Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Witaj! Nie bez powodu trafiłeś na największe w Polsce Forum o Zarabianiu przez internet! Tutaj gromadzimy pasjonatów zdobywania pieniędzy online i dajemy możliwość poznania tajników pracy w domu. Coraz więcej osób poszukuje sposobów na zarabianie w sieci, co sprawia, że praca w domu przez internet staje się atrakcyjnym źródłem dochodu. W dzisiejszych czasach, zarabianie online to nie tylko alternatywa, ale często również znakomita opcja do tradycyjnej pracy na etacie.
Czy zastanawiasz się, jak łatwo zarobić pieniądze? Jeśli tak, to właściwe miejsce! Internet jest pełen możliwości, a my jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami.
Rejestracja na naszym forum jest całkowicie darmowa i niesie ze sobą wiele korzyści:
Zakładaj nowe wątki i bierz udział w dyskusjach,
Odblokuj dostęp do czatu (Shoutbox),
Ogranicz liczbę wyświetlanych reklam,
Zdobywaj odznaczenia i reputację,
Zyskaj dostęp do ukrytych działów, tematów i linków,
Przeglądaj galerię zdjęć i filmów z wygranymi nagrodami,
Dostosuj swój prywatny profil,
Weź udział w konkursach organizowanych na forum,
Skorzystaj z doświadczenia społeczności zarabiającej online od lat,
Porównaj stopy procentowe na kontach oszczędnościowych,
Wykorzystaj merytoryczną wiedzę naszych użytkowników, by zarabianie w domu stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek,
Dowiedz się, gdzie zdobyć darmowe upominki, gadżety i próbki.
Pamiętaj to nic nie kosztuje, zarabiam.com to darmowe forum internetowe w którym zasięgniesz informacji "jak zarabiać przez internet".
I co najważniejsze, wszystko to jest zupełnie za darmo! Zarabiam.com to internetowe forum, które udzieli Ci odpowiedzi na pytanie "jak zarabiać przez internet". Teraz praca w domu staje się możliwa! Zarejestruj się już teraz, a dowiesz się wszystkiego o zarabianiu przez internet!
Pierwszy projekt śmigłowca opracowany został w 1505 roku, przez Leonardo da Vinci. Projekt ten miał wirnik (poruszany ręcznie), w postaci długiego odcinka powierzchni śrubowej. Pierwszy latający model śmigłowca wykonali uczeni francuscy w 1784 roku. W roku 1886 Anglik W. Phillips zbudował pierwszy latający model śmigłowca odrzutowego, napędzanego parą wylatującą z końców łopat wirnika nośnego. Pierwszy śmigłowiec wzniósł się 13 grudnia 1907 roku w Lisieux. Maszyna miała dwa bliźniacze śmigła i silnik o mocy 24 KM. Najdłużej utrzymała się w powietrzu przez 20 sekund na wysokości 1,8 metra - zbudował go Francuz, sprzedawca rowerów - Paul Cornu. Natomiast pierwszy udany lot helikoptera odbył się 9 stycznia 1923 roku. Był to wiatrakowiec skonstruowany i pilotowany przez Hiszpana Juana de la Cierve. W 1936 roku niemiecki inżynier H. Focke zbudował pierwszy śmigłowiec który wykonał poprawnie pionowy start, zawis, lot poziomy oraz lądowanie na autorotacji (tzn. z wyłączonym silnikiem) oraz miał dobre osiągi. Mimo, że osiągnięto na nim wysokość 3427 metrów, nie nadawał się do szerszego zastosowania - był zawodny i niedopracowany technicznie. W roku 1938 sensację wzbudziła niemiecka pilotka Hanna Reitsch, dając wspaniały pokaz opanowania maszyny latając w zamkniętym pomieszczeniu, przed wielką widownią w Deutschlandhalle w Berlinie. Pierwszy lot śmigłowca o nowoczesnej konstrukcji, jest datowany na 14 stycznia 1942 roku. Śmigłowiec ten nosił nazwę R-4 i był skonstruowany i pilotowany przez Amerykanina Igora Sikorskiego.
1. W którym roku Leonardo da Vinci opracował projekt śmigłowca?
1505
2. Na jakiej wysokości utrzymała się maszyna Paula Corna?
1,8 m
3. Śmigłowiec o jakiej nazwie był pilotowany przez Igora Sikorskiego?
R-4
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2011 16:14 przez Symbian.)
Wątek został przeniesiony do kosza.
Prawdopodobne przyczyny :
1. Temat jest niezgodny z regulaminem.
2. Podobny temat znajduje się już na forum.
3. Wątek nie jest już aktulany.
4. Autor prosił o jego przeniesienie.
5. Temat został wyczerpany bądź rozwiązany.