Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Import z Chin, handel w Polsce - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Import z Chin, handel w Polsce (/Temat-Import-z-Chin-handel-w-Polsce-132806)



Import z Chin, handel w Polsce - MD96 - 04-05-2016 14:09

Witam, razem z przyjacielem postanowiliśmy założyć firmę zajmującą się internetową sprzedażą produktów sprowadzanych z Chin.

W związku z czym, mamy kilka pytań.

1. Która forma działalności będzie odpowiednia, biorąc pod uwagę ograniczony kapitał i chęć starania się o dotację na start.

2. Czy miał ktoś styczność z Aniołami Biznesu i czy w ogóle jest sens startować do nich z takim rodzajem działalności?

3. Inkubatory przedsiębiorczości. Znaleźliśmy sporo informacji na ten temat (http://twojstartup.pl) i brzmi to bardzo dobrze. Pytanie czy to faktycznie wygląda tak różowo? I jakie są minusy takiej fundacji?

4. Gdzie aktualnie opłaca się starać się o dotację - i czy lepiej starać się ogarnąć to sami czy za pomocą profesjonalnej firmy?

5. Możliwe że o czymś zapomniałem, ale jeśli miałby ktoś jakieś rady i wskazówki związane z założeniem takiej firmy (jeszcze jej nie założyliśmy, na razie się doinformowujemy) to bylibyśmy bardzo wdzięczni za każdą pomoc i sugestię! impreza


RE: Import z Chin, handel w Polsce - zbyszeq - 04-05-2016 14:32

2. nie warto
3. mam znajomego który w tym siedzi, mówi, że nigdy więcej - początkowo jest ok później mają Cie w dupie w razie jakichkolwiek problemów.
4. najszybciej dostaniesz na początku roku z PUP - inne dotacje o ile się nie myle są w ramach "konkursu US" dla firm ze stażem 1rok+


RE: Import z Chin, handel w Polsce - MD96 - 07-05-2016 09:41

Jeszcze ktoś może miałby coś ciekawego do powiedzenia? Bardzo nam na tym zależy Lol


RE: Import z Chin, handel w Polsce - jarunioo7 - 10-05-2016 13:43

Ja bym proponował zmienić sposób myślenia. Jeśli nie macie pieniędzy na to aby utrzymać się przez minimum 3 miesiące na rynku bez żadnych inkubatorów, dotacji itd to według mnie nie ma co zaczynać.

Koszty na 3 miesiące:

ZUS 450zł / msc
księgowość 100-200zł / msc

czyli min. 1650 zł max. 1950zł + koszty zamówienia towaru.

Z inkubatorami nigdy nie miałem styczności ale wiele osób bardzo chwali za księgowość, własne biuro, możliwość zorganizowania jakiegoś wykładu / dużego spotkania w sali konferencyjnej. Ale to nie jest tak kolorowo. Na moim przykładzie:

Po co mi biuro? Mogę normalnie w domu w "laćkach" zarabiać, o której sobie zechce.
Księgowość? Zawsze są limity np 20 faktur / msc, nie sądze żebym mógł się z takim księgowym spotkać i porozmawiać o firmie, poradzić się itd. Ja płace 200zł / msc (drogo jak na rynek) ale moge zawsze iść, pogadać, mam 2 minuty do biura księgowego od domu, biura rachunkowe bardzo często oferują także bezpłatne porady prawne (tak jest też u mnie).
Wykłady? Eventy? Po co? Jeśli chcesz przeprowadzić poważną rozmowę biznesową np. z kontrahentem to równocześnie dobrze możesz spotkać się w jakiejś kawiarni, a nie prosić się o dostęp do sali itd.

O dotacje możecie się starać w Urzędzie Pracy. Wejdź najlepiej na strone internetową swojego miasta, strone urzedu pracy, strone urzędu skarbowego - tam znajdziesz odnośniki do stron oferujących dofinansowania w danym województwie / mieście.

Podsumowując - jak dają to bierz dofinansowania ale nie kieruj sie tylko tym. Ważne żeby się utrzymać na rynku, a nie rozpocząć działalność i upaść po paru miesiącach Smile Powodzenia !


RE: Import z Chin, handel w Polsce - Xaimeer - 12-05-2016 23:16

Zbyszeq potwierdzam. Inkubatory są super do póki nie mają Cię w dupie Big Grin


RE: Import z Chin, handel w Polsce - zbyszeq - 12-05-2016 23:47

@[Xaimeer]
Wiem wiem, sam miałem w to brnąć, ale jednak własna firma lepsza .
Dodatkowo !
Pamiętaj o wyrobieniu nr EORI przed 1 importem. Wlicz w przesyłkę VAT + CŁO. Dodatkowo księgowa itp jak napisał jarunio.
Z chińczykami jest tak, że anwet jak prosisz o dobrą fakturę wyślą Ci ciulową(nie wszyscy) - wtedy musisz ogarnąć na necie zasady i reguły incoterm i sam napisać poprawnie fakturę którą chińczyk Ci musi podstemplować i odesłać skan który dasz do DHL(bo głównie tym kurierem Chińczycy wysyłają). Dużo pieprzenia jest, więc radzę Ci z tym się szybciej teraz zapoznać niż w trakcie trwania firmy za którą będziesz musiał płacić ! Dodatkowo najlepiej towar sobie sprawdź zamów próbkę na adres po 1-2 sztuki, bo różnie to bywa.
Jest to początkowo ciężki temat, ale jeżeli ktoś ma łeb i potrafi dobrze wyniuchać niszę i ją wypromować to nie problem na tym zarobić fajne pieniążki.