(17-07-2016 13:14)todek78 napisał(a): Znasz na pewno definicję PONZI, chociaż mam wątpliwości co do tego, bo albo nie znasz jednak znaczenia tego słowa albo nie znasz w 100% tematu tych 3 możliwości, o których wspomniałem. W każdej z nich można zarabiać bez wpłat innych osób inwestując własne pieniądze w realne rzeczy.
Owszem POZORNIE można w nich zarabiać bez wpłat innych osób i POZORNIE odbywa się to przy pomocy inwestycji w realne rzeczy. To jest właśnie definicja PONZI
Schemat Ponziego różni się trochę od podstawowej piramidy finansowej, aczkolwiek nadal nią jest ! Schematy Ponzi bazują na naiwności osób, które wierzą w tego typu BREDNIE jakie cały czas wypisujesz na forum.
Polecam :
http://getpaid20.pl/artykul/schemat-ponz...inansowej/ . Skonfrontuj "Jakie informacje mogą wskazywać na schemat Ponziego ?" (tłumaczone ze strony SEC) ze swoimi "perełkami" do których jeszcze niedawno zaliczałeś TM opisując je w samych superlatywach.
(03-08-2016 20:13)tomek019 napisał(a): @todek78
1.Tutaj na forum ludzie widzą same Ponzi i piramidy nawet tam gdzie ich nie ma więc nie przegadasz 
2.Omijam fakt że struktura całego świata oraz każdej firmy opiera się na Piramidzie które jak dowodzą badania najlepiej działają na światową gospodarkę. No ale to już lekkka ciekawostka bo Piramida a Piramida Finansowa to lekka różnica której ludzie na tym forum niestety nie dostrzegają bo wg nich każda firma to "piramida" i koniec dla nich tematu 
1. Odwrotnie Tomek

Nie da się przegadać tych, którzy ich nie widzą tam gdzie są

Nie twierdzę, że na piramidach finansowych nie można zarabiać - ale nazywajmy je chociaż po imieniu.
2. Możesz podać różnicę pomiędzy piramidą, a piramidą finansową ? Chodzi o często wspominane przez Dzipsioka piramidy w Egipcie w zestawieniu z finansowymi ? ;p
Struktura firm opiera się na piramidalności, tak samo jak struktura programów MLM - i nie ma w tym nic złego, nie potrzeba badań żeby wiedzieć że każde ogniwo łancucha musi coś zarobić, aby się wszystko kręciło.
Obawiam się, że zostałeś wprowadzony w błąd co do definicji i roli "piramidy" - stwierdzam to również po Twoim filmiku odnośnie różnicy pomiędzy "MLM a Revshare". Nie namawiam, ale polecam do zapoznaia się z tym :
http://getpaid20.pl/artykul/multi-level-...finansowa/
(04-08-2016 10:44)Dzipsiok87 napisał(a): W Revshare da się zarobić jeżeli przyjmiesz dobrą strategię wypłaty wkładu.
Zgadzam się, ale tak czy siak mi by było szkoda czasu i pieniędzy na tak niepewne "biznesy". Jeżeli ktoś rozumie zagrożenie i model działania, a mimo tego się zdecyduje, oczywiście jak najbardziej może zarobić - nawet nie małe sumy.
Moim zdaniem dobra strategia wypłaty wkładu z ponziaków, to "jak najszybciej"

Też to tak rozumiesz pisząc "dobra" ?
.