Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Reklamacja uszkodzonego przedmiotu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Reklamacja uszkodzonego przedmiotu (/Temat-Reklamacja-uszkodzonego-przedmiotu-76244)

Strony: 1 2 3


Reklamacja uszkodzonego przedmiotu - vankosiara - 11-09-2013 19:46

Siemka.

Zakupiłem mikrofon parę dni temu. Dzisiaj doszedł. Z rana przyszedł listonosz i zostawił paczkę w skrzynce. Ja dzisiaj o 19 wyjmuję paczkę a tutaj mikrofon jest złamany.
Co mam robić w sprawie reklamacji? Na razie napisałem do gościa i wysłałem mu zdj. uszkodzonego przedmiotu.

Czy on musi pokryć koszta przesyłki?
Czy jest szansa na to by odmówił reklamacji?
Jak to wygląda na Allegro? (tam zakupiłem)


RE: Reklamacja uszkodzonego przedmiotu - Madroxx - 11-09-2013 19:56

Przy zakupie przez internet masz prawo oddać przedmiot do 7 albo 10 dni. Koszt przesyłki leży po twojej stronie.

Co do uszkodzonego przedmiotu to już nie jestem pewny jak to wygląda.


RE: Reklamacja uszkodzonego przedmiotu - pr3tor - 11-09-2013 20:17

a paczka była ubezpieczona?


Odp: RE: Reklamacja uszkodzonego przedmiotu - hbr - 11-09-2013 20:23

(11-09-2013 19:56)Madroxx napisał(a):  Przy zakupie przez internet masz prawo oddać przedmiot do 7 albo 10 dni. Koszt przesyłki leży po twojej stronie.

Co do uszkodzonego przedmiotu to już nie jestem pewny jak to wygląda.

Tak, ale przedmiot w stanie fabrycznym, czyli nie odpakowany , bez śladów użycia. Czyli złamany nie podejdzie pod to.
Sprzedający pewnie powie, że to nie jego broszka.

Poczta Polska chyba do 150 zł ma ubezpieczenie, także maks o taką kwotę się możesz starać.


RE: Reklamacja uszkodzonego przedmiotu - vankosiara - 11-09-2013 20:25

Była to paczka pocztowa priorytetowa, nie płaciłem dodatkowych kosztów więc raczej nie była ubezpieczona.

Z jakiej racji to ja mam pokrywać koszta wysyłki z powrotem jeżeli ja w żadnym stopniu nie zawiniłem..?

@up
Nie jego broszka? W jego interesie jest to by paczka doszła cała i zdrowa a takowej nie otrzymałem.
Widać, że może mieć coś na sumieniu bo nie odp na @ a tel ma wyłączony..


RE: Reklamacja uszkodzonego przedmiotu - pr3tor - 11-09-2013 20:32

tzn tak


Jeśli na aukcji nie było napisane że paczka ubezpieczona to chyba nic nie możesz zrobić, bo sprzedawca nie weźmie odpowiedzialności za pocztę polską i ich roznoszenie listów.

Jeśli coś reklamujesz to koszty powinien ponieść sprzedawca.
Jeśli coś wymieniasz to koszty ponosisz Ty.


EDIT: hbr.. jakie fabrycznie nieodpakowane.. to jak vankosiara miał sprawdzić czy mikrofon jest ok ? Weź się zastanów..


RE: Reklamacja uszkodzonego przedmiotu - vankosiara - 11-09-2013 20:36

Mikrofon jest używany ale w aukcji napisane, że idealny stan itp.. Czyli nie ma fabrycznego opakowania bo takowego nie dostałem.
I nie, nie wymieniam przedmiotu tylko go reklamuje. Mogę darować te przesyłkę w jedną stronę lecz za drugą nie mam zamiaru płacić.
Tutaj macie aukcje :
http://allegro.pl/mikrofon-logitech-usb-desktop-microphone-45zl-bcm-i3512499543.html


RE: Reklamacja uszkodzonego przedmiotu - pr3tor - 11-09-2013 20:41

możesz spróbować napisać do gościa z allegro i zobaczyć co odpisze. Tak jak pisałem wyżej, może być tak że zwróci pieniądze, wymieni mikrofon albo po prostu nie weźmie odpowiedzialności za paczkę..


RE: Reklamacja uszkodzonego przedmiotu - Jacuss - 11-09-2013 20:44

Ja na miejscu sprzedającego zwalił wine na pocztę ;-)


RE: Reklamacja uszkodzonego przedmiotu - Madroxx - 11-09-2013 20:49

Z tego co pamiętam gdy kupimy od osoby prywatnej nie mamy ustawowego prawa do zwrotu chyba, że sprzedający się zgodzi.