Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku (/Temat-Poradnik-Ryczalt-8-5-jak-sie-rozliczac-tym-sposobem-krok-po-kroku-115201)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - krystianobux - 30-01-2017 21:22

domin_dz Leci Reput za wskazówki Smile

Byłem dziś w US, i wszystko załatwione w około 5 minut. Wszedłem, dałem wcześniej wydrukowane oświadczenie, pani z okienka zapoznała się z nim i tylko wspomniała żeby trzymać się terminów i rozliczać każdy miesiąc do 20-tego dnia kolejnego miesiąca. jedyne co jest zmienione to wygląd oświadczenia. Dałem im https://www.docdroid.net/12bj8/owiadczenie-o-wyborze-formy-opodatkowania.pdf.html to po prostu wydrukowali mi nową formę tego papierka. Polecam tę formę opodatkowania dla wszystkich którzy utrzymują się z hajsu z neta Smile


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - bestek112 - 02-03-2017 01:02

Czy jak zarabiam na prowizjach w programie partnerskim to mogę rozliczać to w ryczałcie?


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - szykiryki - 02-03-2017 08:44

W jakim konkretnie programie partnerskim? Typu comperia itp. Możesz to rozliczać ryczałtem- otrzymujesz od nich rachunek najmu powierzchni reklamowej, wiec nie ma problemu.


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - bestek112 - 02-03-2017 13:33

(02-03-2017 08:44)szykiryki napisał(a):  W jakim konkretnie programie partnerskim? Typu comperia itp. Możesz to rozliczać ryczałtem- otrzymujesz od nich rachunek najmu powierzchni reklamowej, wiec nie ma problemu.

Program partnerski aliexpress, prowizja od sprzedaży. Nie jest to Polska firma.


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - fusek - 22-03-2017 08:30

A teraz pytanie z innej beczki do rozliczajacych sie jak wyzej,
czy jako osoba niezatrudniona moge rozliczac sie z najmu dzierzawy? Czy jesli jest to jedyny dochod, to go nie moge tak rozliczac?
Wiem, ze nie moge pobierac zasilku i osiagac dochodowWink A to powyzej?


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - fusek - 01-04-2017 07:52

Pytanie bardzo istotne. Mam wygenerowany rachunek z data 1 kwietnia, ale pieniadze otrzymam po 60 dniach, kiedy wplacam zaliczke?


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - domin_dz - 01-04-2017 11:07

(01-04-2017 07:52)fusek napisał(a):  Pytanie bardzo istotne. Mam wygenerowany rachunek z data 1 kwietnia, ale pieniadze otrzymam po 60 dniach, kiedy wplacam zaliczke?

Obowiązek podatkowy powstaje z dniem wystawienia rachunku/faktury, więc w maju.


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - Marszal - 05-06-2017 11:01

(02-03-2017 13:33)bestek112 napisał(a):  
(02-03-2017 08:44)szykiryki napisał(a):  W jakim konkretnie programie partnerskim? Typu comperia itp. Możesz to rozliczać ryczałtem- otrzymujesz od nich rachunek najmu powierzchni reklamowej, wiec nie ma problemu.

Program partnerski aliexpress, prowizja od sprzedaży. Nie jest to Polska firma.

Rozwiązał już ktoś kwestie rozliczenia ryczałtu w przypadku zarobku w zagranicznych sieciach afilacyjnych? Tak jak np EPN? Podpowie ktoś jak to zrobić? Czy można wystawiać rachunki firmie zagranicznej?

(02-03-2017 13:33)bestek112 napisał(a):  
(02-03-2017 08:44)szykiryki napisał(a):  W jakim konkretnie programie partnerskim? Typu comperia itp. Możesz to rozliczać ryczałtem- otrzymujesz od nich rachunek najmu powierzchni reklamowej, wiec nie ma problemu.

Program partnerski aliexpress, prowizja od sprzedaży. Nie jest to Polska firma.

Rozwiązał już ktoś kwestie rozliczenia ryczałtu w przypadku zarobku w zagranicznych sieciach afilacyjnych? Tak jak np EPN? Podpowie ktoś jak to zrobić? Czy można wystawiać rachunki firmie zagranicznej?


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - evra - 04-01-2018 20:08

Widzieliście to??
https://www.e-pity.pl/nowa-stawka-ryczalt-najem-pit-28-2018-ponad-100-tysiecy/


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - rachman - 04-01-2018 22:08

(04-01-2018 20:08)evra napisał(a):  Widzieliście to??
https://www.e-pity.pl/nowa-stawka-ryczalt-najem-pit-28-2018-ponad-100-tysiecy/

Ta, mówili o tym od jakiegoś czasu. Słyszałem o tym w tv jakoś październik? Oczywiście takich rzeczy za głośno się nie mówi by nie psuć społeczeństwu całokształtu "dobrej zmiany" Wink