Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zgłoszenie za "oszustwo" - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Zgłoszenie za "oszustwo" (/Temat-Zgloszenie-za-oszustwo-159628)

Strony: 1 2 3


RE: Zgłoszenie za "oszustwo" - Majka - 21-11-2018 09:14

Sprawę rzecz jasna muszą przyjąć.
Masz dwa wyjścia:
1. Oddać mu 70dych
2. Olać typa (tak nic nie zrobi tylko straszy głupotami). Swoją drogą nękanie, straszenie też jest karalne.


RE: Zgłoszenie za "oszustwo" - MistGun - 21-11-2018 09:27

(21-11-2018 09:14)Majka napisał(a):  Sprawę rzecz jasna muszą przyjąć.
Masz dwa wyjścia:
1. Oddać mu 70dych
2. Olać typa (tak nic nie zrobi tylko straszy głupotami). Swoją drogą nękanie, straszenie też jest karalne.

Ale on nie chce pieniędzy, i teraz jeszcze ci powiem, że na konto żony kupuję odemnie konta i daje negatywy XD Chyba prędzej ja pójdę na policję.
W ogóle dzięki za tą pomoc.


RE: Zgłoszenie za "oszustwo" - jarunioo7 - 21-11-2018 09:38

Gościu, kupujesz kradzione konta i je odsprzedajesz dalej, więc ja bym tego nie traktował tak banalnie jak Ty.. Big Grin z doświadczenia wiem, że lepiej do upierdliwego klienta dołożyć niż później tłumaczyć się na policji czy w innych urzędach nawet jeśli z tego nic miałoby nie wyniknąć - a i takie sytuacje miałem.. Kiedyś jak zajmowałem się handlem to mi też trafiali się tacy nawiedzeni ludzie i nigdy z tego nic dobrego nie wynikało, takich ludzi nie zadowolisz zwrotem pieniędzy tylko chcą koniecznie to co myśleli, że kupują Smile rób jak uważasz ale w Twojej sytuacji bym bardziej uważał..


RE: Zgłoszenie za "oszustwo" - MistGun - 21-11-2018 10:00

Tak, lecz ja kupuję z normalnej strony, nigdzie nie ma że są kradzione, wpłaty przez PayU, i z daleka wszystko wygląda legitnie. Jak mi powiedzą że są kradzione to ja o niczym nie wiem bo myślałem że kupuję w jakimś sklepie.


RE: Zgłoszenie za "oszustwo" - dom3lek - 21-11-2018 11:13

Kupujesz konta na platformie gdzie jest pewnie zakaz sprzedaży kont. Następnym razem lepiej precyzuj opis aukcji i pisz, że sprzedajesz dostęp do konta podając login i hasło.


RE: Zgłoszenie za "oszustwo" - MistGun - 21-11-2018 12:01

Czytałem na Internecie że prawo UE pozwala na to, a że UE jest ponad ich regulaminem to jest to legalne.


RE: Zgłoszenie za "oszustwo" - PremAccHack - 21-11-2018 12:17

(21-11-2018 12:01)MistGun napisał(a):  Czytałem na Internecie że prawo UE pozwala na to, a że UE jest ponad ich regulaminem to jest to legalne.

Już nie jedna osoba ma za to problemy, policja Ci kiedyś wbije nad ranem i nie będzie pytać o prawo unijne. Wiele osób sobie nie zdaje z tego sprawy do czasu wjazdu na chatę. O ile sprzedajesz całe konta kupione ze wszystkimi pasami emailem itd. to myślę że tutaj nic do tego nie mają. Ale dzieląc się loginem i hasłem wspierasz piractwo i to jest ścigane. Wiele znanych osób z allegro zniknęło z dnia na dzień sprzedając takie produkty. Jak chcesz się w to bawić dalej proponuję założyć firmę na jakiś wyspach Szeszelach czy UJ WIE gdzie wtedy nie będą mieć jak ci się do dupy dobrać. Chociaż też słyszałem że i takich ścigają pierwsza lepsza kontrola w UE i trafisz za kratki.

Jak masz parę aukcji nie zbyt popularnych to tam kij. Ale jak sprzedajesz w setach sztuk to jakaś kancelaria na rzecz producenta może zacząć się Tobą interesować. Nawet za hacki do gier można pójść siedzieć było o tym w mediach.


RE: Zgłoszenie za "oszustwo" - azzaz - 21-11-2018 12:26

(21-11-2018 12:01)MistGun napisał(a):  Czytałem na Internecie że prawo UE pozwala na to, a że UE jest ponad ich regulaminem to jest to legalne.

Tylko, że to działa w momencie, w którym prawo UE wyraźnie wyklucza się z regulaminem. Jeżeli prawo UE wyraźnie nie zezwala na takie praktyki, tylko po prostu nie ma skonkretyzowanych przepisów na ten temat to w żaden sposób przepisy te nie są sprzeczne z prawem unijnym. To, że prawo UE jest ponad regulaminami wcale nie znaczy, że jeżeli regulaminy są zgodne z prawem unijnym to, że nie obowiązują. Musiałyby być wyraźnie sprzeczne z prawem UE. abstrahując od tego, że nie do końca istnieje coś takiego jak prawo UE. Jeżeli przepisy unijne nie zostały wdrożone do prawa Polskiego w formie osobnej ustawy(implementacja dyrektyw, umów etc. do prawa krajowego) to tak naprawdę w rzeczywistości organy państwa się nim nie interesuje. A piszę to po to, żeby zdać sobie sprawę, że głównymi przepisami, którymi należy się kierować i szukać informacji to przepisy prawa polskiego. Najlepiej w formie konkretnego aktu normatywnego bo w internecie na temat prawa to tyle bajek i bzdur się naczytałem, że głowa mała Wink


RE: Zgłoszenie za "oszustwo" - rachman - 21-11-2018 15:12

Jeśli są kradzione to nikogo nie obchodzi czy Ty o tym wiesz. Podejrzenie paserstwa i sprawa jest wtedy wyjaśniana. Wyjaśnienia będą ok to i wiele nie ucierpiesz ale jeśli to gruba sprawa to więcej nerw niż pożytku...


RE: Zgłoszenie za "oszustwo" - Captain - 21-11-2018 21:17

To trochę śmieszne, sprzedajesz kradzione konta, do tego służące do piractwa, a przejmujesz się tym, że ktoś czepia się o brak maila do konta i chce swoje 70zł...
To trochę tak jakby dajmy na to diler narkotyków zastanawiał się czy coś mu mogą zrobić za to, ze sprzedał narkotyki w opakowaniu innym niż chciał kupujący i teraz kupujący chce zmiany opakowania lub zwroty kasy albo idzie do sądu Big Grin