Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Allegro Pomoc - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Allegro Pomoc (/Temat-Allegro-Pomoc-97880)

Strony: 1 2


Allegro Pomoc - DziQu - 12-09-2014 15:13

Witam,
Kupiłem buty na allegro (dokładnie 3 tygodnie temu i 2 dni) gość napisał po 1 tygodniu iż ma złamaną nogę przeprasza itd i dopiero jutro wyślę, więc ok, poczekałem następnie minął tydzień nic nie przychodzi przeprasza 2 raz i mówi że wysłał paczke. Mija tydzień od wysłania niby 2x, oczywiście jestem zdenerwowany, bo paczka nie przyszła. Złożyłem spór na allegro, co jeszcze zrobić? Chce odzyskać pieniądze


RE: Allegro Pomoc - LeftwardBus88 - 12-09-2014 16:41

Mi się wydaje żeby poczekać troszkę jak założyłeś spór.


RE: Allegro Pomoc - KerPwn - 12-09-2014 16:47

Po pierwsze skoro wysłał paczkę mogłeś prosić o potwierdzenie/numer nadania lub coś podobnego. Teraz gdy już złożyłeś spór allegro zajmie się wszystkim.


RE: Allegro Pomoc - DziQu - 12-09-2014 17:05

(12-09-2014 16:47)KerPwn napisał(a):  Po pierwsze skoro wysłał paczkę mogłeś prosić o potwierdzenie/numer nadania lub coś podobnego. Teraz gdy już złożyłeś spór allegro zajmie się wszystkim.

Właśnie wysłałem mu, bo wysyłał priorytetową. Nie odpisał więc wisi mi to szczerze, jak przyjdą buty to anuluje spór i dam mu neutral. A jak napisze mi że wyślę np. w Poniedziałek to po prostu chce zwrot pieniędzy bo to śmieszne jest. Kupiłem specjalnie do gry na halę jeszcze w sierpniu...


RE: Allegro Pomoc - mikiniki - 12-09-2014 17:09

Pisz do allegro. Jak to duża suma, warto iść na Policję. W ten sposób odzyskasz pieniądze od Allegro poprzez program ochrony kupujących.


RE: Allegro Pomoc - DziQu - 12-09-2014 17:20

200 to nie dużo, a ten POH to jakieś przynajmniej 2 miesiące trzeba czekać a buty potrzebne ;x Zima się zbliża. Jakoś Sobie poradzę, dzięki za odp.


RE: Allegro Pomoc - Ciastek - 12-09-2014 17:36

Pewnie zamówił z Chin i gra na zwłokę bo dostawa do miesiąca.


RE: Allegro Pomoc - DziQu - 12-09-2014 18:09

Tych butów nie ma w Chinach Smile zresztą koszulke zamawiałem i w ciągu tygodnia mi doszła także przyszła by już 3x.


RE: Allegro Pomoc - LeftwardBus88 - 12-09-2014 18:45

Dobra to czekasz na wyniki sporu albo idziesz na policje Smile


RE: Allegro Pomoc - Mauorycy - 12-09-2014 20:17

Zamawiałem z mojego konta, buty dla znajomego (06.12.2011) i do dnia dzisiejszego nie otrzymał ani butów, ani pieniędzy(około 400 zł). Z racji tego, że było to moje konto, 2-3 razy byłem wzywany na przesłuchanie...Przy ostatniej wizycie na komendzie usłyszeliśmy, że typ oszukał ludzi na ponad 40.000 zł i w sumie to nawet od pół roku może siedzieć w więzieniu, ale takie informacje ma jedynie wojewódzka komenda, która leży najbliżej podanego przez sprzedawcę adresu zamieszkania. Nikt nic nie wiedział..wypytywali o zbędne głupoty...
Finalnie do znajomego przyszedł list, że sprawę przejmuję komenda we Wrocławiu i jeżeli zależy mu na jakimkolwiek rozstrzygnięciu sprawy, musi udać się do Wrocławia (500 km od nasBig Grin).
Olał temat i ma nauczkę na przyszłość Smile

Z drugiej strony, jak znajomy został oszukany, na popularne kiedyś mp4, po 2 latach dostał odszkodowanie, z 10x wyższe niż wartość zamówionego przedmiotu...


A co do programu ochrony kupujących, mikiniki, to może kiedyś to tak działało...Do 10k był ten program z tego co pamiętam nie?
Tylko wydaje mi się, że to wcale nie jest takie piękne...bo z logicznego punktu widzenia, każdy chodź trochę kombinujący "polaczek" już dawno zarobiłby kilka tysięcy (przy założeniu, że oddałby 50% swojemu wspólnikowi, który rzekomo by go oszukał....). Jak masz kogoś na wyspach, ew. gdzieś dalej, to bardzo chętnie mogę stać się ofiarą, np. na tv za 9k Big Grin