Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kurier Siódemka - Oszustwo, szczerze odradzam ! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Kurier Siódemka - Oszustwo, szczerze odradzam ! (/Temat-Kurier-Siodemka-Oszustwo-szczerze-odradzam-18651)

Strony: 1 2


Kurier Siódemka - Oszustwo, szczerze odradzam ! - Admin - 27-12-2010 12:25

Na święta zamówiłem matce, odkurzacz poprzez sklep internetowy, zamówiłem go 20 grudnia, sprzedawca gwarantował że paczka dotrze do przed świętami, tak więc wchodze na strone siodemki wpisuje numer przesyłki i ku mojemu zdziwieniu widze informacje :

Stan przesyłki
Numer
4130053888983

Data nadania
2010-12-23 04:54
Stacja nadania
RYB

Stacja doręczenia
OPO
Nadawca
SLIMTEX
Odbiorca

SEBASTIAN ... Stacja:
KAT
Data stanu:
2010-12-23 19:21
Opis:

Przyjęcie od kuriera (PK)
Stacja:
OPO
Data stanu:
2010-12-24 08:42
Opis:

Wydanie kurierowi doręczającemu (WK)
Stacja:
OPO
Data stanu:
2010-12-24 14:00
Opis:
Przesyłka doręczona (DS)



Przesyłka doręczona ? Myśle "co jest?", pytałem sasiadów, domowników - nikt o niczym nie wie (DZIŚ MAMY 27 GRUDNIA). Więc sięgam po telefon i wisze z 2 godziny na słuchawce dzwoniąć pod centrale 7demki jak i oddziały w Opolu, nikt nie odbiera sekretarka ciągle prosi o cierpliwe oczekiwania (tam wogóle ktoś pracuje? czy wakacje na hawajach?).
Po rozmowie i przeprosinach ze strony sprzedawcy dowiedziałem się, że mam czekać do 30 dni, jednak już poczułem się być delikatnie zbywany.


Zastanawiając się czy wina leży po stronie kuriera czy sprzedawcy, spytałem mojego znajomego, który jest rzecznikiem praw konsumenta o porade. Dowiedziałem się że kurier powinien okazać dowód dostarczenia przesyłki wraz z moim podpisem sprzedawcy (oczywiście jeśli tego zarządam). Za paczkę w pełni odpowiada sprzedawca, bo to on organizuje tansport i pobiera za niego pieniążki. Sprzedawca również powinien składać reklamacje w firmie z którą zawarł umowe. I tu mała ciekawostka - jeśli jestemśmy "spławiani" przez sprzedającego to mamy prawo go posądzić o wyłudzenie pieniędzy.


Co do samej siódemki to stanowczo odradzam tym bublem powinien się zająć tvn uwaga, bo to nie jestem pierwszą osobą, która stoi na lodzie - mało że spieprzyli święta to paczki dalej nie widać. Firmy kurierskie takie jak DHL, UPS nigdy nie zawiodły moich oczekiwań. W przypadku Siódemki - totalne dno.

ps.
nie jestem jedynym zrobionym w konia klientem, w sieci najwięcej skarg jest właśnie na nich. Być może w przyszłości się to zmieni, jeśli chodzi o rok 2010/2012 - odradzam.


RE: Kurier Siódemka - Oszustwo, szczerze odradzam ! - MotorniczyTramwaju - 27-12-2010 12:34

Co do UPS to też nie jestem taki pewien po ostatniej przygodzie z moim zegarkiem. W wigilię po tym jak otworzyłem paczkę wisiałem na telefonie bite 2 godziny, jedyne co wskórałem to to, że do statusu przesyłki dopisano mi "Zaplanowano kontrolę szkody" oraz zawiadomiono mnie, że przyjedzie kurier spisać protokół szkody. Odpuściłem dalej, ponieważ była wigilia, a telefony w UPS po godz. 14 nie były odbierane.

Dziś wstałem i z ciekawości wszedłem zobaczyć status mojej przesyłki oraz jak wygląda cała sprawa. Moim oczom ukazał się napis:
27.12.2010 10:14 KLIENT NIE BYŁ OSIĄGALNY PRZY PIERWSZEJ PRÓBIE. ZOSTANIE PODJĘTA 2 PRÓBA DORĘCZENIA. - (Etykieta)

To ja się pytam o co kaman. Czyżby znaleźli zegarek i próbowali go dostarczyć? xD Dodam, że dzisiaj cały dzień byłem w domu. No to bierym telefon i znów zbywali mnie chyba 10 razy, przełączali gdzie się da. Po rozmowie z jakimś facetem, poprosił mnie, abym wysłał mu maila z całym przebiegiem przesyłki itp. Miałem czekać na telefon...

(Dodam jeszcze, że kontaktowałem się z Lockerz i napisali mi, że zegarek na 100% został wysłany!)

Niedawno zadzwoniła do mnie pani i powiadomiła mnie, że takiego wpisu nie powinno być, a kurier przyjedzie do mnie jutro spisać protokół szkody...


Jak widać w Polsce nawet kurierzy UPS potrafią kraść... Zobaczymy jak sprawa się rozwinie


RE: Kurier Siódemka - Oszustwo, szczerze odradzam ! - Dominator - 27-12-2010 13:08

Dzięki admin za info. nie będę korzystać z siódemki ;-)


RE: Kurier Siódemka - Oszustwo, szczerze odradzam ! - mikolaj90 - 27-12-2010 14:28

Własnie siódemka to idioci, oni pogubili mi dokumenty od mbanku bo konto zakładałem. Choj z nimi Big Grin Koleś przyjechał do mnie 3 razy bo tyle razy dokumenty były źle podpisane, a nie moja wina bo ja nie wiedziałem gdzie mam podpisać tylko on mi mówił xD


RE: Kurier Siódemka - Oszustwo, szczerze odradzam ! - DDK - 27-12-2010 15:56

No to współczuć Banan. Ja raz tylko zamawiałem siódemką, na szczęście doszło wszystko. UPS też mnie jeszcze nie zawiódł. Może poszukasz ludzi na forach oszukanych w ostatnim czasie przez firmy kurierskie i zrobicie coś z tym. Może "Sprawa dla reportera" ?


RE: Kurier Siódemka - Oszustwo, szczerze odradzam ! - rafalek9 - 27-12-2010 16:07

Mojemu koledze także nie przysłali danych z mbanku jak koledze wyzej


RE: Kurier Siódemka - Oszustwo, szczerze odradzam ! - omisiu - 27-12-2010 16:12

Ja na szczęście nie korzystam z usług kurierskich bo nie mam takiej potrzeby ale na przyszłość będę wiedział.


RE: Kurier Siódemka - Oszustwo, szczerze odradzam ! - Royside - 27-12-2010 16:39

Mój brat zamówił prezent dla Mamy na święta , kurier oczywiście 7demka , paczka jeszcze nie przyszła.


RE: Kurier Siódemka - Oszustwo, szczerze odradzam ! - paskur - 27-12-2010 17:06

Wow to ja kompa odsyłałem do serwisu 7ką i dostałem też, całe szczęście, że było bez problemu


RE: Kurier Siódemka - Oszustwo, szczerze odradzam ! - Czarny767 - 27-12-2010 19:02

Admin - może Ty miałeś taki przypadek . Ja nie raz dostawałem paczki od kuriera "Siódemka" , bez problemu. I to nie były byle rzeczy,tylko zegarki itd.