Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
ON zamiast PB. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: ON zamiast PB. (/Temat-ON-zamiast-PB-51140)



ON zamiast PB. - Max998 - 19-03-2012 21:36

Dzisiaj wlałem do ''mojej'' Yaris'ki z 2003 olej napędowy (diesel) zamiast zwykłej benzyny (95), no tak wiem, że to głupota głupoty ale tak byłem przejęty 1 wizytą na stacji dodatkowo zestresowany korkiem za mną, że nie myślałem co robię.. Najgorsze jest to, że to drugi samochód ojca a niestety jego to ja mam nie do pozazdroszczenia. Oleju było coś koło 5 litrów na 1/2 baku benzyny, jutro zamierzam zalać to już zwykłą 95 i mam nadzieję, że się to wszystko zmiesza i jakoś przejdzie. Słyszałem, że były już takie przypadki i obyło się tylko na strachu. Zatankowałem, zapłaciłem i pojechałem, koło 2 km zrobiłem po tym czasie i słupek wskazujący ilość paliwa za ten czas się zmniejszył i nie czułem różnicy tzn. mniejszej mocy czy też ''duszenia się'' silnika. Miał ktoś z Was kiedyś taki przypadek i rozeszło się po kościach?.
Teraz siedzę i ze strachu robię pod siebie.. Sad


RE: ON zamiast PB. - Bolt - 19-03-2012 22:03

Ojciec zalał benzyne do diesela w aucie służbowym. Nie pamiętam ile ale niemało, z 10 litrów, nie spuścił tego (wracał do domu a jeszcze ze 100km trasy) zalał reszte benzyną, ostro pogazował, przód-tył by to sie wymieszało i rozeszło się po kościach z tego co wiem. Jak potem było ok to juz nie powinno być problemów Smile


RE: ON zamiast PB. - Max998 - 20-03-2012 10:44

Dzisiaj go odpaliłem, odrobinę więcej zakopcił, podjechałem na stację zatankowałem go i rozmieszałem jak Twój ojciec.
Mam nadzieję, że będzie ok.


RE: ON zamiast PB. - Daminn - 22-03-2012 20:58

Gdyby to było na odwrót to mniejsza bieda. Ale pewnie będziesz musiał sprawdzić wtryski.


RE: ON zamiast PB. - Max998 - 22-03-2012 21:14

W baku nie ma już nic, pali się kontrolka, więc wszystko wypalone, nie dusi się, nie pracuje inaczej.
No nie wiem czy było by lepiej.
Mój znajomy do VW Passata z 2007 wlał zamiast ON 98'kę i do wymiany była praktycznie połowa rzeczy w silniku związana z tłoczeniem paliwa itp., oczywiście była to kosztowna pomyłka.