Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Wybierz Styl: Aktywuj czarny styl Aktywuj jasny styl Aktywuj mobilny styl
Forum o zarabianiu przez Internet !
praca w domu Witaj serdecznie forum o zarabianiu Zarabiam.com
forum o zarabianiu przez internet

Witaj! Nie bez powodu trafiłeś na największe w Polsce Forum o Zarabianiu przez internet! Tutaj gromadzimy pasjonatów zdobywania pieniędzy online i dajemy możliwość poznania tajników pracy w domu. Coraz więcej osób poszukuje sposobów na zarabianie w sieci, co sprawia, że praca w domu przez internet staje się atrakcyjnym źródłem dochodu. W dzisiejszych czasach, zarabianie online to nie tylko alternatywa, ale często również znakomita opcja do tradycyjnej pracy na etacie. Czy zastanawiasz się, jak łatwo zarobić pieniądze? Jeśli tak, to właściwe miejsce! Internet jest pełen możliwości, a my jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami.

Rejestracja na naszym forum jest całkowicie darmowa i niesie ze sobą wiele korzyści:

  • Zakładaj nowe wątki i bierz udział w dyskusjach,
  • Odblokuj dostęp do czatu (Shoutbox),
  • Ogranicz liczbę wyświetlanych reklam,
  • Zdobywaj odznaczenia i reputację,
  • Zyskaj dostęp do ukrytych działów, tematów i linków,
  • Przeglądaj galerię zdjęć i filmów z wygranymi nagrodami,
  • Dostosuj swój prywatny profil,
  • Weź udział w konkursach organizowanych na forum,
  • Skorzystaj z doświadczenia społeczności zarabiającej online od lat,
  • Porównaj stopy procentowe na kontach oszczędnościowych,
  • Wykorzystaj merytoryczną wiedzę naszych użytkowników, by zarabianie w domu stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek,
  • Dowiedz się, gdzie zdobyć darmowe upominki, gadżety i próbki.
  • Pamiętaj to nic nie kosztuje, zarabiam.com to darmowe forum internetowe w którym zasięgniesz informacji "jak zarabiać przez internet".
I co najważniejsze, wszystko to jest zupełnie za darmo! Zarabiam.com to internetowe forum, które udzieli Ci odpowiedzi na pytanie "jak zarabiać przez internet". Teraz praca w domu staje się możliwa! Zarejestruj się już teraz, a dowiesz się wszystkiego o zarabianiu przez internet!

praca w domu


Zapraszamy na Nasze Serwery Minecraft oraz Serwer Minecraft



Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.

Autor Wiadomość
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #61
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Sprawdź:
Ostatnio bawiłem się socialami. Dużych efektów nie osiągnąłem, ale mam dosyć ciekawe(chyba) wnioski dot. działania na poszczególnych portalach. Skupię się tutaj na instagramie, twitterze i facebooku. W moim odczuciu wszystkie trzy są zupełnie inne i należy na nich działać jednak inaczej.

Instagram -> Samo rozwijanie konta to wiadomo zbieranie followersów, komentowanie innych, wrzucanie hashtagów. Bardziej interesujące jest tutaj pytanie co tam wrzucać. Merytoryczna zawartość z linkiem do strony ma najmniej polubień. Dobra grafika z krótką zajawką przekładała się na wejścia na stronę(wiem po analitycs), tych serduszek tutaj miała trochę więcej. Najwięcej serduszek i równocześnie obserwatorów wbił mi post w stylu ,,czas odpocząć" i zdjęcie polanej whiskey na tle barku. Przez moment zdjęcie to miało więcej licków niż miałem ogólnie followersów, ale potem część z nich zaczęła mnie obserwować i znowu jest mniej. Tu sprawa jest prosta. Tego typu zdjęcia i krótkie opisy z masą hashtagów regularnie będę wrzucał + co jakiś czas dobrą grafikę z linkiem.

Twitter -> Content ten sam, ale to samo nie działa. Merytoryczne artykułu z oczywistych względów(ograniczenie liczby znaków). Odpadają w przedbiegach. Łycha wgle się nie przyjęła praktycznie zero reakcji. Z tego co zdążyłem się zorientować to najlepiej tutaj działają krótkie newsy z linkiem. Tylko wtedy nie ma tam żadnej treści i jest to głównie duplicate content i farma linków. Mam trochę zagwozdkę jak to konto tutaj rozwijać, ale będę myślał. Postawię chyba na commentary, krótki komentarz o nietypowych wydarzeniach w branży i aktualnościach. Co parę postów link do fb, albo strony, ale na pewno nie cały czas. Nie chcę typowej farmy linków na żadnym socialu.

Facebook -> Tutaj zależy czy chodzi o organiczne zasięgi czy płatne. Organiczne są beznadziejne, płatne reklamy fajnie śmigają, ale za wiele mi nie dają. Czemu? Polityka reklam facebooka + fb jest już od dawna tablicą reklamową. Tam trzeba robić krótkie teksty przyciągające uwagę z oczoje***ą grafiką. Na ten moment najlepiej przyjmują się listy typu 7 najdziwniejszych...+ zdjęcia(przykład). Artykułów na temat mojej niszy sobie płatnie nie popromuję samych w sobie więc plan działania obrałem następujący. Pracuję nad postami, które wzbudzą ciekawość, nie wyjaśnią niczego i osoba widząca post z ciekawości sama zajrzy na fb. Zamiast typowego polecania, żeby fb ads bot's się nie czepiały stosuję niedopowiedzenia w tych postach. Po przejściu na profil już właściwa reklama taka jaką chcę jest postem podwieszonym. Efekt w sumie ten sam od typowa ciciubabka z facebookiem to akurat standard na fb zarabiałem więcej niż na jakichkolwiek socialach to troszeczkę się z nim bawić umiem.

Google+ -> Na ten moment to farma linków i muszę coś z tym zrobić, ale jeszcze nie wiem co.

Tumblr -> Chwilowo zrezygnowałem. Mam tyle roboty, że postanowiłem kupić jakąś sprawdzoną kampanię z linkowaniem web 2.0 Planuję kupić na początek coś w granicach 70-100 linków. Oczywiście tylko renomowane sklepy/dostawcy gdzie wiem, że linki będą porządne i nie zaszkodzą stronie. Głównie więc będę się opierał na opiniach renomowanych i stażowych profili z różnych for przy wyborze dostawcy.
Ciekawostka:

[Obrazek: pozycja.jpg]

Pozycja bez żadnego linkowania, podstrony w której grafiki z tagami się już zindeksowały pod frazę, której nawet nie pozycjonowałem.

Jeżeli chodzi o stronę główną to mam nadzieję, że jak na niej się już obrazki zindeksują to zajmie jakieś przyzwoite miejsce na początek. Mam nadzieję, że dużo lepsze niż 8 strona. Główna była naprawdę robiona pod seo, tylko się jeszcze nie wszystko na niej zindeksowało. Na tej co zajmuje 8 stronę się już wszystko zindeksowało, ale nie była robiona pod seo.

Newsletter i szeptanka -> na razie sobie czekają. Zanim zacznę szeptankę będę musiał sobie jeszcze jakieś porządne profile pewnie kupić, ale to akurat drogie nie jest.

Strona -> Spisałem kilka pomysłów na nowe artykuły. Myślę, że niedługo wleci nowy, który będzie zawierał możliwość kontynuacji. Dzięki temu chwilowo nie będę musiał wymyślać nic nowego.

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2018 02:04 przez azzaz.)
Glosy: VoreCC (+1), precell (+1)
22-10-2018 02:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania Online
Forumowy Maniak


Liczba postów: 1241
Dolaczyl: Jan 2012
Reputacja: 1712

Poziom ostrzezen: 0%
Forum Gold: 215.61 [Dotacja]

Warto sprawdzić:
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #62
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Z jednej strony mogę odtrąbić wielki sukces z drugiej nie bardzo.

A więc tak.

Na fecebooku trochę problemy związane z zupełnie czymś innym niż moje zarabianie i mój sposób zarabiania. Może opiszę w innych postach na razie jestem delikatnie mówiąc bardzo zły na fb i szkoda strzępić...

Na twitterze szału ni ma

I tu na szczęście kończą się złe wieści.

Instagram się fajnie rozwija i mam z niego jakiś ruch.
Parę godzin po wrzuceniu posta na niego dalej wygląda on tak:

[Obrazek: Instagram.jpg]


google+ to dalej farma linków.

SEO

Sprawdzałem sobie 3 frazy i jestem z siebie dumny.

[Obrazek: pozycja-2.jpg]


Ta może i nie wygląda dobrze, ale najlepsze zostawiłem na koniec

[Obrazek: pozycja-3.jpg]

Troszeczkę lepiej

[Obrazek: Bez-tytu-u.jpg]


Mój absolutny faworyt Huh Huh

Przypominam, że jest to moja pierwsza strona w życiu jaką pozycjonuję.

Po ostatnich problemach z facebookiem i tych wynikach w wyszukiwarce.... Chyba zostałem dzisiaj fanboyem google Lol

Linki już są w drodze. Zamówiłem, opłaciłem, czekam na efekty Wink

Trzeba poprawić optymalizację znowu. Bawiłem i bawiłem się, żeby poprawić wygląd strony i... teraz znowu w drugą stronę muszę ją optymalizować... życie Rolleyes

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
24-10-2018 00:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
EfectiveWork Online
Forumowy Fanatyk
*

Liczba postów: 982
Dołączył: Aug 2018
Reputacja: 654 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Forum Gold: 0.00
Post: #63
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Czym inspirujesz się działając w SEO? Działasz na podstawie poradnika lub innej techniki?
Glosy: azzaz (+1)
24-10-2018 09:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pani Ania
Prawa reka Admina


Liczba postów: 997
Forum Gold: 550
Dolaczyla: Feb 2011
Reputacja: 777


Warto sprawdzić:

azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #64
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Przy pozycjonowaniu korzystam z poradnika Muraszczyka to tutaj zacząłem się w ogóle uczyć o SEO i naprawdę to jest swego rodzaju vademecum. Gdybym miał sam się uczyć wszystkiego z ogólnodostępnych informacji pewnie dale byłbym zielony. Do tego siedzę na blogu zgreda o pozycjonowaniu i skoro już mniej więcej ogarniam temat i wiem z czym to się je można mnie znaleźć na forach dotyczących stricte pozycjonowania i optymalizacji. Napisałem wcześniej gdzieś też, że korzystałem z audytów seo online, ale już wiem, że tego absolutnie nie polecam. Po czasie uważam, że to badziewie. Podstronę, która jest wyżej w wyszukiwarce od głównej(tą co jest na 56 miejscu te ,,wspaniałe" maszynki oceniają gorzej niż tą, która jest na miejscu numer 100). Korzystanie z wytycznych tego typu stron z dużym prawdopodobieństwem doprowadziły do spadków pozycji(na szczęście niewielkim bo o jedną stronę). Jednej frazy o czym się zorientowałem dopiero dzisiaj porównując bardziej szczegółowo moje wyniki.

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
24-10-2018 12:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #65
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Już ochłonąłem po wczoraj można normalnie wracać do działania Wink

Co się takiego stało?

Dostałem bana na facebooku na... koncie prywatnym facepalm

Podejrzewam, że za spam na grupach. Akurat tego dnia pisałem sporo w grupkach, w których jestem i fb mógł uznać to za spam(co jest nie prawdą, ale nie ważne). Na pewno nie za dziwne techniki zarabiania, o których tutaj pisałem, ponieważ to wszystko robiłem z fake kont. Jedyne co na moim prywatnym koncie było związane z zarabianiem to administrator kilkunastu fanpagy. Niestety tak już wygląda praca z facebookiem. Już od jakiegoś czasu pisałem, że tego socialu nie da się ogarnąć.

Aktualnie zakładam nowe konto prywatne, zarabiam cały czas mniej więcej tak jak opisywałem. Nic się nie zmieniło. Mam za to kilka nowych informacji na temat właśnei fb i pytanie, ale to już wrzucę do dyskusji o zarabiania, żeby więcej osób widziało Wink

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2018 22:54 przez azzaz.)
24-10-2018 22:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #66
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Trochę popracowałem, trochę podziałałem na ten moment statystyki wyglądają tak:


[Obrazek: analitycs-statystyki.jpg]

To są statystyki wejsć na stronę. Czyli ruch jest to najważniejsze póki co. Trochę pozmieniałem wygląd strony(zagęściłem trochę bardziej słowami kluczowymi) i za poradami troszeczkę niektóre teksty(pod marketing nie seo), poza blogiem mam już 2 artykuły o pewnych produktach i dojdzie jeszcze jeden.(mają osobną zakładkę niż blog, ale artykuły na blogu odsyłają właśnie do tamtych z produktami(a właściwie do jednego tylko, pozostałe są bo może coś wpadnie, a głównie, żeby nie było, że jesteśmy(w sensie redakcja strony(xd) stronniczy). Aktualnie w sumie robię 3 rzeczy.

1) Rozwijam instagrama
2) Dodaję artykuły
3) Łączę backlinkowanie i marketing szeptany i się troszkę po forach udzielam Wink
4) Czekam, aż pojawią się, oraz prawnie zindeksują mi się linki, które kupiłem wszystkie.(80 linków web 2.0 )

Aktualnie lista zadań wygląda tak:

1) Dodać newsletter - na razie będzie on w formie przypominajki/powiadomienia, że nowy artykuł wleciał potem może rozwinę go jeszcze o własny content(osobny na mailiungu, jakiego nie ma na innych mediach)

2) Fanpage musi wrócić koniecznie. Aktualnie odbudowuję sobie prywatne konto(sieć znajomych, grupy typu uczelnia etc.), ale niedługo na pewno wróci.

3) Cały czas szeptanka i backlinkowanie po forach.

4) Rozwijanie instagrama(Tutaj idzie całkiem całkiem. Jest to najlepszy social jaki ma ta strona i fajnie się rozrasta).

5) Powiązane z fanpagem. - Content na fanpaga. Nie chcę tam powielać czegoś co piszę gdzie indziej, żeby wszędzie nie było tego samego.

6) Twitter to niewypał na razie sobie odpuszczam bo nie wiem jak tam działać.

7) Na bloga dojdą artykuły bardziej luźne. Na razie wszystko jest poradnikowe, a widzę po socialach, że ludzie czytają moje wypociny nawet jak nic praktycznego im tam nie piszę Lol

Głównie to chcę sobie rozbudować stronę tymi artykułami no bo podobno im więcej dobrej treści tym lepsze ma się względy o google Wink Jeżeli to się trochę bardziej rozrośnie to wrzucę od czasu do czasu reklamę bezpośrednio w jakiś wpis blogowy.

Naprawdę w sumie nwm czemu nie zrobiłem prostego landing paga i nie zacząłem normalnie go reklamować i sobie zarabiać już dawno, tylko portale, blogi i sociale tworzę pod publikę i zasięgi, ale mam nadzieję, że kiedyś się to zwróci w końcu beka

Edit: Już edytuję, żeby za dużo nie wrzucać. Ten instagram to coś pięknego przy mojej niszy

[Obrazek: 3-minuty.jpg]

Ss zrobiony 3 minuty po wrzuceniu posta Big Grin

No i znowu chwalę się zasięgami, a nie zarobkami Undecided

Trza będzie to zmienić, ale to najpierw uzbieram jeszcze trochę ludzi na start bez marketingu takiego bezpośredniego.

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-10-2018 17:08 przez azzaz.)
27-10-2018 14:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tomek7912 Offline
Uzależniony
*

Liczba postów: 1,025
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 93 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
Forum Gold: 8.00
Post: #67
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
W jaki sposób sprawdzasz czy kupione linki się zindeksują?
29-10-2018 09:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #68
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Korzystam z darmowych funkcjonalności moz bar

https://moz.com/products/pro/seo-toolbar

Tam mogę na szybko monitorować czy pojawiły mi się nowe linki

[Obrazek: Stat-domena.jpg]

Oraz google search console, gdzie mogę dokładnie zobaczyć jakie strony linkują do mojej witryny

[Obrazek: linki-2.jpg]

Z tym, że tak normalnie jak linki się indeksują to jeżeli nie wrzuci się ich do indeksera może to zajmować nawet koło miesiąca czasu aż się pojawią w tych programach(wtedy są zindeksowane), więc też na to trzeba brać poprawkę.

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
Glosy: tomek7912 (+1)
29-10-2018 11:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #69
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
W najbliższym czasie będzie się trochę mniej wpisów pojawiało, ponieważ właściwie wszystko co mam do roboty już opisałem i powoli realizuje założenia. Chwilowo trochę przystopowałem z bardzo prozaicznego względu. Codzienne siedzenie nad jednym i tym samym projektem i poświęcanie mu całego czasu mnie troszeczkę zmęczyło. W założeniu strona ta miała zacząć zarabiać dopiero od stycznia, a coś(coś to niestety dobre słowoUndecided) zarabia już. Aktualnie, żeby odpocząć i się zregenerować trochę(nabrać świeżych pomysłów). Przez najbliższy tydzień-dwa będę robił następujące rzeczy:

1) Rozwijał instagrama follow/noffolow + codziennie jakiś post wlatuje.

2) Co parę dni 3-4 będzie pojawiać się nowy artykuł na blogu.

Na razie skupię się tylko na tych dwóch rzeczach ponieważ zajmują w porównaniu do innych zajęć stosunkowo mało czasu i jestem w stanie na spokojnie robić to regularnie(nawet muszę, bo te rzeczy akurat to taki must have, żeby dotychczasowe wyniki nie poszły się Sex )

Obecnie plany na stronie są następujące(z tym, że dopiero po tym tygodniu-dwóch się nimi zajmę):

1) Dodać w końcu ten newslatter. Będzie to tylko i wyłącznie na początek przypominajka/powiadomienie mailowe o nowych materiałach na social media, lub stronie.

2) Czekam na 500 prawdziwych followersów. Na ten moment jest 130 beka Średnie przyrosty to w zależności od wrzuconych postów 5-10 osób dziennie. W momemcie, w którym osiągnę 500 follow zaczynam ,,ekspansję" swojego portalu na facebooka(był fp, ale padł po utracie konta i na razie zdecydowałem się, że i tak mam za dużo roboty i muszę odpocząć). Ma to ten plus, że mając 500 osób na insta od razu sobie organicznie podpromuję na nim fp i będą tam jakieś zasięgi organiczne(mam nadzieję).

3) Z pierwszej wypłaty(pewnie stówki bo od tylu można wypłacać na LN z tego co wiem teraz). Całość inwestuję w linki i delikatne reklamy na fb. Na ten moment planuję 70zł wydać około na backlinki i całą resztę w fb ads(na ten moment starczy mi inwestowania z własnej kieszeni i będę reinwestował zarobki w seo i reklamy swojej strony)

4) Na stornie ruch jest, mało konwersji i leadów. Większość jest bardziej zainteresowana blogiem niż ofertami. Mój rekord uu na ten moment to chyba równo 9, więc szału nie ma Undecided Z tego powodu poza typową afiliację do strony dojdą znienawidzone reklamy banerowe w stylu adsense, ale z tego co widziałem LN też ma takie narzędzia, więc wezmę je stamtąd, żeby mieć zarobki w jednym miejscu.

Także to na razie tyle, robię sobie delikatny urlop(pracuję tylko tyle ile trzeba, żeby to się powolutku rozwijało i nie stało w miejscu od dzisiaj na okres tygodnia-dwóch) Po czym mam nadzieję z nowymi siłami i przede wszystkim chęciami wracam do tego projektu. Powolutku, bo powolutku, ale cały czas do przodu.

Mój obecny plan zarabiania w sumie opiera się teraz na tym, że planuję wypozycjonować/wybić dobrze sociale własnego portalu(z którego docelowo chcę zrobić trochę większy portal niż małą stronkę, chociaż już teraz aż taka mała nie jest Wink ) czerpać monetyzację z afiliacji i reklam, oraz od czasu do czasu do bloga wrzucić jakiś post z konkretniejszą reklamą jakiegoś wybranego produktu. Oczywiście jak już mi się uda kiedyś osiągnąć te cele to nie będzie koniec i zacznę jeszcze bardziej rozwijać ten powiedzmy ,,biznes" w dalszych planach np. wejście na yt na poważnie(korzystając ze wszystkich zbudowanych tu zasięgów, pozycji etc. Z oficjalnym kanałem tego portalu), ale to już odległa przyszłość, która mam nadzieję, że się zrealizuje kiedyś Cool

(albo ja ją zrealizuję przynajmniej Wink )

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
Glosy: tomek7912 (+1)
01-11-2018 15:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #70
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Dzisiaj temat z gatunku rozkminek. Dotyczy SEO przy okazji chciałem tutaj część użytkowników przestrzec przed januszami pozycjonowania bo to co się tutaj dzieje to mnie już zaczyna drażnić.

Wcześniej jeszcze zanim przejdę do rozkminki to jako, że przez jakiś czas dużo mniej pracuję(wyjaśnienie w poście powyżej) podsumowanie wyników:

Najlepszy post na instagramie dobił do takich wyników:

[Obrazek: insta.jpg]

Z rana miałem taką pozycję pod frazę na której wybijaniu mi zależy Big Grin Big Grin

[Obrazek: edarling-opinie-1235.jpg]


To ta co jakiś czas temu była na setnym miejscu i ta z której chciałbym czerpać piniondze ostatecznie. Prowadzi ona bezpośrednio do podstrony z landing pagem i ofertą, do tego podpowiem, że drugi keyword to ,,opinie", a pierwszy to nazwa produktu, więc... Jak mi się go uda wbić do top 3 to myślę, że piniondze nagle mocno szybciej zaczną płynąć Lol


A teraz rozkminka
Osoby siedzące na innym forum być może mnie dzisiaj zauważyły w dziale giełda mimo, że zazwyczaj się tam nie udzielam raczej. Rozmawiałem dzisiaj z trzema sprzedawcami linków... No ludzkie pojęcie przechodzi co oni odpierda**** scam gorszy niż traffic monsoon bo w traffic monsoon to przynajmniej każdy się liczy z tym, że może nic nie dostać. Rozmawiałem też dzisiaj z pewnym użytkownikiem na pw na innym forum o tym sprzedawcy jak i innym.

Mam pytanie do seo sklepów?

Czy jak sprzedajecie kilka tysięcy linków i łączna liczba backlinków po jakimś czasie(4 miesiącach) dla cełej strony wynosi trochę koło 300 to czy wy w ogóle macie rozum i godość człowieka?

Tak btw dowiedziałem się dzisiaj, że linki linkowane rankerx indeksują się wolniej niż linki robione manualnie bekabekabekabekabekabekabekabekabekabekabeka

No tak, robot google wchodząc na stronę z linkiem pyta się linku czy linkował go automat czy człowiek. To wcale nie zależy po prostu od tego na jakiej domenie został link wrzucony i jak często robot goole ją odwiedza. bekabekabekabeka

Zakupiłem linki i słysząc takie teksty to ja nie wiem czego mogę się po tych linkach spodziewać, ale chyba muszę stronę przed negatywnym SEO zacząć zabezpieczać bo wyczuwam niekompetencje. Na razie wstrzymam się z werdyktem tego konkretnego sklepu, ale już ma mocne minusy u mnie. Undecided

Wgle 80 linków robionych rankerx i do tego przy spinnowaniu tekstów gotowymi spinnerami zajmuje tutaj koledze 2 tygodnie... Mogę się założyć o 500zł, że jak sobie przygotuję dobry spinner to używając rankerx wrzucę 160 linków w jeden wieczór... 80 linków na dwa tygodnie to jest słaby wynik bez korzystania z rankerx(ale ujdzie jak się robi na spokojnie), a przy korzystaniu z niego to żałosny.

Kolejna rzecz, którą się dowiedziałem o sklepach seo. W razie czego jak osoby niekompetentne(którymi bez wątpienia sporo kupców linków jest) zrobią coś nie tak i zaszkodzą domenie to wina optymalizacji Lol Oklepany frazes, nie wiedzą co on znaczy obok optymalizacji to Ci pozycjonerzy nie stali nawet. Btw. optymalizacja jest częścią pozycjonowania, więc jak coś jest nie tak, a ktoś wam stronę oddał to też wy zje*** bo to wasza robota to naprawić. To akurat nie dotyczy konkretnej osoby, a ogółu. Wszyscy ci de*** zwalają na optymalizację jak sami coś spie****. To jest standard Undecided

Podsumowanie rozkminiki

Patrzcie na ręce seowcom i dokładnie sprawdzajcie sami co oni robią bo to co oni robią to jest cyrk na kółkach.

Nieśmieszny żart
Wrazie czego jak mi teraz stronka nie wyjdzię założę sklep SEO i będę sobie szukał ludzi do pozycjonowania im strony. Ma to kilka plusów:

1) Tak naprawdę nie musisz nic robić
2) Wszystko to wina optymalizacji, panie kto panu tą stronę robił
3) Większość ludzi nie ma pojęcia o SEO więc bez problemu im wmówię co chcę

a przynajmniej tak na ludziach żeruje teraz bardzo dużo osób

Naprawdę jakiś UOKIK czy inne urzędy powinny się przyjrzeć ludziom z tej branży bo to cyrk na kółkach...

Ja poczekam aż mi się pojawią te linki, które kupiłem i je na spokojnie ocenie, z tego powodu, że ich jeszcze nie mam jeszcze aż tak krytycznie sklepu nie oceniam. Jak będą takie, że ja bedę musiał stronę bronić przed nimi jak przed SEO negatywnym to się wkur*** Spróbuję jeszcze z jednym dostawcą linków, innym. Jak nie wyjdzie to trudno. To daruję sobie ten urlop tygodniowy-dwutygodniowy i sam się wezmę za to linkowanie, ale mi się nie chce teraz niemożliwie tego robić facepalm

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2018 20:08 przez azzaz.)
Glosy: EfectiveWork (+1)
02-11-2018 19:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Od samochodziorza do zawodowego earnera - czyli Danonek's destroying the fcking bank! danoneksss 255 59,136 20-09-2018 19:28
Ostatni post: pawlosek
Tongue Dziennik młodego Earnera ZarabiamMilion 19 5,899 10-11-2017 01:38
Ostatni post: ZarabiamMilion
  Sylwestrowy dziennik Earnera Piesela!♥ Piesel_Nala 11 3,645 08-01-2016 20:44
Ostatni post: Piesel_Nala

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości