Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Mandat za jazdę bez biletu - MZDiK Radom - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Mandat za jazdę bez biletu - MZDiK Radom (/Temat-Mandat-za-jazde-bez-biletu-MZDiK-Radom-98441)

Strony: 1 2


Mandat za jazdę bez biletu - MZDiK Radom - jarunioo7 - 23-09-2014 22:00

Dzisiaj jechałem bez biletu.. Nie to że nie chciałem kupić ale w portfelu miałem złotówkę, pieniądze miałem na karcie ale w kioskach nie można zapłacić kartą (tym bardziej na kwote 1,50zł). Jechałem autobusem, wsiadły dwie kanarki i zapytały o bilet.. Chcąc zagrać głupa powiedziałem że nie mam dokumentów, portfela itd. - zadzwoniły po policję i straż miejską. Chciałem wyjść z nimi na zewnątrz ale powiedziały że czekamy na straż miejską i trochę sie z nimi poszarpałem. Dojechaliśmy na końcowy i dalej nie było straży miejskiej. Chciałem znowu wyjść, poubliżałem im troche. Złapała mój plecak to ją znowu zwyzywałem i wyrwałem jej mój plecak, chciałem wyjść a ona: "Nie jestem szmatą jebaną gówniarzu itd..", złapała mnie za gardło przyduszając, i chyba nieumyślnie rozwaliła mi wargę.. Zacząłem się z niej śmiać mówiąc że to zgłosze.. Później przyjechała straż miejska, dałem im dokumenty, spisali i przekazali dane im. Kanarki nie zostawiły mi ani mandatu, ani wezwania do zapłaty :mad: Teraz pewnie przyjdzie mi pocztą za tydzień.

Mam w związku z tym kilka pytań:

Czy mają prawo przetrzymywać mnie siłą?
Czy jeśli nie mam świadków a one były dwie to czy jestem od razu skazany na porażkę? Chodzi mi o to czy złożenie na nie skargi wgl ma sens..
Czy nie dając im dokumentów naraziłem się na wyższe koszty? Twierdziły że będę płacił 300zł :o
Gdzie moge pójśc aby zgłosić to że mnie "prawie pobiły" i jakie są ewentualne koszty?

Będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi chodźby na jedno pytanie.. Smile Z góry dzięki..

PS. Napisałem już na forum prawnym ale podejrzewam że szybkiej odpowiedzi nie dostane.. :/


RE: Mandat za jazdę bez biletu - MZDiK Radom - Panix - 23-09-2014 22:05

Weszła niedawno ustawa że mogą Cie przytrzymać do przyjazdu policji.


RE: Mandat za jazdę bez biletu - MZDiK Radom - VoreCC - 23-09-2014 22:13

Przydusiła cię kobieta? Oj Jarek Lol


RE: Mandat za jazdę bez biletu - MZDiK Radom - xjointmanx - 23-09-2014 22:18

Bo o takich rzeczach myśli się jeden dzień do przodu żeby kupić bilet lub wypłacić kase twój pech i głupota bilet 2zł kosztuje a mandaty jeszcze droższe Myśl chłopie Big Grin Ale żeby babeczki cię pobiły to mnie rozje...ło Brawa dla tego Pana bekabeka


RE: Mandat za jazdę bez biletu - MZDiK Radom - Yogii - 23-09-2014 22:43

to co Cie przydusiła to ładna?
jak tak to daj mi jej nr tel

1) tak
2)złoż skarge - sens ma zawsze
3)sprawdz regulamin na stronie co do kar

4) zrobiłem obdukcje? - mozna z kpc ich zaskarzyć


RE: Mandat za jazdę bez biletu - MZDiK Radom - jarunioo7 - 23-09-2014 22:56

hahhaa chlopaki Big Grin przeciez jakbym mogl kupic bilet - to bym kupil.. co mialem zrobic? oddac im? nie jestem z ludzi ktorzy bija kobiety ale mowiac szczerze mialem ochote... ich wkurzenie zaczelo sie gdy jedna z nich chciala wypelnic wezwanie do zaplaty. Zapytala o nazwisko, mowie - Wawelski. Zapytala sie o imie - odpowiedzialem SMOK! Caly autobus zaczal sie smiac a one mnie znienawidzily.. Big Grin a co do obdukcji - nie robilem bo tak naprawde mam tylko przegryziona warge..


RE: Mandat za jazdę bez biletu - MZDiK Radom - marcel_kk - 24-09-2014 04:05

Jak sprawa trafi do sądu za ubliżanie to z uznają Cie winnym,
te kobiety wykonywały swoja prace, a Ty niestety nie miałeś biletu.

edit:
Nie zadzieraj z MPK, może przyjdzie czas że będziesz szukał pracy jako kanar beka


RE: Mandat za jazdę bez biletu - MZDiK Radom - jarunioo7 - 24-09-2014 07:12

Ja nie wyzywalem bez powodu. chcialem grzecznie z nimi wyjsc na zewnatrz i tam poczekac zeby nie robic cyrku przy ludziach - a jak one pchnely mnie na szybe przy wszystkich i zaczely sie drzec no to sie wkurzylem..


RE: Mandat za jazdę bez biletu - MZDiK Radom - marcel_kk - 24-09-2014 08:29

Co byś teraz nie mówił, a potem przed sądem to i tak jestes na przegranej pozycji.
Bez biletu nie wsiada sie do autobusu, teraz poniesiesz konsekwencje,
a do tego zrobią Ci proces pokazowy aby inni nie poszli w Twoje ślady i wyjdziesz na tym grubo na minus.
Niestety pewne sytuacje trzeba zrozumieć i do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć.


RE: Mandat za jazdę bez biletu - MZDiK Radom - jarunioo7 - 24-09-2014 08:59

Sprawy w sądzie zakładał nie będę.. Poszedłem dzisiaj do MZDiK, poradzono mi co mam zrobić. Czekam na monitoring, złożyłem skargę na osoby kontrolujące, nie chciałem składać odwołania od zapłaty - ponieważ to nie ma sensu. Bez biletu nie mam szans. Odpowiedź dostanę w przeciągu dwóch tygodni, w tym czasie powinno tez przyjść wezwanie do zapłaty. Będę zadowolony gdy dostaną jakiekolwiek upomnienie, a byłbym wniebowzięty gdyby je zwolnili - ale to niemożliwe. Pisałem niedawno skargę na kontrolera biletów - ale w Kolejach Mazowieckich, odpowiedzieli że z kontrolerem została przeprowadzona rozmowa facepalm

Niestety ale kasa z zarobków z tego miesiąca pójdzie na pokrycie mandatu -.-