Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarabianie na ofertach pracy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Uploading (/Forum-Uploading-282)
+--- Dział: Dyskusja o Uploadzie (/Forum-Dyskusja-o-Uploadzie-286)
+--- Wątek: Zarabianie na ofertach pracy (/Temat-Zarabianie-na-ofertach-pracy-69042)

Strony: 1 2 3


Zarabianie na ofertach pracy - Max998 - 08-05-2013 08:53

Witam, szukając nowej pracy dodałem swoje ogłoszenie w internecie na paru stronach z darmowymi ogłoszeniami. Dodałem ogłoszenie wczoraj wieczorem a dziś na moich dwóch mailach, znalazłem odpowiedzi. Co ciekawe by sprawdzić warunki pracy i pobrać wzór moich danych jakie ''akceptują'' należy pobrać plik z.. filecom.net (oczywiście link podmieniony na inną nazwę).
Wiedziałem, że prędzej czy później i tam zaczną buszować i liczyć na zarobek. Cóż pomysł może i dobry gdy ktoś zdesperowany szuka pracy a wymagania można dać kosmiczne. Ale za to jakie wkurzające..
Także warto uważać na podejrzanie dobre oferty z linkami do ich wymagań.

Każdy normalny pracodawca daje wymagania itp. normalnie w ogłoszeniu.


RE: Zarabianie na ofertach pracy - Mksuzi - 08-05-2013 10:04

Uuuaaa to żeś teraz nisze komuś przykrócił Big Grin

Na to rozwiązanie trafiłem dokładnie rok temu.

Ktoś wstawił ogłoszenie z bardzo korzystnymi, ale nie wygórowanymi warunkami pracy zagranicą. No i w linku podał treść do ściągnięcia arkusza z danymi personalnymi, który trzeba wypełnić, a potem wysłać na podany w ogłoszeniu adres.

Oczywiście arkusz ten to była oferta PPA.

Nie mniej jednak treść samego ogłoszenia była pisana profesjonalnie. Być może ktoś to sam napisał, ewentualnie zerżnął z innego ogłoszenia.

Bajer dobry, ale nie na Polskę. Polecam wstawianie ogłoszeń na francuskich stronach przeróżnego rodzaju. Wynająć Panią, która zna język do napisania kilku tekstów i czekać na wpadające oferty.

Idea


RE: Zarabianie na ofertach pracy - Sloniasek - 08-05-2013 10:31

Z tego sposobu korzysta mnóstwo osób, dlatego ciężko znaleźć teraz prawdziwe ogłoszenie o pracę.


RE: Zarabianie na ofertach pracy - Max998 - 08-05-2013 16:05

@Sloniasek: oj uwierz, że się da - był to mój pierwszy taki przypadek.

Swoją drogą czy to taka dobra nisza? Nie wiem, nie wiem tutaj gdy ktoś zgłosi gdzieś taką sprawę nie powiesz, że ''on też szuka nielegalnych cracków''. Tutaj już jest to po prostu oszustwem lub wyłudzaniem pieniędzy w nielegalny sposób. Rozumiem gdyby ludzie sami w to klikali a nie, że do mnie piszą z ofertą pracy jako kierowca kat b. po mieście: Sosnowiec dla firmy DHL. Przecież to można po prostu zgłosić na policję właśnie nie dość, że podszywanie się za istniejącą firmę do tego wyciąganie pieniędzy za ''ankiety'' pracownicze. Gdybym był wrednym chamem to bym to zgłosił ale na szczęście nie jestem aczkolwiek na pewno kiedyś trafi kosa na kamień i się skończą dolary przychodzące a zaczną problemy i złotówki wychodzące za kary jak nie gorzej. I tego właśnie im życzę mimo, że również się interesuję taką formą zarobku ale wszystko ma swoje granice.


RE: Zarabianie na ofertach pracy - daniel42na - 08-05-2013 16:28

Jeśli z takich metod zaczną korzystać napeleni na szybką kase amatorzy, którzy nawet odpowiednio się nie zabezpieczą to ta kosa na kamień trafi prędzej czy później ze wskazaniem na prędzej.


RE: Zarabianie na ofertach pracy - maniex - 08-05-2013 21:38

Sam zaczynam w PPA i kolega który szuka pracy pokazal mi to wlasnie. Ehh niestety zawsze tak bylo i bedzie ze ci ktorzy nie patrza na zasady etyki i moralnosci na takich interesach wychodza najlpiej.Sam osobiscie nie posunalbym sie do takiej formy "żerowania" na innych zwlaszcza ze gdybym nie wpadl na to forum i szukal pracy prawdopodobnie bylbym po tej drugiej stronie. Hmm dzis nawet bedac w sklepie widzialem artykul w gazecie lokalnej dosyc duzej cos ze nikt nie sprawdza autentycznosci ofert pracy niestety nie mialem czasu by przegladnac to szczegolowo o co chodzilo. W kazdym badz razie mysle ze za jakis czas zrobi sie wkolo tego szum i juz ten ktos nie bedzie mial tak kolorowo.A sprawdzajac w googalch jego adres e-mail widac poszedl na calosc bo w chyba kazdym portalu o poszukiwaniu pracy byl jego wpis roznil sie tylko oferta kierowca, sekeretarka itd. No i na prau zagranicznych tez google pokazal wiec no ktos pewnei na tym niezle zarobil bo wiadomo jakie realia na rynku pracy sa w kraju, ale tak czy inaczej dla mnie to smierdzi i az zniecheca do takich ludzi bo jesli ja mialbym dazyc do tego ze tylko zera na koncie maja sie liczyc to nie jest to dla mnie.


RE: Zarabianie na ofertach pracy - Max998 - 10-05-2013 19:30

Cóż, nie sposób się nie zgodzić.. Wink


RE: Zarabianie na ofertach pracy - Max998 - 06-07-2013 21:58

Dzisiaj dostałem kolejną tego typu ofertę.. Undecided


RE: Zarabianie na ofertach pracy - Jacuss - 07-07-2013 08:13

Na pewnym forum serwisu z ofertami pracy zebrało się kilkunastu naciągniętych i złożyło doniesienie na policje ;-) więc lepiej uważać z tego typu niszami.

btw. zarabiać na ludziach, którzy nie maja kasy i pracy to też jest bardzo mądre.


RE: Zarabianie na ofertach pracy - Matty094 - 07-07-2013 08:18

Jacuss ma racje ,takie coś to zwykłe naciąganie i oszustwo .
Równie dobrze ktoś może zgłosić na policje i wtedy może być lipa Xpokerface
Nie polecałbym tego robić na ogłoszeniach polskich tylko zagranicznych .