Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Śląsk Wrocław - Helsinborgs IF: kompromitacja mistrzów Polski - Wersja do druku

+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Sport (/Forum-Sport-118)
+---- Wątek: Śląsk Wrocław - Helsinborgs IF: kompromitacja mistrzów Polski (/Temat-Slask-Wroclaw-Helsinborgs-IF-kompromitacja-mistrzow-Polski-56896)

Śląsk Wrocław - Helsinborgs IF: kompromitacja mistrzów Polski - Driver - 01-08-2012 21:46

Mistrzowie Polski po porażce na własnym boisku z Buducnostą Podgorica 0:1 w poprzednim spotkaniu kwalifikacji Ligi Mistrzów zapowiadali lepszą grę i przede wszystkim lepszy wynik w starciu z mistrzem Szwecji. Zapowiedzi Oresta Lenczyka i jego piłkarzy na niewiele się zdały, Śląsk praktycznie może zapomnieć o grze w Lidze Mistrzów w tym sezonie.

Pierwsza odsłona spotkania była wyrównana, ale groźniejsze okazje stwarzali piłkarze gości. Wreszcie w 36. minucie Śląsk dał się zaskoczyć rywalom. Wszystko zaczęło się od złego wyprowadzenia piłki przez Pawelca. Futbolówkę przejął Gashi, który chwilę dryblował w narożniku pola karnego a potem płasko podał przed bramkę. Tam tor lotu piłki przeciął najlepszy strzelec rywali Islandczyk Finnbogason i piłka odbijając się jeszcze od słupka wpadła do bramki Kelemena.

Po głupio straconej bramce i błędzie w asekuracji Polacy starali się zaatakować, nic jednak z ofensywy Śląska nie wyszło. Bramkę mogli za to zdobyć goście, jednak w 44. minucie Gashi faulował Kelemena i zagrożenie przerwał gwizdek sędziego. Do przerwy było zatem 0:1.

Po zmianie stron gospodarze nacierali, ale nie potrafili przyprzeć rywala do jego pola karnego. Ataki Śląska były nieskładne, chaotyczne i pełne niedokładności. Gdy już piłka znalazła się w polu karnym jak w 62. minucie, akcja kończyła się niecelnym strzałem - w tym przypadku Elsnera.

Wreszcie goście doszli do głosu, skontrowali i... zdobyli gola. W 72. minucie Andersson dostał podanie tuż przed polem karnym, przy szokująco biernej postawie defensywy Śląska Szwed złamał akcję do środka, przymierzył i przepięknie strzelił w samo okienko bramki Kelemena, który tylko bezradnie obejrzał się za futbolówką. Znów druga linia Śląska stała zbyt daleko od defensywy, która zagrała fatalnie. Marzenia o awansie legły w gruzach.

Tym bardziej, że fatalnie grających mistrzów Polski pognębił jeszcze Nordmark, który w 85. minucie dostał podanie na środek pola karnego od Finnbogasona, bez trudu przejął piłkę i strzelił obok bezradnego Kelemena. To co wyprawiali obrońcy Śląska przy tym golu zasługuje na miano łyżwiarstwa figurowego a nie piłki nożnej. Czarę goryczy dopełniła czerwona kartka jednego z "bohaterów" spotkania, Roka Elsnera, który zobaczył w 90. minucie drugą żółtą kartkę i osłabił zespół przed rewanżem.

Wynik nie uległ już zmianie, Szwedzi wywieźli z Wrocławia pokaźną zaliczkę, z którą za tydzień na swoim boisku spokojnie awansują do IV rundy kwalifikacji Champions League. Śląsk czeka zapewne walka o Ligę Europy.

Śląsk Wrocław - Helsinborgs IF 0:3 (0:1)
Bramka: Kjartan Finnbogason (36), Christoffer Andersson (72), Daniel Nordmark (85)
Sędziował: Ivan Bebek (Chorwacja).

onet.pl

Porażka, porażka... Dawno już nie mieliśmy tak słabego mistrza. Myślę czy w tym sezonie Śląsk nie będzie walczył o utrzymanie w Ekstraklasie.

RE: Śląsk Wrocław - Helsinborgs IF: kompromitacja mistrzów Polski - Damkofr - 01-08-2012 22:22

haha Śląsk Wrocław to dno i to już wiedziałem od dawna. To nie jest drużyna która może coś ugrać w pucharach europejskich. Szkoda tylko że w tym roku zajął miejsce innemu polskiemu klubowi który mógłby coś pokazać. Nie będę mówił kogo mam na myśli, bo nie myślę o konkretym klubie.

RE: Śląsk Wrocław - Helsinborgs IF: kompromitacja mistrzów Polski - Messi_Bóg - 01-08-2012 22:27

Ligę powinna wygrać Legia bo ona może by coś ugrała, bo tak naprawdę i Wisła i Legia tylko coś potrafią zagrać.

RE: Śląsk Wrocław - Helsinborgs IF: kompromitacja mistrzów Polski - Driver - 01-08-2012 22:28

Wg mnie LM jest w zasięgu jak narazie dla 3 polskich drużyn: Legii, Lecha , a nawet Wisły , która nic nie zagrała w tym sezonie

w 100% zgadzam sie panami wyżej, taka jest prawda. Kibice Śląska muszą sie z tym pogodzić.

RE: Śląsk Wrocław - Helsinborgs IF: kompromitacja mistrzów Polski - tollusiek - 02-08-2012 10:08

Szkoda, że poziom kibiców nie jest wprost proporcjonalny do poziomu gry Śląska Wrocław. No nic, osobiście chciałbym, żeby jakaś niespodzianka była na wyjeździe, ale bądźmy realistami.

RE: Śląsk Wrocław - Helsinborgs IF: kompromitacja mistrzów Polski - Aros - 14-09-2012 22:49

Polskie piłka stoi na żenująco niskim poziomie. Kluby z Rumunii czy Szwajcarii regularnie odwiedzają Lige Mistrzow a Polacy nawet do LE nie potrafia sie zakwalifikowac ...

RE: Śląsk Wrocław - Helsinborgs IF: kompromitacja mistrzów Polski - Dante92 - 30-09-2012 15:10