Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[Odpowiedzi Qday.pl] Matematyka - Oblicz funkcję 1 - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: Odpowiedzi do Innych serwisów. (/Forum-Odpowiedzi-do-Innych-serwisow-254)
+----- Dział: Odpowiedzi Qday.pl (/Forum-Odpowiedzi-Qday-pl-329)
+----- Wątek: [Odpowiedzi Qday.pl] Matematyka - Oblicz funkcję 1 (/Temat-Odpowiedzi-Qday-pl-Matematyka-Oblicz-funkcje-1-64442)

Strony: 1 2


[Odpowiedzi Qday.pl] Matematyka - Oblicz funkcję 1 - Gittech - 07-02-2013 09:30

Odpowiedź: 3


RE: [Odpowiedzi Qday.pl] Matematyka - Oblicz funkcję 1 - spokomanek - 07-02-2013 09:45

Działa (+)


RE: [Odpowiedzi Qday.pl] Matematyka - Oblicz funkcję 1 - michalzz - 08-02-2013 22:29

poprawne


RE: [Odpowiedzi Qday.pl] Matematyka - Oblicz funkcję 1 - kuszelas - 18-02-2013 22:13

(07-02-2013 09:30)Gittech napisał(a):  Odpowiedź: 3
Witam,
Podpowiedz, jakie znaczenie ma "x" pod lewym nawiasem ?
Nie byłem kiepski z matmy, ale z takim zapisem granicy funkcji nie spotkałem się.
Chciałbym poznać metodę rozwiązania tego zadania, bo dla mnie ten wynik jest zaskoczeniem i dalej nie mogę do takiego wyniku dojść.
Pozdrawiam
mk


RE: [Odpowiedzi Qday.pl] Matematyka - Oblicz funkcję 1 - Gittech - 18-02-2013 22:54

Chcesz się dowiedzieć jak to zostało rozwiàzane? Okej! Mój kumpel (bania z matmy) patrzy nowe zadanie na qday.pl. Wchodzi i wpisuje 1-"nie", 2 - "nie", 3 -"O działa". Przypominam, że miał chyba tylko trzy próby...Lol


RE: [Odpowiedzi Qday.pl] Matematyka - Oblicz funkcję 1 - kuszelas - 19-02-2013 09:32

(18-02-2013 22:54)Gittech napisał(a):  Chcesz się dowiedzieć jak to zostało rozwiàzane? Okej! Mój kumpel (bania z matmy) patrzy nowe zadanie na qday.pl. Wchodzi i wpisuje 1-"nie", 2 - "nie", 3 -"O działa". Przypominam, że miał chyba tylko trzy próby...Lol


bekabekabeka
Życzę mu powodzenia na maturze. Z tym, że tam będzie miał tylko jedną próbę.......facepalm
Jeżeli jednak podciągnie się cośkolwiek w temacie, to moje pytanie jest aktualne.


RE: [Odpowiedzi Qday.pl] Matematyka - Oblicz funkcję 1 - kruszq - 23-02-2013 18:27

Również zauważyłem tego "x" pod lewym nawiasem. Zignorowałem go, sprawdziłem obliczając w wolframie (przepisałem bez tego x) i wynikiem było e^3 :>


RE: [Odpowiedzi Qday.pl] Matematyka - Oblicz funkcję 1 - kuszelas - 24-02-2013 12:59

(23-02-2013 18:27)kruszq napisał(a):  Również zauważyłem tego "x" pod lewym nawiasem. Zignorowałem go, sprawdziłem obliczając w wolframie (przepisałem bez tego x) i wynikiem było e^3 :>
OK. Wynik obliczania granicy tej funkcji limit(e^(2x) + x)^1/x as x->0 jest: e^3, czyli wartość około 20,0855
Taki też wynik powinien być rozwiązaniem tego zadania.
Dlaczego więc wynikiem prawidłowym, magicy z Qdaya uznali "3" ?
Czyżby obrazek to tego zadania zawierał gdzieś zakamuflowaną informację, że odpowiedzią jest potęga liczby "e" ?


RE: [Odpowiedzi Qday.pl] Matematyka - Oblicz funkcję 1 - kuszelas - 24-02-2013 13:03

Sorki.Przy poprawianiu poprzedniego postu, omyłkowo wklepałem następny, a nie ma możliwości jego usunięcia. Stąd ten "pusty" post.


RE: [Odpowiedzi Qday.pl] Matematyka - Oblicz funkcję 1 - kris6917 - 24-02-2013 13:52

nie wiem czy nie zauwazyles ale kolega kruszq napisal ze obliczyl ta granice w programie bez owego x w nawiasie i wynik jest e^3 ale nie uwzgledniajac tego x