Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Polska społeczność o zarabianiu przez internet, pracy w domu i dodatkowej pracy online Zobacz dzisiejsze dyskusje →
Wątek zamknięty 
[Odpowiedzi Take A Gift] [3] [ Gwiazda neutronowa]-W którym roku Antony Hewish i Joc

Autor Wiadomość
Post: #1
[Odpowiedzi Take A Gift] [3] [ Gwiazda neutronowa]-W którym roku Antony Hewish i Joc
Sprawdź:
Cytat:Gwiazda neutronowa– gwiazda zdegenerowana powstała w wyniku ewolucji gwiazd o dużych masach. Powstają podczas wybuchu supernowej lub kolapsu białego karła w układach podwójnych. Materia składająca się na gwiazdy neutronowe jest niezwykle gęsta, przy średnicy 10–15 km gwiazdy tego typu mają masę od 1,4 do 2,5 mas Słońca. Łyżeczka materii neutronowej ma ciężar taki sam jak ciało o masie ok. 6 miliardów ton na Ziemi. Istnienie gwiazd neutronowych zostało przewidziane teoretycznie w 1938 roku przez Lwa Landau, oraz niezależnie w 1939 roku przez Waltera Baade'a i Fritza Zwicky'ego. Zwicky wysunął takie przypuszczenie już w 1934 roku, czyli dwa lata po odkryciu neutronu, wkrótce po eksperymentalnym stwierdzeniu istnienia neutronów we wtórnym promieniowaniu kosmicznym. Odkrycie pulsara przez Antony'ego Hewisha i Jocelyn Bell z Uniwersytetu Cambridge w 1967 roku potwierdziło istnienie gwiazd neutronowych. Materia skorupy na powierzchni gwiazdy neutronowej składa się z jąder żelaza i swobodnych elektronów. Duże ciśnienie podczas zapadania jądra supernowej oraz malejące odległości między jądrami i elektronami powodują, że te ostatnie łączą się z protonami podczas fazy zwanej neutronizacją materii, skutkiem czego powstaje ośrodek składający się głównie z neutronów. Gdy gęstość we wnętrzu gwiazdy przekroczy 4·1011 g/cm3, materia wygląda jak ciągły stan neutronów. Ten proces nazywany jest także ściekaniem neutronów.
W którym roku Antony Hewish i Jocelyn Bell odkryli pulsary?
1967
W którym roku Zwicky wysunął przypuszczenia o istnieniu gwiazdy neutronowej?
1934
Glosy: malcin69 (+1), nothing (+1), daniellysy (+1), Stachu (+1), SilverNight (+1), Grub63 (+2), majkel9490 (+1), gumis96 (+1)
Post: #2
RE: [Odpowiedzi Take A Gift] [3] [ Gwiazda neutronowa]-W którym roku Antony Hewish i Joc
gut ++

[Obrazek: eRmailBanner2.png]
Post: #3
RE: [Odpowiedzi Take A Gift] [3] [ Gwiazda neutronowa]-W którym roku Antony Hewish i Joc
plus poleciał
Post: #4
[Odpowiedzi Take A Gift] [3] [ Gwiazda neutronowa]-W którym roku Antony Hewish i Joc
Wątek zostaje zamknięty, ponieważ moderator uznał że temat został wyczerpany bądź rozwiązany. Jeśli posiadasz nowe pytania prosimy o założenie kolejnego tematu.

[Obrazek: 50_CENT_Vector_Signature_by_mikevectores.png]
Wątek zamknięty 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Odpowiedzi Take A Gift] [1] [Krzysztof Ibisz] gra11 3 7,263 30-09-2012 21:39
Ostatni post: miniek9090
  [Odpowiedzi Take A Gift] - [?] [Bunt Chaldejczyków] gra11 1 4,414 30-09-2012 21:35
Ostatni post: Manio987
  [Odpowiedzi Take A Gift] [3] [Wojciech Karolak] Na jakim instrumencie grał współpracu gra11 0 4,977 21-12-2011 08:39
Ostatni post: gra11
  [Odpowiedzi Take A Gift] [2] [Ryksa Elżbieta cz. II] Jak nazywała się wdowa po księci gra11 0 4,203 19-12-2011 19:21
Ostatni post: gra11
  [Odpowiedzi Take A Gift] [2] [Tower of London] W którym roku została wziesiona twierd gra11 0 4,125 09-12-2011 19:09
Ostatni post: gra11

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości