Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Polska społeczność o zarabianiu przez internet, pracy w domu i dodatkowej pracy online Zobacz dzisiejsze dyskusje →
Odpowiedz 
Strony w google, a nie posty

Autor Wiadomość
Post: #1
Strony w google, a nie posty
Sprawdź:
Witam,

mam pewien problem - mianowicie google zaindexowało mi wszystkie numery stron na moim WP (ok. 80), a postów może z 20.

Mówię o sytuacji gdzie treść w google wygląda jak opis strony, a link przenosi do np.:
http://www.xyz.pl/page/2/

Używam wtyczki od YOAST'a i ALL SEO.

Może mi ktoś dać wskazówkę, jak zmienić te ustawienia aby wszystkie strony z portalu się nie indexowały a jedynie same posty?
Post: #2
RE: Strony w google, a nie posty
Przejdź w Panelu Admina kolejno do:

SEO BY YOAS --> MAPA STRONY XML --> TYPY TREŚCI --> następnie zaznacz STRONY (page). Od tej pory w mapie strony nie będzie dostępu do żadnej strony dla robotów google, przez co się nie będą indeksować. Pamiętaj aby POSTY były ODZNACZONE.

Jeśli masz już zaindeksowane strony a nie chcesz aby były widoczne w wyszukiwarce, to zaloguj się do Google Webmaster Tool i przejdź do: INDEKS GOOGLE --> USUŃ ADRESY URL po czym po kolei zleć do ukrycia każdą podstronę.

A wpisy zaindeksują Ci się prędzej czy później. Nie ma reguły, że muszą wszystkie od razu tego samego dnia.
Glosy: lolek95 (+1)
Post: #3
RE: Strony w google, a nie posty
Pan Inwestor skoro tak mówisz, to zaufam Wink
Post: #4
RE: Strony w google, a nie posty
Tylko nie rozumiem za bardzo dlaczego nie chcesz mieć zaindeksowanych stron (80) tylko same posty. Coś na tylu stronach jednak chyba masz, co nie?
Post: #5
RE: Strony w google, a nie posty
Pan Inwestor , chodzi o to że na jednej stronie mam powiedzmy 10 postów.

Google indeksuje to tak:

58 - adres.pl
http://www.strona.pl/page/58/
x dni temu - opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis

59 - adres.pl
http://www.strona.pl/page/59/
x dni temu - opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis xyz opis

Wszędzie opis strony głównej z Yoasta ten sam. Po co ma mi się dublować wszystko 80 razy w googlach?
Post: #6
RE: Strony w google, a nie posty
Aaa takie cyrki. To nie zrozumiałem Cię... W takim razie nic nie zmieniaj jak pisałem wyżej. Niech dalej indeksuje strony ale musisz je zmodyfikować.

Jak edytujesz daną podstronę, to na samym dole masz dane do SEO od wtyczki YOAST. Ustawione masz tam tytuły, opisy czy masz puste pola pozostawione?
Post: #7
RE: Strony w google, a nie posty
Pan Inwestor nie mam podstron w WP. Same posty. Smile

Google samo zaczęło zasysać te page.
Post: #8
RE: Strony w google, a nie posty
A te posty masz każde z osobno zrobione zgodnie z wtyczką YOAST? Pokaż jakiś screen (zakryj co trzeba - wiadomo) ;-)
Post: #9
RE: Strony w google, a nie posty
Miałem podobny problem i pomogła mi zmiana sposóbu tagowania postów
Post: #10
RE: Strony w google, a nie posty
Pan Inwestor nie dałem rady zrobić od ręki około 800 postów w YOAST :/

Screen z google: http://prntscr.com/adg7dt

Nie taguje postów.
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  8 rozwiązań dla szybkiego indeksowania stron w Google 2025 Akingee 2 5,384 06-04-2025 20:35
Ostatni post: AdCash
  Pytanie o dodatkowe informacje w wyszukiwarce google Morwa 3 3,263 14-06-2021 17:55
Ostatni post: bubu93
  Spadek w pozycji google Blasterm92 14 5,362 07-05-2021 19:13
Ostatni post: Oskarqq
  Opinie Google - problem z dodawaniem marta88 0 3,159 16-04-2021 09:49
Ostatni post: marta88
  Jak w ogóle być dostrzeżonym przez google? Ziem 3 4,259 14-02-2021 09:05
Ostatni post: Oskarqq

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: