Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wezwanie na przesłuchanie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Wezwanie na przesłuchanie (/Temat-Wezwanie-na-przesluchanie-60533)

Strony: 1 2 3


Wezwanie na przesłuchanie - omisiu - 03-11-2012 14:06

Dziś dostałem wezwanie do komisariatu odnośnie przestępstwa z art 286 pod. 1 KK.Nie wiem na dodatek czy jestem świadkiem czy podejrzanym bo tego nie zaznaczyli. Pytanie czy może chodzić tu o pobieranie plików i zarabianie na pobraniach? W sensie, ktoś pobrał się wkurzył i zawiadomił policję.


RE: Wezwanie na przesłuchanie - Sloniasek - 03-11-2012 14:08

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


Jest to celowe wprowadzenie w błąd w celu określonych korzyści, na wezwaniu powinno pisać czy jesteś wzywany w charakterze świadka czy podejrzanego.


RE: Wezwanie na przesłuchanie - omisiu - 03-11-2012 14:14

To w takim razie po co mnie wzywają?? Bo nie chciało im się 2x więcej machnąć długopisem i skreślić... paranoja


Odp: Wezwanie na przesłuchanie - Scoobyx - 03-11-2012 15:03

A co zrobiłeś? Na czym zarabiasz? Przecież musi być gdzieś źródło.

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk


RE: Wezwanie na przesłuchanie - omisiu - 03-11-2012 15:13

Kiedyś tam jakieś 2-3 lata temu jakiś filmik z jakimś hackiem czy coś takiego (nie pamiętam dokładnie) a w linku do ściągnięcia był pusty plik. Kiedyś jak zaglądałem na to konto do były tam chyba ze 2 ściągnięcia na kwotę podajże 0,53$, albo nawet mniej, i to tyle więcej na to konto nie zaglądałem. Teraz nawet nie pamiętam gdzie jest ten filmik itp itd.

I tu kończy się moja przygoda z zarabianiem (upload). Więcej żadnych przygód nie miałem.


RE: Wezwanie na przesłuchanie - Scoobyx - 03-11-2012 15:27

Nie ogarniam trochę tego. Rozumiem, że pobrania były z polski? Widocznie ktoś cię sądzi za subskrypcję sms, którą dobrowolnie włączył. Jeśli tak to na pewno wygrasz tą sprawę(o ile o to chodzi). Chyba, że masz jakieś czarne interesy?


RE: Wezwanie na przesłuchanie - bartex89 - 03-11-2012 15:29

przeczytałem Twoja historie na tym forum i stwierdzam, że chodzi o serwis POBIERACEK.pl , w pazdziernieku br ruszył pozew zbiorowy przeciwko temu serwisowi i ten paragraf pasuje do tego. Wiec domniemam, że jestes wezwany w charakterze poszkodowanego


RE: Wezwanie na przesłuchanie - LessiPL - 03-11-2012 15:32

nie wkręcajcie sobie i nie twórzcie debilnych histori o żadne pobrania na 100% nie chodzi, polska policja nie bawi się takimi pierdołami, poza tym na Waszych hackach/crackach które i tak nie działają nikt nie ucierpiał więc nawet paragrafu na to nie ma, pewnie nofuture łapią Smile


RE: Wezwanie na przesłuchanie - omisiu - 03-11-2012 15:32

Chodzi o to, że jestem uczciwym człowiekiem i nie wchodzę w to co jest choć odrobinę podejrzane. Nic więcej sobie nie przypominam w związku z tym zapisem KK o który mnie podejrzewają lub jestem świadkiem. Tego nie raczyli zaznaczyć. Okaże się jak tam pójdę.


RE: Wezwanie na przesłuchanie - omisiu - 03-11-2012 15:35

(03-11-2012 15:32)LessiPL napisał(a):  nie wkręcajcie sobie i nie twórzcie debilnych histori o żadne pobrania na 100% nie chodzi, polska policja nie bawi się takimi pierdołami, poza tym na Waszych hackach/crackach które i tak nie działają nikt nie ucierpiał więc nawet paragrafu na to nie ma, pewnie nofuture łapią Smile


Wiesz gdybyś dostał wezwanie na policję jeszcze z takiego paragrafu no to tak jakby całe życie przeleciało przed oczyma. Wszystko może być.

Co do pobieraczka być może ale nawet mi to do głowy nie wpadło. Teraz jestem odrobinkę spokojniejszy.

SORY mogłem z edytować poprzedniego posta