Sprawdź:
Jak informuje ,,Rzeczpospolita" rząd Prawa i Sprawiedliwości chce niedługo wznowić działalność komisji, która bada katastrofę smoleńską. Nowi, zaufani eksperci Antoniego Macierewicza, prawdopodobnie zostaną powołani w przyszłym tygodniu. Jednym z ich pierwszych zadań ma być zbadanie, jak przebiegał remont prezydenckiego tupolewa, jaki w 2009 przeprowadzali Rosjanie.
Komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego powołuje minister obrony. Według ,,Rzeczpospolitej" wśród ekspertów nie znajdzie się nikt, kto brał udział w pracach komisji szefa MSWiA Jerzego Millera. Jak zapowiedział szef MON, Antoni Macierewicz: - Chodzi o stworzenie takiego składu komisji, który uczciwie zbada, co się naprawdę zdarzyło.
Według informacji dziennika Macierewicz powoła do komisji ekspertów, którzy ściśle współpracowali z nim i z kierowanym przez niego parlamentarnym zespołem smoleńskim w poprzedniej kadencji Sejmu. Chodzi m.in. o prof. Wiesława Biniendę, prof. Kazimierza Nowaczyka i Grzegorza Szuladzińskiego.
Gazeta donosi, że swoją pracę nowa rządowa komisja ma zacząć od przeprowadzonego w 2009 r. remontu polskiego tupolewa w Rosji. Według raportu ekspertów PiS Moskwa wpłynęła wówczas na wynik przetargu, anastępnie jej służby nadzorowały prace wykonywane przy polskim samolocie.
http://m.se.pl/wiadomosci/polityka/macie...59591.html