Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Polska społeczność o zarabianiu przez internet, pracy w domu i dodatkowej pracy online
Zobacz dzisiejsze dyskusje →
Od siebie dodam tyle, że również wyznaczyłem sobie cel na maj ale trochę wyższy niż kolega i wynosi 1200zł. Cel z racji mojego doświadczenia uważam za dobry i myślę, że przy odpowiednim nakładzie pracy zdołam go osiągnąć i w końcu zacznę składać jakiś mundur do rekonstrukcji Tak jak Jagan zajmuję się póki co spamem ale przy okazji poszerzam swoją wiedzę o PPA oraz coś kręcę z adf.ly.
Dzisiaj mimo szeroko zakrojonej ofensywy na całym froncie ze względu na złe warunki atmosferyczne (freebiz ) osiągnąłem postępy w postaci 12zł. Kwota starczy na obszycia do furażerki. Ale dodając wcześniejsze wyniki sumka wydaje się być całkiem przyjemna dla oka
388/1200
Postęp w dniu 5.05.2014r. - 12zł
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-05-2014 00:35 przez Puciek.)
Trzy dni wolnego z powodu matur Tylko szkoda, że nie ma gimbusów... Bo od nich są największe zarobki na spamie
Mam do was pytanie. Z tego co wiem jesteście rok starsi ode mnie i kształcimy się w tym samym kierunku. Czy nauczyliście się coś ciekawego (przydatnego) przez te dwa lata ?
Ja jak narazie po pierwszym roku nauczyłem się jakieś podstawy C++, a z reszty zawodowych to chyba nic ...
Moim zdaniem uda wam się osiągnąć wasz cel, a nawet przekroczyć go
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-05-2014 10:39 przez zozols1.)
(06-05-2014 12:47)jagan napisał(a): stara się zachęcić uczniów do danego przedmiotu
Co do tego to bym się kłócił Jak to jest zachęta, to ja dziękuję. U mnie w mojej grupie gadałem z ludźmi i każdy mówił, że jest zawiedziony ... każdy spodziewał się czegoś ciekawszego i bardziej zachęcającego do dalszego rozwijania się w danym kierunku. Wiadome nie będziemy tworzyć gier itd. co zapewne zaspokoiło by ich "głód" chłonięcia wiedzy bo sami nauczyciele tego nie umieją. Ale można by nas nauczyć tworzyć strony, zabawa z grafiką itd. Bo jak narazie to tylko programowanie w jednym języku
Rozumiem, że programowanie jest przyszłością itp. ale nie musieli nas ograniczać tylko do tego. Wiem w dalszych klasach będzie troszkę innych rzeczy, ale jak dla mnie jest tego za mało. Powinni ukrócić przedmioty nie związane z zawodem od dodać więcej związanych z nim.
Najbardziej rozwala mnie odpowiedź ludzi czemu poszli do technikum informatycznego : " bo lubię grać w gry" tak odpowiada pół klasy xD A jeśli chodzi o coś poza grami to nic nie wiedzą... było nawet pięciu takich co by nie potrafili powiedzieć co to jest ram w komputerze
W pewnym sensie w moim przypadku było podobnie chodź przełamałem to i na komputerze nie grałem w nic chyba ze 3 miechy Ale ja przynajmniej znałem jakieś podstawy ...
Tak jakoś zszedłem z tematu
Wypowiem się jako absolwent technikum o profilu informatyk.
Po przybyciu do technikum 50% mojej klasy miało takie samo podejście jak duża cześć znajomych zozols1, przyszli bo myśleli ze będzie łatwo "to tylko siedzenie przy kompach" albo "to przecież technikum, tu się nic nie robi" i bardzo się zdziwili jak PIERWSZEGO roku nie zdało 14 osób (do 4 klasy dotarło 18 osób), więc nie przejmujcie się reszta bo ona za was szkoły nie ukończy.
Wiedza którą wam powoli acz nieubłaganie wpajają bardzo się wam przyda, przedmioty takie jak, urządzania techniki komputerowej (systemy liczbowe, bramki logiczne, podstawy hardware'u), systemy operacyjne("Linuxa, podstawowe komendy, kernele bla bla bla...") i programowanie któremu później poświecę kilka słów więcej, są to przedmioty z wiedzą niezbędna wam w przyszłości do pracy jeżeli będziecie chcieli pozostać w zawodzie.
Co do programowania to bardzo dobrze, że was uczą jednego języka, max dwóch, bo dla osób które nie miały styczności z programowaniem, nauka czy tak jak ty byś chciał zozols1 "liźnięcie" kilku języków mija się z celem, powinniście PORZĄDNIE nauczyć się jednego języka, co może potrwać długo (nawet kilka lat dla opornych), wtedy migracja do innego języka będzie zabawą nie nauką.
A co do informatyków jak "mrówków" po technikach zapychających rynek, to nie zapychają oni rynku dla osób które coś potrafią. Jeżeli marzycie o pracy na helpdesku to "Kowalscy" może stanowią zagrożenie, jak jednak mierzycie gdziekolwiek wyżej to możecie być pewni o dostanie porządnej pracy i niemałego wynagrodzenia. Nie stanowią oni już żadnego zagrożenia choćby dla osoby programującej na średnio-wysokim poziomie w C++ na linuxie, bo po prostu tego nie potrafią (wiem to z autopsji) i nikt ich na bardziej odpowiedzialne lub wymagające stanowiska nie przyjmie bo by musiał takich "Kowalskich" przyjąć nie wiadomo ilu a i tak zadanie nie było by wykonanie choćby poprawnie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-05-2014 16:49 przez dzemba.)
Jako, że znalazłem trochę czasu to zrobię małą aktualizację dziennika. Wczorajszy dzień zakończyłem zarobkami w postaci 18zł. Dzisiejszy mimo wielokrotnie mniejszego nakładu pracy zamknął się w kwocie 30zł. Szału nie ma ale i tak bardzo się z tego cieszę.