Sprawdź:
5 sprawdzonych pomysłów na zarabianie na instagramie
W tym poradniku przedstawiam
5 sposobów dzięki którym można
skutecznie zarabiać na instagramie. Jeśli interesują Cię
metody monetyzacji instagramowych profili, zapraszam do treści poradnika. Może nie od razu zbudujesz zysk pasywny, ale na pewno Ci to pomoże w odnalezieniu odpowiedniej metody monetyzacji. Zarabianie na instagramie jest w pełni możliwe.
BONUS: Na start warto dodać trochę followersów, np. za pomocą
http://likefb.pl/ (serwis jest zaufany, należy do zarabiam.com), bo ludzie chętniej obserwują profile które są już obserwowane.
Wprowadzenie
Zarabianie na instagramie może wydawać się czymś prostym, tak jednak nie jest. Sama monetyzacja na pierwszy rzut oka jest prosta - jednak to zbudowanie profilu, zebranie odpowiedniej ilości obserwujących (followersów) jest najbardziej problematyczne. Dopiero po zbudowaniu profilu, możemy mówić o zarabianiu na nim.
Z niniejszego poradnika dowiesz się, jakie są najskuteczniejsze i najpopularniejsze metody zarabiania na
Instagramie, które będzie można wykorzystać na swoich kontach. Mam nadzięję, że poradnik stanowi doskonałą propozycję zarówno dla doświadczonych instagramowiczów, jak i również dla tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją "walkę" na instagramie.
Ile trzeba mieć followersów by zacząć zarabiać pieniądze na instagramie?
To właśnie ilość followersów w przeważającej ilości przypadków decyduje o zarobkach. Są nisze z droższymi produktami, w których grupa docelowa jest mała, jednak w większości zarabia się na tzw. "masówkach", a więc dociera do jak największej ilości osób. Tak jest po prostu łatwiej i szybciej.
Zarobki na Instagramie zależą od naszej popularności i rozpoznawalności. Moim zdaniem 10 tysięcy obserwatorów to skrajne minimum na profilu co do którego mamy plany zarobkowe. W przypadku Instagrama zasada jest bardzo prosta – im więcej mamy fanów, tym na większe zarobki możemy liczyć - ale z ilością mniejszą od 10k osób, ciężko mówić o skutecznej monetyzacji.
Sposoby rozwijania profilu opisałem tutaj:
http://zarabiam.com/Temat-4-skuteczne-kr...mie-156319
Czy instagram jest tylko dla influencerów?
Tak mogłoby się wydawać. Swoje profile mają youtuberzy, blogerzy, streamerzy i inni influencerzy. Nie jest to jednak konieczne do zarabiania na instagramie, tak samo skutecznie można zarabiać na anonimowych profilach - bez podpisywania się swoim wizerunkiem. Można być w pełni anonimowym instagramowiczem, który skutecznie zarabiania pieniądze na swoim profilu. Na nic więc szukanie wymówek.
Poniżej przedstawiam 5 pomysłów na monetyzacje profili instagramowych
Pomysł 1 - Afiliacja
Afiliacja czyli reklamowanie programów partnerskich. W samej Polsce jest bardzo dużo sieci afiliacyjnych, co dopiero za granicą. Na pewno da się znaleźć program partnerski pasujący do tematyki naszego profilu i wówczas zarabiać na kierowaniu użytkowników na nasz link partnerski.
To może być sprzedaż różnych produktów, to mogą być oferty e-mail submit, konkursy sms, gry online, jakieś portale randkowe, wszystko co jest dostępne w programach partnerskich.
Afiliacja polega na reklamowaniu naszego linku. Gdy użytkownik wejdzie w nasz link i np. kupi produkt, który reklamujemy, my otrzymamy prowizję od sprzedaży. To bardzo łatwy i dostępny dla wszystkich sposób zarabiania.
Pomysł 2 - Posty sponsorowane
Posty sponsorowane, czyli posty reklamowe za które nam zapłacono. Chodzi o dodawanie reklam zewnętrznych firm, serwisów, stron. To bardzo prosta metoda zarabiania, jednak problematyczne może być znalezienie klientów.
Można zauważyć, że coraz więcej marek stawia na influencerów, którzy nie mają setek tysięcy obserwatorów. Niszowe profile z oddanymi fanami moga być nawet bardziej dochodowe od wielkich profili. Wychodzi więc na to, ze nawet prowadząc mały profil - nie powinniśmy się bać proponować współpracy dużym markom. Jeżeli mamy wartościowe konto to nie można czekać z założonymi rękami, aż klienci zaczną walić do nasz drzwiami i oknami, bo tak najprawdopodobniej nigdy się nie zdarzy.
Warto samemu szukać, wysłać wiadomość do firm i stron internetowych z którymi chcielibyśmy współpracować. Przed złożeniem propozycji warto mieć już pomysł jak taki post mógłby wyglądać i co taki reklamodawca zyska. Pamiętać należy też o tym, aby na samym początku nie proponować niewiadomo jak wysokich stawek. Te stawki to bardzo szeroki temat, tak naprawdę nie ma żadnego cennika. Możemy z góry napisać, że to by była nasza pierwsza współpraca i nie wiemy ile zaproponować. Kosmiczna kwota może spowodować, że wyjdziemy na idiotę - już lepiej się przyznać, że jest się nowicjuszem. Z czasem będziemy wiedzieć ile sa warte nasze posty sponsorowane.
Są jeszcze dwa, warte poruszenia, portale które mogą nam pomóc znaleźć reklamodawców:
WhitePress – Pltaforma do niedawna dawała możliwość monetyzacji jedynie portali internetowych, później też blogów, a teraz pozwala zarabiać również na Instagramowych profilach. Rejestracja jest prosta, warto tu być jesli mamy już profil na instagramie i chemy go zmonetyzować.
BrandBuddies – Mnóstwo kampanii – świetnych. Najczęściej to my ustalamy zasady, a nie reklamodawcy.
Pomysł 3 - Lokowania produktów
Pomysł drugi odnosił się do jawnych postów sponsorowanych, ewidentnych reklam. Istnieje też możliwość wrzucania zdjęć, które nie wyglądają na reklamy, a jednak nimi są. Chodzi o lokowanie - czyl np. picie określonych napoi, chodzenie w ubraniach okreslonej marki, używanie określonych sprzętów, zegarków, itd.
Tutaj zasady szukania reklamodawców są dokładnie takie same. Nie można się jednak chwalić takimi kampaniami.
Posty z lokowien powinny być oznaczone - w teorii. W praktyce mało kto je oznacza, raczej mają z góry wyglądać na normalny post. Zależy na tym i markom i instagramowiczom. Marki chcą naturalności, a instagramowicze nie chcą się sprzedawać.
Pomysł 4 - Sprzedaż własnych produktów
Jeżeli kampanie afiliacyjne z programów partnerskich się sprawdzą, nic nie stoi na przeszkodzie by sprzedawać własne produkty, podobne do tych które wcześniej sprzedawaliśmy za pośrednictwem linków partnerskich.
Njabardziej dochodowe są produkty wirtualne, takie jak np. ebooki które sami przygotowaliśmy i napisaliśmy. Koszt produkcji ebooka to 0zł, a zysk wynosi 100% ceny (minus podatek). Sprzedawanie własnych produktów na instagramie jest jedną z najbardziej dochodowych metod zarabiania. Najważniejsze jest dobranie odpowiednich produktów, co wcześniej można uczynić poprzez testowanie różnych kampanii afiliacyjnych.
Taką sprzedaż można zorganizować poprzez własny landing page, np. na wordpressie lub nawet przez allegro, jeśli chcemy pójść na łatwiznę. Jeśli wybierzemy wordpress, polecam fastmicropay. Ktoś tu nawet na forum sprzedaje tańsze licencje tej wtyczki.
Jeśli sprzedajemy produkty fzyczne, na początku sami możemy zajmować się pakowaniem i wysyłką - ale w miarę wzrostu sprzedaży, warto zlecić to zewnętrznej firmie.
Pomysł 5 - Sprzedaż konta
Tego chyba tłumaczyć nie trzeba. Konta na instagramie można tworzyć tylko w celu ich późniejszej sprzedaży. Jeśli jesteś dobry w tworzeniu kont, rozwijaniu ich, budowaniu popularności - ale nie wiesz jak na nich skutecznie zarabiać pieniądze - sprzedawaj je.
Możesz rozwijać kilka lub nawet kilkanaście kont na raz, właściwie w taki sam sposób. Następnie wystawić je na sprzedaż i zarobić pieniądze za swoją pracę.
Sprzedawać konta możesz tutaj na forum, w dziale GIEŁDA - to aktywny dział i warto się wystawiać na forum. Istnieją też specjalne strony do sprzedaży jak np. seoclerks lub clickbank (ten drugi jest płatny, na początek szkoda pieniędzy).
POWODZENIA!
BONUS: Na start warto dodać trochę followersów, np. za pomocą
http://likefb.pl/ (serwis jest zaufany, należy do zarabiam.com), bo ludzie chętniej obserwują profile które są już obserwowane.
.