Sprawdź:
Przeczesując nie skończone zasoby internetu i studiując parę for dot. pozycjonowania i optymalizacji mam jeszcze więcej pytań niż miałem przed buszowaniem w poszukiwaniu odpowiedzi na Moje JEDNO pytanie

hehe
Oczywiście wiem że pingowanie nie ma wpływu na pozycjonowanie a to jedynie zaproszenie bota na nasze strony/podstrony. Tutaj zaczynają się Moje pytania:
1. Używać narzędzi online do pingowania czy lepiej jakiegoś softu? W tym wypadku mam Ping SEO Master.
2. Pingować lepiej każdą podstronę czy może sitemapy ?
Moje sitemapy to:
http://(adres strony)/post-sitemap.xml
http://(adres strony)/category-sitemap.xml
http://(adres strony)/post_tag-sitemap.xml
3. Ile razy pingować? Czytałem że niektórzy pingują 3x dziennie strony a nawet więcej.
4. Pingować tylko nowo dodaną zawartość?
5. Zbyt często pingowanie bez proxy powoduje olewanie wysłanego pinga przez robota google?
6. W narzędziach dla webmastera pokazuje zaindeksowanych 108 stron a komenda site: pokazuje wynik 250. Wcześniej miałem ich 325 a dzisiaj ta zawartość spadła. To znaczy że zostałą wyindeksowana? Czytałem że często się zdarzają takie wahania w google.
Troszkę się tego zebrało
