Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pomocy problem ---> Kupione na allegro... - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Pomocy problem ---> Kupione na allegro... (/Temat-Pomocy-problem-Kupione-na-allegro-99360)

Strony: 1 2 3


Pomocy problem ---> Kupione na allegro... - rkac1997 - 10-10-2014 09:29

Witam. Na allegro kupuję telefony / laptopy / tablety. Właściwie wszystko co mi się spodoba i jest po okazjonalnej cenie. Towar kupuję i płacę za niego i korzystam dopóki mi się nie znudzi. Następnie chcę go sprzedać , aby kupić coś innego. Wystawiam na grupach facebooka ogłoszenie w moich okolicach i nagle przyczepił się jakiś policjant. Najpierw chciał kupić telefon , a na następny dzień wyjechał z pytaniem skąd mam to wszystko podejrzewając mnie że kradne , bo wydaje mu się podejrzane że 17 latek ma takie rzeczy na sprzedaż. Następnie przez 2 godziny mu się tłumacze , bo grozi mi że przekaże sprawe swoim kolegom ze śledczego.
A teraz mnie szantażuje (nie wiem czy to dobre określenie) abym dał mu telefon za darmo to on zapomni o całej sprawie.

Dodam, że wszystko kupiłem na allegro , mam jeszcze te oferty w dziale "kupione" , ale żaden sprzedający nie dołączył do paczki faktury ani paragonu. No i cojamam teraz zrobić?? Ulec mu?

Czy aukcje w allegro są wystarczającym dowodem na to że wszystko to kupiłem?


RE: Kupione na allegro... - unforgivable - 10-10-2014 09:34

(10-10-2014 09:29)rkac1997 napisał(a):  A teraz mnie szantażuje (nie wiem czy to dobre określenie) abym dał mu telefon za darmo to on zapomni o całej sprawie.

Dobry cwaniaczek, za darmo Lol daj jego dane to sprawdzimy czy rzeczywiście jest policjantem. Jak dla mnie to chce Cie w bambuko zrobić, bo wyczuł okazję widząc, że cały czas coś wstawiasz Smile

P.S. Zawsze to możesz Ty go podać, masz dowód w postaci zakupionych rzeczy i dowodów płatności


RE: Pomocy problem ---> Kupione na allegro... - rkac1997 - 10-10-2014 09:41

Ja chcę mieć pewność czy e-maie od allegro o zakupie + screeny płatności na moim koncie allegro+ ewentualne wyciągi z konta bankowego są wystarczającym dowodem , że towar kupiłem i nalezy do mnie. Koleś straszy mnie , że wyśle po mnie radiowóz i pogadamy na komendzie.
I wtedy ja się tłumaczę a on znowu ,że jak mu dam telefon to zapomni o sprawie.

Teraz napisał mi że jeśli się nie zgodzę to przyjedzie po mnie radiowóz i za to że mam towary a nie mam papierowych faktur grozi mi kurator i poprawczak.
Tyle , że ja to wszystko kupowałem przez allegro i zdaje mi się, że dowody wpłat się liczą ... Ale nie wiem , napiszę do supportu allegro.


RE: Pomocy problem ---> Kupione na allegro... - joefdgod - 10-10-2014 09:55

Informacje o kupnie allegro są wystarczającym dowodem nie musisz się o nic obawiać miałem gorszą sprawe i informacje z allegro mnie uratowały Smile skupywałem i sprzedawałem na allegro pewne przedmioty (konta i itemy w metinie ) i okazało się, że niektóre były kradzione powiedziałem że przedmioty kupiłem na allegro itp. sprawa została umorzona.

A jeśli ten gość chce coś od ciebie wyłudzić to weź ty go zgłoś Smile


RE: Pomocy problem ---> Kupione na allegro... - piotrekprorok - 10-10-2014 09:57

policjant Jerk2 rkac1997 jak ja powiem Ci, że jestem policjantem to wyślesz mi za darmo jakiś telefon? beka


RE: Pomocy problem ---> Kupione na allegro... - Melex - 10-10-2014 09:59

ściema, olej typa.


RE: Pomocy problem ---> Kupione na allegro... - rkac1997 - 10-10-2014 10:01

Tyle że on jest chyba na prawdę policjantem. Na facebooku ma jakieś zdjęcia z zaprzysiężenia , wiem też gdzie pracuje bo się pochwalił. Teraz napisał mi że krótka piłka - albo daje mu telefon , albo idzie do kolegów śledczych i jadą po mnie.


RE: Pomocy problem ---> Kupione na allegro... - joefdgod - 10-10-2014 10:04

Więc niech idzie po kolegów Smile
Nie daj się w h***a zrobić


RE: Pomocy problem ---> Kupione na allegro... - Artinesse - 10-10-2014 10:05

Sam fakt, że chcę od Ciebie wyłudzić telefon powinien dać Ci do myślenia, że to nie jest policjant. A skoro jest to jak na policjanta przystało nie może robić takich rzeczy. Także na Twoim miejscu napisałabym mu żeby nie podszywał się pod policję bo to jest karane a jeśli jest policjantem to go podasz do sądu że chcę wyłudzić od Ciebie telefon, w zamian za danie Ci spokoju. Trzymaj w razie czego korespondencję, którą z nim wymieniłeś. Masz dowody na zakup tych rzeczy więc nikt Ci nic nie może zrobić. To Ty gościa postrasz a nie że on Ciebie straszy. On ma się z czego tłumaczyć a nie Ty.


RE: Pomocy problem ---> Kupione na allegro... - rkac1997 - 10-10-2014 10:09

Tylko boję się tego ,że policja z policją trzyma. On chce mnie zabrać na komendę nie przyległą do mojego terenu, Dokładnie chyba z 80 km odemnie,.
Po drodze mam co najmniej 2-3 posterunki jeszcze. Cały czas mnie szantażuje. Cały się trzęse. Nie robię nic złego i nigdy nie zrobiłem a onmnie podejrzewa o to że kradne itp.