Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Opłaty manipulacyjne, konwerter walut itd. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Systemy Płatności Internetowych (/Forum-Systemy-Platnosci-Internetowych-206)
+---- Dział: PayPal (/Forum-PayPal-335)
+---- Wątek: Opłaty manipulacyjne, konwerter walut itd. (/Temat-Oplaty-manipulacyjne-konwerter-walut-itd-98052)



Opłaty manipulacyjne, konwerter walut itd. - jarunioo7 - 16-09-2014 11:32

Witam. Niedługo dostane wypłate z shorte.st na PP. Teraz bedzie to nieco ponad 100$ ale za miesiąc licze na conajmniej 300$. Zastanawiam sie czy oplaca sie przesylac pieniadze z shorte.st na Pp, przekonwertować na złotówki i przelać na konto w banku. Widzialem ze w PP do kazdego przekonwertowania doliczana jest oplata manipulacyjna i jeszcze jakis procent ale nie wiem jakie to są koszty. Wie ktoś?

Zastanawiam sie nad otwarciem konta walutowego - i zbieram informacje czy będzie mi sie to opłaacać..


RE: Opłaty manipulacyjne, konwerter walut itd. - marcel_kk - 16-09-2014 12:25

Tak czy siak to każda instytucja finansowa pobierze dla siebie odpowiedni procent,
czy to na przekonwertowaniu, czy opłaty za prowadzenie konta.
Dowiedz się w swoim banku o konto walutowe i przelicz co tańsze.


RE: Opłaty manipulacyjne, konwerter walut itd. - Greetek - 16-09-2014 12:28

Osobiście sam zmieniam walutę na paypal'u, dlaczego? Po pierwsze nie mam konta bankowego, na którym miałbym możliwość posiadania innych walut, a nie chcę zakładać, bo w większości wypadków to kolejne koszty. Po drugie uważam, że paypal ma nie najgorsze przeliczenie i zawsze mogę sprawdzić w konwenterze walut czy aktualnie opłaca mi się wymienić na inną walutę.


RE: Opłaty manipulacyjne, konwerter walut itd. - jarunioo7 - 16-09-2014 13:24

Dzisiaj ide sie dowiedziec w moim banku ile kosztuje wszystko.. Podejrzewam ze bedzie to kilka $ na msc. Wiecie moze jakie sa te oplaty manipulacyjne i inne koszty na PP ?


RE: Opłaty manipulacyjne, konwerter walut itd. - poczmail - 16-09-2014 13:42

W Twoim przypadku PP pobierze prowizję tylko za wymianę dolarów na złotówki (w sensie od aktualnego kursu odliczy dla siebie odpowiednią marżę). Wypłata na konto bankowe jest całkowicie bezpłatna, chyba, że podałeś złe dane to będzie coś takiego jak opłata za zwrot która wynosi bodajże 30 zł.


RE: Opłaty manipulacyjne, konwerter walut itd. - infokasa - 16-09-2014 14:00

Wypłacając pieniądze z PP na konto w PL nie płacisz żadnej prowizji. Tracisz niejako na przewalutowaniu. Jeśli zamienisz samemu w PP $ na zł wychodzi nieco taniej, jeśli tego nie zrobisz i zlecisz wypłatę w $ na konto, to PP sam przeliczy po gorszym kursie.

Trzeba też pamiętać że nawet jeśli mamy w pl konto walutowe to PP zawsze wysyła nam pieniądze w złotówkach.


RE: Opłaty manipulacyjne, konwerter walut itd. - jarunioo7 - 16-09-2014 16:34

Przeczytałem cały załącznik 1 z serwisu PP odnośnie opłat i prowizji.. Dowiedziałem się że nie opłaca się otworzenie konta walutowego. Ale trzeba uważać co się robi..

Jeśli chce przewalutować $ na ZŁ to według kalkulatora walut w PP kurs jest 3,16(według serwisu Bankier kupno za 3,20). Czyli jeśli chciałbym tak wymienić 100$ - byłbym stratny 4zł. Koszt prowadzenia konta walutowego to conajmniej 7zł/msc (+ pewnie ukryte opłaty za przelewy poniżej określonej kwoty ble ble ble)..

Musiałbym zarabiać miesięcznie 1000$ żeby opłacało mi się załatwiać, prowadzić i opłacać konto walutowe.

Ale trzeba zaznaczyć, że jeśli dostaniemy przelew w $ - najlepiej jest zmienić walutę podstawową w PP na $ - jeśli tego nie zrobimy to PP automatycznie nam przeliczy $ na ZŁ po najniższym możliwym kursie..

Zmiana waluty podstawowej może nam się nie opłacać jeśli mamy jakieś środki na koncie w ZŁ, ponieważ:

[Obrazek: Bez_tytu_u3.jpg]


Myślę że wszystko wyjaśniłem sobie i innym dokładnie - jeśli coś pomyliłem - bardzo prosze o informacje Smile