Rollercoin jest internetowym symulatorem wydobycia kryptowalut, w którym możemy zbierać, a następnie wypłacać na swój portfel realne kryptowaluty. Całość ma formę gry przeglądarkowej, w której nie potrzebujemy nawet wkładu własnego, aby zwiększać wydobycie. Wprawdzie zainwestowanie pieniędzy pozwala na szybszy zakup koparek i uzyskanie większej mocy, ale możemy też robić to po prostu grając w dostępne gry.
Strona jest w całości po angielsku, więc do „zabawy” przyda się przynajmniej podstawowa znajomość tego języka.
Jak działa Rollercoin
W Rollercoin za aktywność nie otrzymujemy kryptowalut bezpośrednio, a jedynie moc wydobywczą. Ta zaś zapewnia nam określone profity przez dłuższy czas – w zależności od tego, w jaki sposób ją zwiększyliśmy. Opcje są dwie:
granie w gry – podstawowa opcja, która nie wymaga żadnego wkładu własnego. Po każdej rundzie otrzymujemy punkty, które odpowiednio zwiększają moc obliczeniową sprzętu, a to przekłada się na większy dochód pasywny. W tym przypadku moc zyskujemy jedynie na określony czas – uzależniony od posiadanego (w grze) komputera,
zakup koparek – za zebrane (z gier) lub zainwestowane coinsy możemy kupować koparki kryptowalut, które generują dochód cały czas.
Jak zacząć zbieranie kryptowalut w Rollercoin
Rzecz jasna zanim zaczniemy zbierać
kryptowaluty w Rollercoin musimy najpierw założyć konto w serwisie, ale sam proces jest stosunkowo szybki i prosty. Po rejestracji możemy już zacząć zwiększać moc obliczeniową, aby budować coraz to większy dochód pasywny. Możemy to robić grając w gry (zakładka „Games”) lub kupując kolejne koparki (albo jedno i drugie).
Jak działają gry w Rollercoin
Podstawową opcją zwiększania mocy obliczeniowej jest po prostu granie w dostępne tutaj gry. Takie zarabianie na grach z pewnością spodoba się osobom, które lubią spędzać czas wolny na ogrywaniu prostych gier przeglądarkowych. Co ważne, jedną rundę możemy ukończyć najczęściej w kilkadziesiąt sekund, więc wcale nie potrzebujemy długich sesji przy komputerze.
To jak bardzo wzrośnie nasza moc po każdej rozgrywce uzależnione jest od wyniku, który osiągniemy. Warto przy tym wiedzieć, że po każdej rundzie wzrasta level oraz poziom trudności, a to przekłada się na większą ilość punktów, które otrzymujemy w kolejnych rozgrywkach. Płynie z tego prosty wniosek – im więcej gramy, tym bardziej zwiększamy swoją moc obliczeniową po każdej grze.
Dodatkowo po określonej ilości gier ulepszeniu ulega również nasz komputer, a mocniejsza maszyna dłużej trzyma moc. Mówiąc prościej, moc, którą otrzymujemy po każdej grze jest tylko na określony czas, a mając lepszy sprzęt ten czas jest po prostu dłuższy. Niestety, aby nie utracić postępu (ulepszenia komputera) musimy zagrać w przynajmniej jedną grę raz na 24 godziny. Nie jest to jednak zbyt duży wymóg biorąc pod uwagę, że rundę możemy skończyć w kilkadziesiąt sekund.
Jak działają koparki
Przejdźmy teraz do koparek dostępnych w Rollercoin. Te, które zakupimy będą generowały nam dochód przez cały czas, w przeciwieństwie do mocy wydobywczej z grania w gry. Warto zwrócić uwagę, że poza koparkami musimy mieć również stelaże, na których je umieścimy.
Koparki kupujemy za coinsy o nazwie Rollertoken, które możemy wydobywać bezpośrednio w grze lub zakupić za inne popularne kryptowaluty.
Mając odpowiednie części możemy również koparki ulepszać, aby generowały więcej mocy.
Każda koparka ma również określony bonus do wydobycia, który zwiększa moc całkowitą (ze wszystkich) o określony procent.
Opis panelu w Rollercoin
gra rollercoin
Na stronie głównej mamy 4 podstawowe informacje:
electricity – elektryczność, która potrzebna jest do działania zainstalowanych koparek kryptowalut. Konsumują one 1 pasek na dzień, więc wystarczy, że zalogujemy się i klikniemy „recharge” przynajmniej raz na pięć dni. W przeciwnym razie wszystkie koparki wstrzymają wydobycie po upływie tego czasu,
my power – aktualna moc naszego sprzętu. Im wyższa, tym większe wydobycie wybranych kryptowalut. Rozwijając zakładkę strzałką możemy wybrać na wydobycie jakich kryptowalut chcemy ją przeznaczyć. Warto zauważyć, że możemy rozdzielić ją procentowo nawet na wszystkie dostępne, ale niestety zmiany możemy dokonać tylko raz na 12 godzin,
network power – moc całej sieci wydobywczej. Im większy procentowy udział w niej mamy, tym więcej kryptowalut otrzymujemy z każdego bloku,
block reward – nagroda za rozwiązanie bloku przypadająca na całą sieć (co 10 minut). My otrzymujemy określony procent, w zależności od naszej mocy obliczeniowe w stosunku do mocy całej sieci.
Bot do Rollercoin
Swego czasu dużym zainteresowaniem cieszył się bot do Rollercoin, który sam grał w dostępne tam gry. W ten sposób nasza moc wydobywcza stale się zwiększała, w zasadzie bez żadnej dodatkowej aktywności, a my dostawaliśmy darmowe kryptowaluty. Jednak pomijając fakt, że takie działania są nielegalne, to taki bot przestał już zdawać egzamin. Wszystko za sprawą captcha, które musimy rozwiązać, więc nasza obecność przy komputerze i tak jest niezbędna.
Sezony w Rollercooin
W Rollercoin mamy również sezony, podczas których wykonując określone zadania (codziennie te same, przez określoną ilość dni) otrzymujemy doświadczenie (EXP). To zaś pozwala nam osiągać kolejne poziomy, które premiowane są dodatkową nagrodą np. darmową koparką, zwiększeniem wydobycia na kilka dni itp.
Przykładowe zadania to:
wygranie określonej ilości gier,
zaproszenie znajomego,
wydanie określonej ilości rollertokenów,
otworzenie lootboxa,
zasubskrybowanie kanału na YT, Twitterze.
Zapraszanie znajomych
W Rollercoin możemy również zapraszać znajomych za pomocą specjalnego reflinka, aby otrzymywać dodatkowe profity. Jest to dokładnie 25% z zarobku znajomego oraz 15% z jego zakupów w grze. Rzecz jasna bez jakiegokolwiek uszczerbku na zarobkach osoby zapraszanej. Co więcej, taka osoba otrzymuje na start dodatkowe 1000 satoshi, które w niewielkim stopniu mogą ułatwić start.
czysty link
https://rollercoin.com/
reflink
https://rollercoin.com/?r=l9rhabe6