Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
prowizja za zwrot Mbank - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: prowizja za zwrot Mbank (/Temat-prowizja-za-zwrot-Mbank-62887)



prowizja za zwrot Mbank - .pvo - 04-01-2013 19:29

Witam
mam dość nietypową sytuacje mianowicie wysłałem siostrze pieniądze (mój rachunek alior sync) siostra Mbank
dokonałem przelewu natychmiastowego z aliorsync
siostra po pewnym czasie przelała mi 150zł tyle że na numer z którego dostała przelew natychmiastowy.... po kilku dniach jak przelew nie dochodzi zainteresowałem sie co sie dzieje
okazało sie że jest nie na ten rachunek wysłane .. po kontakcie z aliorsync dostałem numer do fimy bluemedia która realizuje usługe natychmiastowego przelewu no więc dzwonie i pytam jak odzyskać swoje pieniądze dostałem odpowiedź na email (po sprawdzeniu przez pracownika fimy) że pieniądze są na rachunku technicznym Mbanku (czyli chyba wcale nie wyszły z banku a zostały odliczone z siostry konta..)
następnie siostra kontaktowała sie z linią mbanku i dostała informacje że prawdopodobnie zostanie naliczona prowizja za zwrot w wysokości 100zł uzasadniając to jakimiś procedurami...
moje pytanie czy bank ma prawo do tak wysokiej prowizji?? rozumiem że jest to mój(siostry) błąd ale 100zł to 2/3 środków o które tocze sprawe..


RE: prowizja za zwrot Mbank - tomazzi - 04-01-2013 19:39

niech siostra sprawdzi regulamin dotyczący korzystania z przelewów natychmiastowych, ale tak bank ma zgodnie z ustawą bankową prawo do naliczania prowizji zgodnie z tabelą opłat i prowizji w przypadku takiej sytuacji


RE: prowizja za zwrot Mbank - .pvo - 04-01-2013 19:41

to ja z swojego wysłałem natychmiastowy ona odesłała na numer rachunku z którego otrzymała przelew a niestety byl to techniczny rachunek mbanku...
edit siostra wysłała zwykłym przelewem


RE: prowizja za zwrot Mbank - tomazzi - 04-01-2013 19:48

(04-01-2013 19:41).pvo napisał(a):  to ja z swojego wysłałem natychmiastowy ona odesłała na numer rachunku z którego otrzymała przelew a niestety byl to techniczny rachunek mbanku...
edit siostra wysłała zwykłym przelewem

nie ma to znaczenia
dokonała przelewu na złe konto i mają prawo zgodnie ze swoimi prowizjami które jako klientka zaakceptowała zakładając konto naliczyć taką prowizję, co też uczynili


RE: prowizja za zwrot Mbank - .pvo - 04-01-2013 20:02

jeszcze nie uczynili ale pewnie uczynią no nic dzięki za odpowiedź wypowiem sie po fakcie co i jak sie stałoSmile


RE: prowizja za zwrot Mbank - tomazzi - 04-01-2013 20:08

(04-01-2013 20:02).pvo napisał(a):  jeszcze nie uczynili ale pewnie uczynią no nic dzięki za odpowiedź wypowiem sie po fakcie co i jak sie stałoSmile

ma siostra nauczkę na przyszłość, że patrzy się co się robi i na jakie konto dokonuje przelewu
niestety za błędy się płaci, a nauka kosztuje


RE: prowizja za zwrot Mbank - .pvo - 07-01-2013 20:22

no więc tak Smile wesoło sie zakończyło oddali całość (bo w sumie dziwne by było brać kase za 2 przelewy(1 na ich techniczny rachunek 2 spowrotem na konto) czyli oddali całą kwote dzięki za pomoc
proszę modka o zamknięcie tematu