Od soboty również próbuję swoich sił w Recyclix, z niecierpliwością wyczekując pierwszych zarobków potwierdzających autentyczność działania całego systemu
Pytacie na czym ta firma zarabia. Załóżmy, że te 20 centów stanowią cenę detaliczną za kilogram. Firma natomiast kupuje ilości hurtowe (np.w tonach), i przy takiej ilości płacą za kilogram ~5 centów. Granulat analogicznie może być znacznie droższy jako produkt końcowy.
Cała akcja zapewne jest dobrze zaplanowana, a firma poszukuje odpowiedzialnych inwestorów, którzy "na start" są w stanie zainwestować 1000 euro, które nota bene pojawia się jako domyślna kwota przy depozycie.
Wystarczy kalkulator aby ocenić opłacalność tej inwestycji dla firmy.
Nie możemy zapominać również o tym, że firma oferuje wyłącznie zarabianie na plastiku a do recyklingu trafiają różne odpady, m.in. elektronika. Obudowy dzisiejszych telefonów i tabletów wykonane są zazwyczaj z plastiku, ale ich wnętrze skrywa układy scalone, i całą masę innej elektroniki przy produkcji której używa się krzemu, złota, itd., a złoto jak wiadomo do najtańszych nie należy.
Moim skromnym zdaniem, jest to jak najbardziej trafiony startup, mający znaczny potencjał, bo kto przecież w dzisiejszych czasach nie chce być bardziej przyjaznym dla środowiska?
Dalsze wątpliwości pozostawiam Wam do rozwiania
P.s. Po napisaniu tego postu, postanowiłem zgłębić bardziej temat i trafiłem na ten artykuł ->
http://sh.st/k67ho