Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Status bezrobotnego - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Status bezrobotnego (/Temat-Status-bezrobotnego-86839)



Status bezrobotnego - LastSeason - 04-03-2014 20:55

Witam. Jeżeli posiadam status bezrobotnego w urzędzie pracy i zacznę zarabiać w ppa, więcej niż połowę minimalnej pensji krajowej, to czy wtedy muszę się wypisać z urzędu pracy? I jeśli tak to czy po opłacaniu podatku od uzyskanego dochodu będę ubezpieczony? Chodzi Mi głównie o to że będę otrzymywał wynagrodzenie za wynajem powierzchni reklamowej, jednakże nie będę dalej posiadał umowy o pracę Tongue


RE: Status bezrobotnego - arek105 - 04-03-2014 23:11

Też się pod tym podpisuję... Big Grin


RE: Status bezrobotnego - Traw3k - 05-03-2014 00:21

Pytałem o tę kwestię u siebie w Urzędzie Pracy w Bydgoszczy.

Sytuacja wygląda tak, że musisz zgłosić do Urzędu Pracy jakąkolwiek formę zarobkową, która będzie na umowie (o dzieło, zlecenie, pracę) - wtedy utracisz status bezrobotnego.
Jak umowy podpisanej nie będziesz miał to bezrobotnym pozostaniesz, mimo osiąganych dochodów. (Przypomnę, że w PPA mamy możliwość podpisania umowy o dzieło.)

Tak powiedział mi pracownik PUP-u, no i to pokrywa się w rzeczywistości (trochę wiem z autopsji Tongue ).

PS Ubezpieczenie nabywasz "w ramach" bycia bezrobotnym i nie ma tutaj znaczenia Twoje rozliczenie PIT-u z tytułu innych dochodów (bo tak osobiście rozliczyłbym PPA).


RE: Status bezrobotnego - LastSeason - 05-03-2014 00:43

Ooo widzisz i na taką odpowiedź liczyłem Big Grin Dzięki wielkie za info Big Grin


RE: Status bezrobotnego - arek105 - 05-03-2014 03:32

Dzięki, właśnie tak myślałem... Big Grin
Czyli git, ubezpieczenie jest... Big Grin


RE: Status bezrobotnego - Bruno - 14-03-2014 15:57

Podpisując kartę bezrobotnego co 3 miesiące, masz rubrykę osiągnięte dochody.