać 110 transakcji które zakończyły się finalizacją oferty.
23-12-2020 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tikeyo Offline
Świeżak
*

Liczba postów: 41
Dołączył: Feb 2016
Reputacja: 7 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Forum Gold: 70.00
Post: #43
RE: Milion do 40-stki
Graty, chciałbym pozwolić sobie kiedyś na 10% tego co ty, ale bida nie pozwala.
Powodzenia w Nowym Roku!
24-12-2020 01:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krauze5 Offline
Aktywny
*

Liczba postów: 221
Dołączył: Nov 2014
Reputacja: 73 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Forum Gold: 10.00
Post: #44
RE: Milion do 40-stki
Kolego, chcieć to moc! Jeszcze 4 lata temu spałem z narzeczoną na pojedynczym materacu ktory zwinelismy z lokacji mieszkalnej. Nie bylo na czym gotowac, ani co szamac za bardzo. Spinaj dupsko, szukaj niszy, a po paru bledach w koncu sie uda! Smile

Wszystkiego dobrego na Swieta jak i Nowy Rok! Pozdro Smile
24-12-2020 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krauze5 Offline
Aktywny
*

Liczba postów: 221
Dołączył: Nov 2014
Reputacja: 73 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Forum Gold: 10.00
Post: #45
RE: Milion do 40-stki
Przez święta pozwoliłem sobie jak i procesorom trochę odpocząć od ilości przychodzącej gotówki Wink Po świętach odpaliłem jednak i udało się wyciągnąć co nieco! Ogólnie dokupiłem konta procesorowe, co kosztowało mnie parę groszy (uwzględnię to podczas rozrachunków). Nałapałem parę swoich stałych klientów przez co jakość transakcji zdecydowanie wzrasta. Z nadzieją patrzę w nowy rok!



Paxful


Pomiędzy transakcjami znalazły się dwie z LB, jednak tak jak wspominałem wcześniej, nie będę już mu poświęcać dodatkowej uwagi. Jeśli uda się coś załapać to fajnie, jeśli nie to nie Smile skupiam się na platformie Paxful. Ilość jak i jakość transakcji zaskakuje mnie samego. Dokupiłem konta procesorowe za kwotę 250€ co oczywiście liczone jest jako mój koszt.


[Obrazek: 1442-54.jpg]

Rok praktycznie dobiegł końca, a mi udało się przekroczyć założoną barierę na grudzień. Powyższy okres czasu przyniósł mi dochód w postaci 1442,54€ dodając do tego poprzedni okres w tym miesiącu 3530€ = 4972,54€ muszę od tego odjąć koszty zakupu kont na procesorach 250€.. To wszystko po podliczeniu daje kwotę 4722,54€ tylko z handlu BTC. Dodając inne inwestycję + wypłatę z pełnoetatowej pracy = 8154,54€!! Cieszę się jak dzieciak, a wiem, że jeszcze to rozkręcę Smile




Transakcje/Obroty


Obroty jak i ilość transakcji w grudniu jest rekordowa pod każdym względem. Nie spodziewałem się aż tak świetnych rezultatów! Mam w zanadrzu jeszcze parę asów w rękawie, co mam nadzieję w kolejnym miesiącu przyniesie jeszcze większą ilość transakcji!


[Obrazek: sumowanko.jpg]

Całkowity obrót na platformie Paxful od momentu rozpoczęcia mojej przygody z tym serwisem wynosi 156.188,94€. Przekłada się to na sprzedane ~14,66₿. Obrót na ten miesiąc wynosi 38.885,21$(31.653,93€) - sprzedałem w sumie ~1,76₿. Udało mi się wykonać 142 transakcje które zakończyły się finalizacją oferty.



P.S Chciałbym życzyć wszystkim forumowiczom olbrzymich earningów w nadchodzącym roku, żeby był lepszy i bardziej dochodowy niż 2020 który dla wielu był rokiem słabym, a wręcz głodowym...

Szczęścia mordeczki ^^
30-12-2020 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pani Ania
Prawa reka Admina


Liczba postów: 997
Forum Gold: 550
Dolaczyla: Feb 2011
Reputacja: 777


Warto sprawdzić:

krauze5 Offline
Aktywny
*

Liczba postów: 221
Dołączył: Nov 2014
Reputacja: 73 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Forum Gold: 10.00
Post: #46
RE: Milion do 40-stki
Post pisany na szybko zamykający miesiąc grudzień. Nie uwzględniam w nim transakcji wykonanych dzisiaj tzn. 01.01.2021.


Paxful


Od publikacji ostatniego postu dorzuciłem trochę do puli, przez co grudzień zamykam z bardzo imponującą kwotą.


[Obrazek: 600-62.jpg]


Nie chcąc za bardzo się rozpisywać, to do wcześniejszej kwoty wspólnej 8154,54€ dorzucam jeszcze zarobioną do końca grudnia kwotę 600,62€. W totalu zamykam grudzień z kwotą 8755,16€.




Transakcje/Obroty


Po krótce, dorzuciłem parę transakcji i zamykam miesiąc rekordowo. Czuję w kościach, że styczeń pozwoli mi przekroczyć 60000$ obrotu.


[Obrazek: wyniki.jpg]

Całkowity obrót na platformie Paxful od momentu rozpoczęcia mojej przygody z tym serwisem wynosi 158.682,35€. Przekłada się to na sprzedane ~14,85₿. Obrót na grudzień wynosi 41.750,24$(34.147,34€) - sprzedałem w sumie ~1,85₿. Udało mi się wykonać 156 transakcji które zakończyły się finalizacją oferty.
01-01-2021 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krauze5 Offline
Aktywny
*

Liczba postów: 221
Dołączył: Nov 2014
Reputacja: 73 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Forum Gold: 10.00
Post: #47
RE: Milion do 40-stki
Czas zacząć 2021 rok, tak jak mówiłem - spodziewam się jeszcze wyższego obrotu i zarobków niż miesiąc wcześniej. Jeden procesor zablokował mi parę groszy (na szczęście drzazgi Big Grin) które będę próbował odzyskać, jednak na ten moment wliczam to w straty.

Załapałem parę nowych kontaktów które najprawdopodobniej przyniosą mi nowe konta w hurtowej cenie, jeśli się to uda - będę dysponował ilością około 10 - 20 kont na procesor płatniczy. Właśnie ten aspekt powinien przyczynić się do znacznego wzrostu moich zarobków, jednak pożyjemy zobaczymy - nie ma się co zbytnio napalać.




Paxful


Z Paful nie ma co dyskutować, ponadto nowo nawiązane kontakty powinny zaowocować zdecydowanie wyższymi zarobkami. Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli kolejne miesiące powinny być rosnące, a ich dochód powinien sięgnąć 20.000€ msc. Zobaczymy czy mój chytry plan odniesie skutek.


[Obrazek: 1-095-45-EUR.jpg]

Od początku miesiąca dopadł mnie lekki leń, przez co odpuściłem parę dni sprzedażowych. Zobaczymy jakim chęciami pokryję się reszta miesiąca. Zarobkom na pewno pomaga sytuacja w Holandii tzn. pełen lockdown - nie ma co robić, gdzie iść, więc trzeba robić kasę. Pierwsze sześć dni stycznia przyniosło mi dochód w postaci 1095,45€ na czysto (po odliczeniu jednej ujemnej transakcji na kwotę 72,13€.) Zobaczymy co przyniesie reszta miesiąca Smile





Transakcje/Obroty


Obroty są takie, jakich się spodziewałem - ledwo po paru dniach udało mi się przekroczyć dziesięć koła Big Grin


[Obrazek: 1.jpg]

Całkowity obrót na platformie Paxful od momentu rozpoczęcia mojej przygody z tym serwisem wynosi 167.055,06€. Przekłada się to na sprzedane ~15,08₿. Obrót na styczeń wynosi 10306,72$ (8372,71€) - sprzedałem w sumie ~0,32₿. Udało mi się wykonać 27 transakcji które zakończyły się finalizacją oferty.
06-01-2021 02:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krauze5 Offline
Aktywny
*

Liczba postów: 221
Dołączył: Nov 2014
Reputacja: 73 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Forum Gold: 10.00
Post: #48
RE: Milion do 40-stki
Mamy już prawie 10 stycznia, 1/3 miesiąca za mną. Sytuacja rozwija się po mojej myśli - obroty wzrastają, kontakty które uzyskałem dają mi ciągły zarobek. Kolejne miesiące szykują się coraz bardziej syte. Dodatkowo jedna z moich inwestycji na 50.000zł na starcie dwukrotnie zwiększyła swoją wartość tzn. 100.000 zł Smile

Nie spodziewałem się, że dziennik ten, aż tak bardzo zmotywuje mnie do pracy. Każdemu kto chce zarabiać w necie, polecam założenie dziennika i jego systematyczne prowadzenie, gdyż przynajmniej dla mnie jest to taki meeega kopniak, że nawet nie wyobrażałem sobie możliwości za tym drzemiących.




Paxful


Zarobki w tym miesiącu idą podobnym torem jak w grudniu. Mam jednak przygotowanego czarnego konia na drugą część miesiąca, która powinna pozwolić przebić mi ubiegło miesięczny poziom zysków. Nie napalam się ale może jednak Smile


[Obrazek: 730-08.jpg]

Czas na podsumowanie 1/3 miesiąca. Zysk idzie podobnym torem jak grudniu co przełożyło się na zarobek w postaci 730,08€ od publikacji ostatniego postu. Łącznie legitymuje się dochodem w postaci 1825.53€ tylko z samego handliu kryptowalutami na Paxful.





Transakcje/Obroty


Obroty idą w założonym kierunku. Mam za sobą 1/3 stycznia i obrót idzie w kierunku który sobie ustawiłem za cel tzn. 60.000€. Mam nadzieję, że druga część miesiąca pozwoli mi się jeszcze bardziej rozpędzić w tej kwestii Smile


[Obrazek: 20359-07-vert.jpg]

Całkowity obrót na platformie Paxful od momentu rozpoczęcia mojej przygody z tym serwisem wynosi 175.336€. Przekłada się to na sprzedane ~15,34₿. Obrót na styczeń wynosi 20.359,07$ (16.653,65€) - sprzedałem w sumie ~0,59₿. Udało mi się wykonać 46 transakcji które zakończyły się finalizacją oferty.
09-01-2021 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dzemba Offline
Forumowy Fanatyk
*

Liczba postów: 801
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 209 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 340.00
Post: #49
RE: Milion do 40-stki
(09-01-2021 22:52)krauze5 napisał(a):  Nie spodziewałem się, że dziennik ten, aż tak bardzo zmotywuje mnie do pracy. Każdemu kto chce zarabiać w necie, polecam założenie dziennika i jego systematyczne prowadzenie, gdyż przynajmniej dla mnie jest to taki meeega kopniak, że nawet nie wyobrażałem sobie możliwości za tym drzemiących.[/b]

Oprócz motywowania bardzo ważnym według mnie elementem, (na który ludzie nie zwracają uwagi) jest dobranie sposobu zarabiania dopasowanego do swojej osobowości i predyspozycji.

Masz ładny głos/lubisz montować? nagrywaj filmy
Lubisz pisać? załóż bloga / pisz precle
Kochasz FB i wiesz jak działają sociale od podszewki? może zacznij zarabiać na grupach

Pomijanie tego aspektu u mnie powodowało szybkie wypalanie się.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2021 00:30 przez dzemba.)
Glosy: krauze5 (+1)
10-01-2021 00:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krauze5 Offline
Aktywny
*

Liczba postów: 221
Dołączył: Nov 2014
Reputacja: 73 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Forum Gold: 10.00
Post: #50
RE: Milion do 40-stki
(10-01-2021 00:29)dzemba napisał(a):  
(09-01-2021 22:52)krauze5 napisał(a):  Nie spodziewałem się, że dziennik ten, aż tak bardzo zmotywuje mnie do pracy. Każdemu kto chce zarabiać w necie, polecam założenie dziennika i jego systematyczne prowadzenie, gdyż przynajmniej dla mnie jest to taki meeega kopniak, że nawet nie wyobrażałem sobie możliwości za tym drzemiących.[/b]

Oprócz motywowania bardzo ważnym według mnie elementem, (na który ludzie nie zwracają uwagi) jest dobranie sposobu zarabiania dopasowanego do swojej osobowości i predyspozycji.

Masz ładny głos/lubisz montować? nagrywaj filmy
Lubisz pisać? załóż bloga / pisz precle
Kochasz FB i wiesz jak działają sociale od podszewki? może zacznij zarabiać na grupach

Pomijanie tego aspektu u mnie powodowało szybkie wypalanie się.

Oczywiście, sposób zarabiania musi do nas pasować, w innym wypadku nie ma on praktycznie szans powodzenia. Robienie czegoś na siłę nigdy nie jest dobre w skutkach. Sam osobiście dobrze czuje się w handlu - czy to bezpośrednim czy pośrednim. Mam naturę kombinatoryka i moją umiejętnością od zawsze było wykopywanie pieniędzy spod ziemi.

Przykładowo moja metoda wymaga często użycia wielu różnych procesorów czy portali umożliwiających wypłacenie środków i zamiana ich na bitcoina.

Opisywana metoda w tym dzienniku sprawia mi olbrzymią frajdę oraz przyjemność przez co moje wyniki są w mojej ocenie powyżej przeciętnej, a tutaj właśnie ma zastosowanie sentencja z Twojego postu Smile
10-01-2021 00:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Milion przed trzydziestką HajsMotywatory 246 89,912 19-04-2021 15:28
Ostatni post: pablo911
  Milion w 365dni - Import z Chin - Sprzedaż na Allegro wob 51 20,083 12-11-2020 16:29
Ostatni post: wob
  Dawid - milion do 30 ! DaviD1997PL 25 12,957 19-06-2020 00:40
Ostatni post: DT82
Heart Kryptowaluty | Sposób Na Milion W 2018 Adrian_krypto 63 24,913 31-03-2020 16:16
Ostatni post: zyziekcoins
Star Wieczny dziennik... Znam sposób na milion! danielek654 40 10,828 07-02-2018 12:56
Ostatni post: danielek654

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości