Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Propozycja zabezpieczenia wypłacanych środków. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: EasySub (/Forum-EasySub-355)
+---- Wątek: Propozycja zabezpieczenia wypłacanych środków. (/Temat-Propozycja-zabezpieczenia-wyplacanych-srodkow-79580)

Strony: 1 2


Propozycja zabezpieczenia wypłacanych środków. - Sloniasek - 07-11-2013 10:52

Witam!
Ostatnio miała miejsce sytuacja gdzie ktoś włamał się na konto użytkowniczki i przelał sobie pieniądze na własne konto.
Pomyślałem nad pewnym zabezpieczeniem, zaczerpniętym z pewnej gry.
Podczas wpisywania danych do wypłacenia (Imię i nazwisko / numer konta)
Po kliknięciu w przycisk "Zleć wypłatę" pojawiała by się pewna weryfikacja czyli okienko i informacja w którym kod weryfikacyjny został wysłany na adres mailowy zarejestrowanego konta.


Przykład:

1.Chcę wypłacić pieniądze, wpisuję dane oraz numer konta.
2.Klikam "Zleć wypłatę"
3.Automatycznie po kliknięciu "Zleć wypłatę" wysyła nam maila z kodem weryfikacyjnym oczywiście na ten mail gdzie założone zostało konto ES.
przy tym pojawiłą by się informacja:
"Wpisz kod weryfikacyjny aby kontynuować" lub coś podobnego.
4.Po wpisaniu kodu z maila można kontynuować zlecenie wypłaty.
5.Oczywiście zlecenie wypłaty bez wpisania kodu nie było by możliwe.

Co o tym sądzicie?
Na pewno by to uchroniło przed niepowołanymi osobami gdyby ktoś chciał wypłacić nasze pieniądze.


RE: Propozycja zabezpieczenia wypłacanych środków. - aero2 - 07-11-2013 10:56

Może być, najlepiej niech kod przychodzi jak w banku na nasz telefon.


RE: Propozycja zabezpieczenia wypłacanych środków. - marcel_kk - 07-11-2013 11:03

Dobry pomysł, sms byłby 100% zabezpieczeniem,
tylko że ze względów technicznych trudniejszym do wprowadzenia,
opłaty dla operatora. Email z kodem w zupełności by wystarczył
jako zabezpieczenie.


RE: Propozycja zabezpieczenia wypłacanych środków. - Sloniasek - 07-11-2013 11:08

No poprzez SMS również może być.
np. jednocześnie przyjść SMS-em oraz na nasz adres mailowy.


RE: Propozycja zabezpieczenia wypłacanych środków. - Slight - 07-11-2013 11:17

A ja bym proponował wprowadzić PIN'y.

Wysłane z mojego GT-S5660 przy użyciu Tapatalk


RE: Propozycja zabezpieczenia wypłacanych środków. - Sloniasek - 07-11-2013 11:20

(07-11-2013 11:17)Slight napisał(a):  A ja bym proponował wprowadzić PIN'y.

Wysłane z mojego GT-S5660 przy użyciu Tapatalk


To jest w pewnym sensie PIN tylko przychodzi na adres mailowy zarejestrowany na dane konto.


Odp: RE: Propozycja zabezpieczenia wypłacanych środków. - Slight - 07-11-2013 11:25

(07-11-2013 11:20)Sloniasek napisał(a):  
(07-11-2013 11:17)Slight napisał(a):  A ja bym proponował wprowadzić PIN'y.

Wysłane z mojego GT-S5660 przy użyciu Tapatalk


To jest w pewnym sensie PIN tylko przychodzi na adres mailowy zarejestrowany na dane konto.

A jak wkradnie się i na email?


Wysłane z mojego GT-S5660 przy użyciu Tapatalk


RE: Propozycja zabezpieczenia wypłacanych środków. - Rafiks1992 - 07-11-2013 11:30

pomysl z pinem bylby dobry dodac w ustawieniach opcje zeby ustawil sobie kazdy swoj wlasny pin i wtedy jak klikamy zlec wyplate to podajemy numer konta czy tam paypal i dodatkowo trzeba bedzie jeszcze wpisac ten nasz pin. to byloby dobre tak sadze Wink


RE: Propozycja zabezpieczenia wypłacanych środków. - luxiorsan - 07-11-2013 12:27

Mail nie jest do konca bezpieczny. Jeżeli dany haker potrafi wykraść dane konta ES to e-mail też nie powinien być dla niego problemem.


RE: Propozycja zabezpieczenia wypłacanych środków. - mickej2501 - 07-11-2013 14:24

Po co się w to bawić jak zbliża się koniec..

Raz się obudzicie i Będzie Błąd 404 Wink a po jakimś czasie wyskoczą znowu tyle że pod inną nazwą Smile