Panowie, zauważylem ciekawy pomysł , ponoć by już podobne projekty ale chyba nie do końca. Nas poczatek dodam streszczony opis projektu poniżej.
Dajcie znać co Wy o tym myślicie bo zdania są podzielone. Uzbierali już prawie 2,5 milion dolarów więc bardzo dużo..
Jest to przetłumaczone info na temat projektu. Co o tym myślicie? Ja myślę że jest w tym dobra idea !
CoinJanitor to projekt społecznościowy, którego celem jest uwolnienie wartości tkwiących w monetach zakończonych niepowodzeniem.
W obiegu znajduje się ponad 4500 kryptowalut i tylko około 1500 monet dostępnych na głównych giełdach. Tysiące monet posiada realną i konkretną wartość, której nie można przenieść na rynki.
Wiele z tych projektów nie zdołało osiągnąć swoich celów lub nie udało im się osiągnąć efektu synergii, który zawsze jest niezbędny do rozwoju. CoinJanitor zaoferuje użytkownikom, twórcom i członkom społeczności, którzy utknęli , sposób na przeniesienie wartości z ich projektów bazujących na blokchain.
DATA ROZPOCZĘCIA ICO: 1 maja 2018 r. - 31 maja 2018 r.
LINKI:
Strona:
https://www.coinjanitor.io
Telegram:
https://t.me/CoinJanitor
Biała Księga:
https://www.coinjanitor.io/wp-content/up...r-v4.5.pdf
Onepager:
https://www.coinjanitor.io/wp-content/up...ght-v3.pdf
Twitter:
https://twitter.com/CoinJanitor
Facebook:
https://m.facebook.com/CoinJanitor-201490483964845/
Youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCXkaiV8...5DomxoZvGA
OMÓWIENIE
Kiedy nowa moneta jest wprowadzana na rynek, jej twórcy i społeczność intensywnie pracują nad jej sukcesem. Próbują wyróżnić swoje projekty, aby znaleźć niszę na rynku, zebrać największą bazę, jaką są w stanie oraz wdrożyć koncepcję, która czyni je wyjątkowymi. Niemniej jednak twórcy oraz ich społeczności często nie osiągają zamierzonych celów. Po pewnym czasie monety te nie trafiają na giełdy i idą w zampomnienie. Użytkownicy, społeczności i twórcy pozostają natomiast w posiadaniu monet, których nie mogą realnie wykorzystać do zakupu towarów lub usług, a w wielu przypadkach nie mogą w ogóle handlować, ponieważ zwyczajnie zostały one porzucone.
Pomimo niepowodzenia monety, kryjący się za nią kod, wszystkie dane, które są z nią związane, jej atuty marketingowe, a co ważniejsze cała społeczność projektu nadal ma olbrzymią wartość. Do tej pory odkładaliśmy tę wartość na bok, wyrzucając te monety i oznaczając je martwą etykietą. Monety nie mogły być przedmiotem handlu a ceny stawały się znikome. A Gdybyśmy mogli znaleźć sposób na uratowanie ich wartości i połączyć wszystkie te społeczności w jedną monetę? Być może wtedy będziemy w stanie osiągnąć efekt domina, którego nie udało się osiągnąć w przypadku każdej z tych monet z osobna, co pozwoliłoby wielu cieszyć się wartością kryjącą za ich aktywami. To właśnie zamierza uczynić CoinJanitor. Poprzez połączenie społeczności i wykorzystanie ich zasobów zrealizujemy zamierzony efekt:
UWIĘZIONA WARTOŚĆ?
Mówimy o wartości uwięzionej w nieudanych projektach, ponieważ ludzie zainwestowali w te projekty czas, pieniądze, moc obliczeniową i inne zasoby. Inwestycja ta nie doprowadziła do osiągnięcia zamierzonych celów, ale do stworzenia społeczności, która była zjednoczona w dążeniu do określonego celu. Nieosiągnięcie go nie eliminuje jednak wartości projektu, choć ją osłabia. Kiedy wartość projektu redukuje się do pewnego punktu, niewidzialna ręka rynku odsuwa cały projekt w niepamięć. Wraz ze spadkiem popytu na te waluty spada ich cena oraz zdolność ich użytkowników do wymiany na bardziej wartościowe monety po dowolnym kursie wymiany. Proces ten skutecznie wytrąca zarówno użytkowników, jak i wiele korzyści dla całego rynku, zamrażając w ten sposób wartość, którą stworzyli, w sposób uniemożliwiający przywrócenie jej do obiegu.
W jaki sposób CoinJanitor może z powrotem odzyskać i przenieść tę wartość na rynki?
CoinJanitor uwolni tę uwięzioną wartość przy użyciu sił natury ekonomii i podstawowego narzędzia, jakim jest token CoinJanitor. Będziemy to czynić w pięciu głównych krokach:
1.) Mapowanie rynków kryptowalutowych w celu sprawdzenia, gdzie znajdują się te monety, które zawiodły. Opracowaliśmy własną definicję tego, jak wygląda zawalona moneta, biorąc pod uwagę różne parametry. Nieudane monety definiujemy w następujący sposób: Monety PoW - głównie - które zostały wprowadzone na rynek ponad 2 lata temu, nie są przedmiotem obrotu na giełdach i mają limit rynkowy niższy niż $50,000 USD.
2.) CoinJanitor wybierze te monety, które zgodnie z naszymi działaniami analitycznymi można zdefiniować jako te które nie powiodły się. Będziemy komunikować się z twórcami i społecznościami tych projektów, aby stworzyć program wykupu i umożliwić twórcom przeniesienie dostępu do GutHub i innych repozytoriów kodu. Program wykupu będzie miał określony termin i będzie realizowany wyłącznie za pomocą tokena CoinJanitor. Zapobiegnie to powstawaniu mechanizmów pompowania i zaniżania cen oraz innych rodzajów spekulacji. Wykorzystanie tokena CoinJanitor zapobiegnie sytuacji, w której projekt stanie się de facto usługą wymiany monet, które w przeciwnym razie nie byłyby wymienialne.
3.) Po zrealizowaniu programu wykupu, CoinJanitor przystąpi do wyeliminowania - spalenia - wszystkich monet, które kupił.
4.) Następnym etapem jest likwidacja łańcuchów blokowych należących do projektów, których wartość została w nich zakotwiczona.
5.) Ostatnim etapem procesu CoinJanitor jest zorganizowanie i upublicznienie wszystkich istotnych kodów, repozytoriów GitHub, danych i innych istotnych informacji na temat tych projektów. Każdy kod zostanie przekształcony w otwarty kod źródłowy, dostępny dla społeczności do wykorzystania w innych projektach. Dane będą zorganizowane i udostępnione w formie narzędzi wspomagających podejmowanie decyzji użytkownikom w przyszłości.
CoinJanitor to wieloetapowy projekt, którego pierwszym zadaniem będzie transfer wartości zakotwiczonych monet. Nasz zespół zaprezentuje i wdroży kolejne narzędzia w oparciu o dane, które będziemy przetwarzać w trakcie naszej pracy w celu przywrócenia marnowanej wartości na rynkach.
Jakie są zalety projektu CoinJanitor?
Projekt ten przyniesie korzyści członkom społeczności CoinJanitor, rynkom kryptograficznym, użytkownikom upadłych monet oraz twórcom CoinJanitor na różne sposoby:
Członkowie społeczności JointJanitor skorzystają na tym, że będą częścią rozwijającej się gospodarki łączącej społeczności w celu osiągnięcia efektu sieci, którego same nie są w stanie osiągnąć.
Rynki kryptowalut skorzystają na ograniczeniu zjawiska rozmycia rynku i powrotu wcześniej ujętej wartości.
Użytkownicy martwych monet, będą mieli możliwość przekazania zablokowanej wartości nieudanego projektu i dołączą do większej sieci, która ich zintegruje.
Twórcy oraz współzarządzający skorzystają na stworzeniu niespotykanego dotąd pomysłu w obszarze kryptowalutowym, który będzie niósł wartość dodaną łącząc pod jednym parasolem społeczności wszystich monet zakończonych niepowodzeniem.
Szczegóły dotyczące tokena CoinJanitor
Token CoinJanitor jest tokenem ERC20 w łańcuchu blokowym Ethereum.
Symbolem tokena jest JAN.
Łączna dostawa tokenów CoinJanitor wyniesie 100 000 000 JAN - sto milionów.
Publiczna sprzedaż żetonów CoinJanitor rozpocznie się 15 marca 2018 roku i zakończy 15 kwietnia 2018 roku.
Dystrybucja w tokenach będzie następująca:
50% będzie sprzedawane publicznie.
30% zostanie zatrzymanych na zakup nieudanych monet.
11,25% jest zarezerwowane na rabaty oraz dla innych usługodawców.
8,75% zostanie rozdzielone pomiędzy członków zespołu i zamrożone do początku 2019 roku.
[list]Niesprzedane tokeny, które zostały przeznaczone do sprzedaży publicznej, zostaną proporcjonalnie zrzucone posiadaczom tokenów, z wyłączeniem członków zespołu [CoinJanitor, w 3 rundach: pierwszy zrzut odbędzie się miesiąc po zakończeniu sprzedaży publicznej i obejmie 30% wszystkich niesprzedanych monet. Drugi airdrop będzie miał [miejsce 6 miesięcy po zakończeniu publicznej sprzedaży i będzie stanowił 30% wszystkich niesprzedanych tokenów. Trzeci i ostatni zrzut będzie stanowił 40% wszystkich niesprzedanych i będzie miał miejsce rok po zakończeniu publicznej sprzedaży.
CoinJanitor zamierza pozyskać maksymalnie 7,5 mln USD w ramach sprzedaży publicznej.
CoinJanitor będzie akceptować wpłaty poprzez: BTC, BCH, BTG, DASH, ETH, LTC i XMR.
Wszystkie wkłady podmiotów niebędących członkami ETS zostaną przeliczone na ETH po aktualnym kursie i przesłane poprzez inteligentną umowę.
ICO CoinJanitor rozpoczyna się 1 maja 2018 r.