Sprawdź:
https://listing.kanga.exchange/assets/img/fb/fb_img.jpg
Kanga to dynamicznie rozwijający się system narzędzi i usług FinTech, mający na celu ułatwianie adopcji kryptowalut w życiu codziennym.
Platforma Kanga rozpoczęła działanie we wrześniu 2018 jako giełda kryptowalutowa. W ciągu kolejnych miesięcy podstawowa działalność z zakresu obrotu aktywami cyfrowymi była sukcesywnie wzbogacana szeregiem dedykowanych rozwiązań dla wszystkich stron zaangażowanych w projekty typu ICO (Initial Coin Offering) i STO (Security Token Offering): emitentów, inwestorów, brokerów, traderów itp. Rezultatem jest kompleksowa struktura wsparcia ryku ICO/STO, zapewniający usługi takie jak weryfikacja Smart Contractów, emisja tokenów, hosting IEO, przetwarzanie transakcji, automatyczna wymiana, błyskawiczne przelewy i wiele innych.
Stablecoin na KangaExchange
Zgodnie z obowiązującym prawem Kanga Exchange nie przechowuje na swojej giełdzie waluty fiducjarnej; nie robi tego ponieważ nie jest Krajową Instytucją Płatniczą.
Gospodarka FIATowska na giełdzie Kanga Exchange realizowana jest dzięki zastosowaniu stablecoinów, czyli tokenów mających przybliżony kurs wymiany 1:1 do obowiązującej waluty. Przykładem stablecoina powszechnie używanego na Kanga jest PLN° (nazywanego też Omega Złotówką).
W efekcie, kiedy użytkownik wpłaca złotówki na giełdę Kanga, de facto kupuje od niej PLN°, a kiedy decyduje się te PLN° wypłacić, po prostu sprzedaje je za złotówki.
Na giełdzie w stosunku do stablecoinów notowanych jest szereg tokenów i kryptowalut (np. BTC/PLN°); w rzeczywistości użytkownik może przyjąć, że notowania prowadzone są w stosunku do FIATów.
Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem.
Blockchain i
kryptowaluty to nie tylko nasz chleb, ale przede wszystkim pasja. Jako zespół, który stoi za giełdą i wszystkimi produktami Kanga Exchange mamy wieloletnie doświadczenie programistyczne, również w dostarczaniu oprogramowania software’owego do organizacji finansowych i banków.
Do kwestii bezpieczeństwa środków na giełdzie podeszliśmy bardzo poważnie.
W odróżnieniu od wielu giełd, Kanga Exchange nie tworzy dużych pojedynczych adresów, ponieważ - w naszej opinii - to zawsze rodzi niebezpieczeństwo przejęcia środków. W związku z tym nie mamy jednego głównego adresu, na którym gromadzimy środki. Wręcz przeciwnie - mamy setki, jeśli nie tysiące adresów, na których przechowujemy drobne kwoty, co powoduje, że ryzyko ewentualnego ataku może dotknąć tylko bardzo drobną część naszych środków. Dzięki temu, nawet jeżeli ktoś pozna klucz prywatny, bazowy, to nie będzie w stanie wypłacić środków, bo żeby tego dokonać musiałby dodatkowo poznać sposób tworzenia sub-portfeli, oprócz tego musiałby mieć dostęp do wielu innych potrzebnych parametrów.
W efekcie przelew z takiego portfela jest praktycznie niemożliwy.
W KangaExchange ważne jest dla nas bezpieczeństwo, w każdym aspekcie tego słowa: bezpieczeństwo środków, bezpieczeństwo użytkowników i bezpieczeństwo legislacyjne. I o ile dwóch pierwszych aspektów byliśmy pewni od samego początku – mamy najlepszych specjalistów na pokładzie - to wymiar prawny był dla nas sporym wyzwaniem.
Dlaczego tak jest? Sprawdza się tu powiedzenie "prawo nie nadąża za postępem". W kwestiach dotyczących kryptowalut ustawodawstwo dopiero zaczyna się kształtować. Problem mają zatem nie tylko przedsiębiorcy i entuzjaści kryptowalut, ale i regulatorzy. W zakresie obrotu kryptowalut i walut fiducjarnych najbardziej zainteresowaną instytucją jest Komisja Nadzoru Finansowego (KNF), której jednym z zadań jest sprawowanie nadzoru nad instytucjami płatniczymi oraz instytucjami pieniądza elektronicznego.
Przygotowując się do uruchomienia stacjonarnych i internetowych kantorów kryptowalutowych rozpoczęliśmy starania o uzyskanie opinii regulatorów (w tym KNF) na temat podjętej działalności. Długo by pisać o wymianie korespondencji i prowadzonych warsztatach, co najważniejsze jednak to owoc tej pracy - wydana 20 stycznia 2020 roku opinia KNFu potwierdzająca legalność działań kantorów kryptowalutowych. Zatem ponownie - mamy to!
Zapłać bitcoinem za kawę
️ z KangaPay!
Jednym z największych problemów kryptowalut jest brak ich praktycznego zastosowania w roli powszechnie wykorzystywanego środka płatniczego. Najczęściej kojarzone zastosowanie kryptowalut to spekulacja (może jutro będzie kosztować więcej?) i przesył środków (kupuję BTC w Polsce, wysyłam, ktoś na świecie odbiera i zamienia sobie na lokalną fiducjarną walutę). Nie zapłacimy bitcoinem za zakupy w sklepie, a nawet gdybyśmy mogli to zrobić, to jest to bardzo skomplikowane – trzeba by uwzględnić czas wymagany do uzyskania odpowiedniej ilości potwierdzeń w blockchainie oraz samą komplikację rozliczenia, jak choćby pobranie od sprzedawcy adresu jego portfela.
W KangaExchange mamy na to rozwiązanie, Kanga Pay.
Ideowo jest to bramka płatności, ale o znacznie szerszym zastosowaniu i możliwościach niż stosowane powszechnie. Kanga Pay może przyjąć płatność w kryptowalucie (w każdej notowanej na giełdzie Kanga Exchange) i we FIATach i automatycznie przewalutować ją na walutę pożądaną przez sprzedawcę (np. złotówki). I co najważniejsze - cała transakcja trwa zaledwie kilka sekund. Kanga Pay może być wykorzystywana przez sklepy internetowe, a w niedalekiej przyszłości także przez sklepy stacjonarne.
Darmowe wpłaty na Kanga Exchange!
Od marca wpłata złotówek przelewem na giełdę Kanga Exchange realizowana jest za darmo.
Jak wpłacić środki? Wejdź na swój portfel na Kanga Exchange i kliknij w przycisk Wpłata PLN. Zadeklaruj kwotę i zrealizuj przelew. Środki księgujemy do 8 godzin roboczych.
Ref:
https://kanga.exchange/register?refToken...fbce99116c
Czysty:
Kanga.exchange
Kantory i wypłaty w bankomacie:
https://kantorkanga.pl/
Wypłaty do 1 BTC/50 ETH bez KYC.