Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wydłużenie wieku pracy do czasu odejścia na emeryturę - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Wiadomości (/Forum-Wiadomosci-117)
+--- Wątek: Wydłużenie wieku pracy do czasu odejścia na emeryturę (/Temat-Wydluzenie-wieku-pracy-do-czasu-odejscia-na-emeryture-51660)



Wydłużenie wieku pracy do czasu odejścia na emeryturę - tomazzi - 02-04-2012 09:59

http://biznes.interia.pl/raport/emerytury/news/trzeba-przywyknac-do-mysli-o-dluzszej-pracy-bo-to-sie,1758772,1021


powiedzcie mi co sądzicie o kolejnej zagrywce "kochanego" rządu w dobie polskiej pseudo demokracji - czy ci rządzący ich analitycy i inna banda urzędasów żyją w zupełnie innym świecie jak polska ?
bo ja szczerze mówiąc już sam nie wiem w jakim oni kraju żyją ...
sami sobie zaprzeczają - co inny rząd inna wersja danego tematu - nie tak dawno jeszcze w walce z bezrobociem słyszeliśmy, że ludzie w odpowiednim wieku musza przechodzić na emerytury gdyż blokują miejsca pracy młodym i stąd bezrobocie - w dobie tematu wydłużenia wieku emerytalnego słyszymy już i czytamy, że to nie tak i osoby starsze nie blokują miejsc pracy i wydłużenie wieku emerytalnego jest walką z bezrobociem - sami sobie zaprzeczają ....


zus i składki emerytalne i zdrowotne - reformę emerytalną i zdrowotną najlepiej by było zacząć od zlikwidowania tej instytucji - przecież zus jest ogromną machiną "jedzącą" z tego co my wpłacamy - utrzymanie biurowców, pensji urzędników, dyrektorów i innych osób których my utrzymujemy - gdyby wprowadzić obowiązek wpłaty określonej składki na emeryturę na odpowiednie indywidualne konta - każdy sam odkładając przez lata swojej pracy pieniądze i obracając nimi miałby o wiele większą emeryturę niż jak to jest w dzisiejszym systemie


podobnie ze składką na ubezpieczenie zdrowotne - kolejna instytucja " jedząca" nasze miliony - NFZ - masa biurowców, urzędników, dyrektorów itp itd

np z naszej odkładanej składki zdrowotnej pieniądze idą nie tylko na powyżej opisane rzeczy ale jeszcze na :

rodzinę ( dzieci czy np nie ubezpieczonego małżonka czy małżonkę)
bezdomnych
więźniów

a przyjdzie dostać się do lekarza specjalisty w publicznej służbie zdrowia - czeka się w kolejce 2-3 lata - wielu ludzi nawet nie doczeka do swojej wizyty...

również gdyby zlikwidować NFZ i każdy z tych składek ( nawet znacznie mniejsze koszty byłyby) wykupił sobie ubezpieczenie prywatne - miałby bez problemowy dostęp do lekarzy specjalistów i płacić dopiero za dana wizytę u lekarza - ile np jest osób co nie chorują - do lekarza idą 2-3 razy do roku zrobić badania czy po receptę na antybiotyk bo dopadła go grypa i nawet sam nie wykorzysta swoich składek które powinny się mu " odkładać" a gdy dopadnie go naprawdę choroba to w publicznej służbie zdrowia trzeba mieć dopiero zdrowie, żeby chorować i czekać w kolejce do specjalisty latami ...


RE: Wydłużenie wieku pracy do czasu odejścia na emeryturę - Sloniasek - 02-04-2012 11:26

Ludzie nie powinni teraz narzekać skoro sami głosowali to niech teraz mają..


RE: Wydłużenie wieku pracy do czasu odejścia na emeryturę - tomazzi - 02-04-2012 11:33

(02-04-2012 11:26)sloniasek napisał(a):  Ludzie nie powinni teraz narzekać skoro sami głosowali to niech teraz mają..

a powiedz mi na kogo w tym rządzie i partiach można głosować ??
ordynacja wyborcza jest tak skonstruowana, że pomimo np , że głosujesz na znaną ci osobę - wiesz kim człowiek jest, co robi i co by zrobił głosujesz na niego ale i tak ta osoba musi wykonywać plan i działania i założenia partii niestety albo nawet taka osoba w ogóle się nie przebije i takie są polskie realia i polska rzeczywistość wyborcza
od 22 lat pseudo demokracji w rządzie 99% osób to są jedne i te same osoby które zmieniają tylko sztandar, nazwę partii lub przechodzą z partii do partii - 22 lata masz wybór jednych i tych samych osób ...
więc co można zmienić ??
by coś zmienić to cała ekipa z wiejskiej by musiała odejść i by weszły nowe osoby - a nie od lat masz de ja vu i ciągle te same osoby tylko pod innym sztandarem ....


RE: Wydłużenie wieku pracy do czasu odejścia na emeryturę - Sloniasek - 02-04-2012 11:52

No z tym się zgodzę, niestety nie ma na kogo głosować, cóż z tego że powinno być nowe osoby skoro to będą synusiowie i córeczki obecnych posłów.


RE: Wydłużenie wieku pracy do czasu odejścia na emeryturę - tomazzi - 02-04-2012 11:59

(02-04-2012 11:52)sloniasek napisał(a):  No z tym się zgodzę, niestety nie ma na kogo głosować, cóż z tego że powinno być nowe osoby skoro to będą synusiowie i córeczki obecnych posłów.

no widzisz - dlatego słowa, że co ludzie wybrali to nie powinni narzekać nie bardzo są na miejscu ... - polacy mają to do siebie, że uważają iż ze zła najlepiej wybierać mniejsze zło - a wybory wyglądają tak, że w kampanii politycy narodowi liżą d ... a po wyborach naród nawet nam nie w....


w kraju jest coraz gorzej - i będzie coraz gorzej - za granicą kończy się praca w unii zaczyna sie prawdziwy kryzys - polacy zaczynają wracać, wzrośnie bezrobocie którego przecież nie ma wielkiego - z unii zacznie spływać coraz mniej pieniędzy od polaków którzy tam pracowali bo wrócą do kraju - z dotacji również bo nawet 30% nie wykorzystujemy dotacji jakie daje unia - i w końcu ta zasłonka polskiego dobrobytu opadnie i wyjdzie kryzys prawdziwy kryzys milion razy gorszy jak w obecnej chwili w grecji czy Hiszpanii - bo w polsce teraz jest tak że jest grono osób mających tyle kasy, że sami nie wiedzą co z nią zrobić i 37 mln kowalskich ledwo żyjących od 1 do 1
najlepsze są statystyki wzrostu dobrobytu życia polaków - weźmie się 500 tyś biznesmenów, prezesów i dyrektorów których pensje oscylują na poziomie kilkuset tyś zł - dorzuci się miliony kowalskich - i statystycznie wszystko pięknie wygląda - tylko niestety statystyka nie ma nic wspólnego z rzeczywistością zwykłego wyjadacza chleba


za komuny jakakolwiek podwyżka czegokolwiek spotykała się od razu z protestem narodu - a dzisiaj w demokracji cisza ...
paliwo idzie w górę, jedzenie, opłaty gaz, prąd i wszystko a naród milczy ...


RE: Wydłużenie wieku pracy do czasu odejścia na emeryturę - Yogii - 02-04-2012 14:21

ludzie sami tego chca bo ciagle ich wybieraja
a praca sie nie konczy - bedzie - napisze wiecej - brakuje ludzi do pracy - wiem cos o tym z mojej branzy

a co do na koga glosowac - jestem zwolennikiem ze chcacemu zle sie nie dzieje - wiec tylko Nowa Prawica - kazdy za siebie jest odpowiedzialny i tyle


RE: Wydłużenie wieku pracy do czasu odejścia na emeryturę - tomazzi - 03-04-2012 10:32

(02-04-2012 14:21)Yogii napisał(a):  ludzie sami tego chca bo ciagle ich wybieraja
a praca sie nie konczy - bedzie - napisze wiecej - brakuje ludzi do pracy - wiem cos o tym z mojej branzy

a co do na koga glosowac - jestem zwolennikiem ze chcacemu zle sie nie dzieje - wiec tylko Nowa Prawica - kazdy za siebie jest odpowiedzialny i tyle

a kogo ma naród wybrać jak w rządzie ciągle ci sami - pisałem o tym w 1 z postów

co do pracy hmmm prawdziwe twoje słowa ale nie do końca pełne z kilku powodów :

1 wymagania pracodawcy - najlepiej osoba z doświadczeniem kilku letnim itp itd - gdzie młody ma zdobyć doświadczenie jak nikt go nie chce zatrudnić bo wymagane doświadczenie zawodowe
2 likwidacja wielu szkół i kierunków zawodowych - brak młodych po praktykach i technikach czy zawodówkach po wielu ważnych kierunkach
3 fachowcy, inżynierowie itp itd mając do wyboru polskie psie stawki za swoją pracę a godziwe zarobki za granicą - wybierają zagranicę a nie polskę - proste, że idzie się tam gdzie ma się lepiej

4 przepaść kanionu kolorado w zarobkach polskich a unijnych - miesięczna płaca w unii bez odliczenia zus, podatków, ubezpieczeń i innych rzeczy miesięcznie wynosi 3000 euro - w polsce 800 euro czyli 3,5 razy mniej polski kowalski ma pensji jak przeciętny kowalski w innych krajach europy - wedle statystyk unii ( nie polskich bo te są zawsze koloryzowane i baaardzo naciągane) do poziomu 3000 euro polska dojdzie za 65 lat - a wtedy w unii wedle statystyk będzie przeciętny kowalski zarabiał około 6000 euro - tylko pytanie też czy jak dojdziemy do dzisiejszego poziomu unijnego z płacami czy polaka wtedy będzie już stać na życie czy też będzie jak dzisiaj - przepaść między cenami a zarobkami będzie tak chorendalna, że przeciętny kowalski będzie ledwo wiązał koniec z końcem od 1 do 1


5 bajki rządu o większych emeryturach - ciekawe w jaki sposób jak taka przepaść w płacach dzieli polskę od innych krajów unii - emeryta niemieckiego stać na emeryturze zwiedzać świat a polskiego emeryta po opłaceniu wszystkich czynszów, środków na życie ledwo stać na lekarstwa a co dopiero mówić o jakimkolwiek podróżowaniu i zwiedzaniu świata....