Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ipad - pierwsza pomoc - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Ipad - pierwsza pomoc (/Temat-Ipad-pierwsza-pomoc-56613)



Ipad - pierwsza pomoc - nitram - 26-07-2012 20:43

Witam stałem się nabywcą ślicznego iPada i chcę go przystosować do moich potrzeb, część aplikacji już zainstalowałem, jednak z paroma sprawami mam problem.

Standardowo GG, Skype, poczta, internet -> zrobione
Pisanie notatek, kalendarz, przypomnienia, YouTube na wyposażeniu już było.

Przenoszenie danych robię za pomocom dropboxa (chyba najlepsze rozwiązanie)

Utknąłem teraz na znalezieniu odpowiedniego programu do edycji bądź tworzenia plików Word, Exel. Zainstalowałem sobie Skydrive na komputerze i na tablecie (wyczytałem że umożliwia odpalenie właśnie aplikacji Word,Exel online w chmurze) rzeczywiście tak jest ale tylko na komputerze, na iPadzie dokument się otwiera ale mogę go tylko zobaczyć bez możliwości edycji.

Proszę o pomoc, ewentualne sugestie pisać w tym temacie.
Jeśli powinienem zainstalować jakieś inne przydatne aplikacje to słucham jakie ?


RE: Ipad - pierwsza pomoc - Sloniasek - 26-07-2012 20:47

Zajrzyj tutaj, może znajdziesz przydatne informacje:
http://www.t-mobile-trendy.pl/artykul,2663,dokumenty_na_ipadzie,Testy,1.html


RE: Ipad - pierwsza pomoc - Morgoth2 - 26-07-2012 20:50

Quickoffice
iWork
pages

Have fun


RE: Ipad - pierwsza pomoc - Morgoth2 - 26-07-2012 20:55

Co do przenoszenia danych polecam in
Funboxa ale to jb trzeba zrobic


RE: Ipad - pierwsza pomoc - nitram - 26-07-2012 21:00

Nie dopisałem ale liczyłem na jakieś darmowe aplikację ;p ale pomijając ten fakt testowałeś te aplikacje? Która lepsza ? Quickoffice 15 ojro, Pages + Numbers wychodzi coś koło 16 ojro na jeden pakiet mogę się skusić na obie mnie nie stać ;p


RE: Ipad - pierwsza pomoc - Morgoth2 - 26-07-2012 21:24

Nie testowałem ale jutro Ci opisze co i jak. Z jb zycie jest lepsze Wink wszystko masz za darmo, prawie.


RE: Ipad - pierwsza pomoc - nitram - 27-07-2012 07:02

Rozumiem że jeśli chodzi o jb mówimy o cydii czytałem że to nic trudnego czy rzeczywiście tak jest ? Wiąże się z tym jakieś rzeczywiste ryzyko że może coś pójść nie tak jak powinno i uszkodzę tym iPada? Czy np będę używać cydii i nie wiem apple jakoś to może wyczaić, po blokuje mi konta, ograniczy dostęp nie wiem do wifi 3G.
Programy o których piszesz Morgot2 po jb są właśnie darmowe tak ?


RE: Ipad - pierwsza pomoc - Jaro070 - 27-07-2012 12:07

@nitram Apple raczej Ci nie zablokuje tabletu, ponieważ jb jest w USA legalny. Co najwyżej zablokują Ci AppleID.


RE: Ipad - pierwsza pomoc - nitram - 27-07-2012 12:28

Nie muszę wszystkiego rozumieć ale czemu w USA jest legalny a w PL nie ? Big Grin
Jak zablokują Apple ID to zakładam nowe konto na nowego maila i po problemie ? - oczywiście jak najdzie mnie potrzeba żeby skorzystać z usług Apple ponownie.
Ponawiam pytanie czy jb umożliwia darmowe zainstalowanie tych aplikacji:
Quickoffice
iWork
pages
numbers
Czy też są płatne ?