Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ (/Temat-%E2%9D%93-AMA-Ask-Me-Anything-SEO-Afiliacja-PPC-MediaBuying-cokolwiek-%E2%9D%93-172252)

Strony: 1 2 3 4


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - mahuzz - 21-07-2021 10:34

Postanowiłem że będę odpowiadać jedna odpowiedź per post oznaczając osobę pytającą, żeby zawsze zobaczyła co odpowiem.

(20-07-2021 11:51)Oskarqq napisał(a):  To pytanie czym jest VA i na czym stawiasz swoje dropy, woocommerce, shopify, jakiś inny drop?
@[Oskarqq]

Virtual Assistant - ze wschodu taki VA do wynajęcia to grosze, szczególnie, że przy niedużym wolumenie nie trzeba takiego wynajmować na 8h 5 razy w tygodniu Wink

Ja osobiście przerobiłem tylko i wyłącznie WooCommerce i Shopify. Sam miałem dylemat przed pierwszym Shopify'em, bo byłem przyzwyczajony do Woo. Koniec końców na ten moment mam 2 projekty na Shopify, i zdecydowanie większą część na Woo.

Designowo i jeśli chodzi o prostotę, to wydaje mi się, że Shopify jest bardziej intuicyjny. Ale to płatność abonamentowa w końcu. W Woo masz pełną kontrolę nad wszystkim - dlatego stawiałbym na Woo, jeśli chodzi o początki.

(20-07-2021 19:31)fusek napisał(a):  a wiesz, że przeszło - jutro mam wizytę u lekarza i nie idę - odpuszcze sobie.

Bez żadnych ćwiczeń, z dnia na dzień przeszło XD

@[fusek]

Trzymam kciuki żeby na zawsze Huh


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - Oskarqq - 21-07-2021 15:12

Zakładam, że działasz w różnych krajach, wybierając serwer do postawienia serwisu, stawiasz na jakąś jedną serwerownie i po prostu podpinasz cdny, czy jednak wybierasz serwer bezpośrednio w kraju, pod który budujesz swoją witrynę? Czy może w ogóle masz to wszystko gdzieś i stawiasz strony na najtańszych, współdzielonych hostingach? Jeśli stawiasz wszystko w jednej serwerowni, to masz coś godnego polecenia?


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - adamcio99922 - 22-07-2021 21:38

Czy optymalizujesz stronę zgodnie z wytycznymi google oraz uwagami PageSpeed Insights? Jeśli tak to do jakich wartości?


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - mahuzz - 23-07-2021 11:19

(21-07-2021 15:12)Oskarqq napisał(a):  Zakładam, że działasz w różnych krajach, wybierając serwer do postawienia serwisu, stawiasz na jakąś jedną serwerownie i po prostu podpinasz cdny, czy jednak wybierasz serwer bezpośrednio w kraju, pod który budujesz swoją witrynę? Czy może w ogóle masz to wszystko gdzieś i stawiasz strony na najtańszych, współdzielonych hostingach? Jeśli stawiasz wszystko w jednej serwerowni, to masz coś godnego polecenia?

@[Oskarqq]

Całkowicie szczerze, wszystko mam na 3 polskich hostingach (nie na 3 kontach hostingowych ofc Big Grin), ale nie mogę polecić nic konkretnego, bo nie mogę powiedzieć że jestem zadowolony. Jest OK i tyle Tongue
Fajerwerki się zdarzają praktycznie wszędzie, więc sugerowałbym się głównie cenami, jeśli nie są to jakieś projekty które zarabiają spore kwoty w tym momencie.


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - Oskarqq - 23-07-2021 12:08

A ogarniasz sobie jakieś cdny pod konkretne kraje, czy po prostu ciśniesz na polskim ip?


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - mahuzz - 23-07-2021 14:52

(22-07-2021 21:38)adamcio99922 napisał(a):  Czy optymalizujesz stronę zgodnie z wytycznymi google oraz uwagami PageSpeed Insights? Jeśli tak to do jakich wartości?

@[adamcio99922]
W ogóle nie zwracam na to uwagi. Uważam nawet, że ładowanie strony o 0,0x% szybciej niż inne w branży, nie ma większego znaczenia. Wiadomo, im szybciej tym lepiej, ale ja osobiście nawet - jako odwiedzający inne strony - nie patrzę na czas ładowania. Dopóki nie zamula przez kilka sekund, czy już w ogóle - kilkanaście sekund - to zostaję.

Po prostu moich WP'ków nie zapycham niepotrzebnymi pluginami. Ba, nawet nie sprawdzam czasu ładowania moich stron. Rzekłbym, możę trochę ignorancko - mam to gdzieś od zawsze Big Grin


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - adamcio99922 - 23-07-2021 15:23

Ok @[mahuzz], ale chyba nie jest tak, że olewasz CDN czy też najprostsze WP Super Cache?


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - itmaster - 23-07-2021 17:36

(23-07-2021 14:52)mahuzz napisał(a):  Uważam nawet, że ładowanie strony o 0,0x% szybciej niż inne w branży, nie ma większego znaczenia.

Ale google już zwraca na to uwagę. Patrząc na szybkość ładowania niektórych stron, to ewidentnie widać, że ich webmasterzy nie mają szacunku do użytkowników Big Grin

W sumie taka podstawowa optymalizacja obrazków na stronie, czy tak jak piszesz nie zaśmiecania tysiącem pluginów do WP, to dużo czasu nie kosztuje.


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - Oskarqq - 23-07-2021 20:21

Google zwraca uwagę na szybkość, ale kiedy się serwis ładuje mega długo. U jednego z moich klientów czerwcowy update spowodował spadki, nie jakieś duże, ale zauważalne, wynik na pagespeed bodajże 15-10/100. Lipcowy update i same wzrosty i to kilkukrotnie większe niż wcześniejszy spadek. W tym przypadku topical authority okazał się dużo bardziej znaczący niż prędkość.


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - itmaster - 23-07-2021 21:42

No tak, wiadomo z google nie ma nic pewnego. Ale według mnie jeśli projekt długoterminowy, warto optymalizować szybkość działania. Nie zaszkodzi, a może jedynie pomóc w wyszukiwarkach.