Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wiza nieimigracyjna B-2. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Wiza nieimigracyjna B-2. (/Temat-Wiza-nieimigracyjna-B-2-40019)



Wiza nieimigracyjna B-2. - Morfit - 15-07-2011 03:19

Cześć Wam.
Na samym początku proszę o to, aby w tym temacie odpowiadały jedynie osoby, które znają się na rzeczy, bądź posiadają wizę nieimigracyjną do Stanów Zjednoczonych, B-2. Aha, od razu przepraszam za jakiekolwiek nieścisłości.
Otóż, w przyszłym roku skończę 18 lat, a moim największym marzeniem było polecieć do USA. Praktycznie od małego zbierałem pieniądze, aby mieć wszystko co potrzebne na wyjazd. Teraz zacząłem myśleć o tym poważniej. Wiem, że to jeszcze rok czasu, ale wolę zaznajomić się z tym wcześniej, niż później latać po urzędach i dowiadywać się co i jak. Mam jedynie nadzieję, że rozmowa z konsulatem zakończy się powodzeniem.

Mam kilka pytań :
1. Jak długo będę musiał czekać na wydanie wizy B2 ? Mniej więcej.
2. Wiem, że jeżeli posiadać będę zaproszenie do Stanów, konsulat powinien rozpatrzyć moje podanie o wizę pozytywnie, ale niestety nie mam żadnej rodziny w Stanach i jadę tam jedynie w celu turystycznym. Czy konsulat w takim wypadku moje podanie rozpatrzy bardziej subiektywnie ?
3. Jeżeli chodzi o rozmowę z konsulatem, to ile to tak mniej więcej zajmuje ? Samo umówienie się z konsulatem to czas koło 3 dni, ale sama rozmowa ile ? Kilka godzin ?
4. Jakie dokumenty poświadczające będę musiał przygotować ?
5. Jak wygląda forma I-94 ? Co będę musiał uzupełniać ?
6. Ostatnie pytanie : Jeżeli dostanę odmowę, nie mogę się do niej odwoływać, ale - czy mogę po pewnym czasie złożyć podanie po raz kolejny ?

PS: Możliwe że wątek nie pasuje do Offopicu, więc jak co proszę o przeniesienie go do kategorii "Prawo".
PS2: Jak już mówiłem - o odpowiedź proszę jedynie osoby kompetentne, które znają się na rzeczy lub posiadają wizę B-2.


RE: Wiza nieimigracyjna B-2. - Coristo - 15-07-2011 04:24

U mnie brat starał się o wizę do USA i miał zaproszenie.Wyjazd turystyczny i odmowa.... A musisz wtedy czekać pół roku albo rok (nie pamiętam).Więc nie patrz na te zaproszenie bo one mało daje.


RE: Wiza nieimigracyjna B-2. - Sloniasek - 15-07-2011 08:39

Teraz dostanie wizy graniczy z cudem Big Grin