Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ (/Temat-%E2%9D%93-AMA-Ask-Me-Anything-SEO-Afiliacja-PPC-MediaBuying-cokolwiek-%E2%9D%93-172252)

Strony: 1 2 3 4


❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - mahuzz - 19-07-2021 12:04

Cześć,


pewnie spora część osób kojarzy mnie z dziennika pracy. Po 2 latach go reaktywowałem... i dostaję sporo wiadomości, pytań, itd itd. Postanowiłem więc, że założę temat, w którym - jeśli macie jakieś pytania - postaram się odpowiedzieć.

Coś o mnie...
Od 2014 zarabiam w internecie, od 2016 prowadzę dziennik pracy, w którym właściwie od zera doszedłem do sporych kwot, próbując właściwie wszystkiego....

...dlatego też w tytule jest "cokolwiek". Przez te 7 lat w internecie miałem do czynienia praktycznie ze wszystkim.
Straciłem mnóstwo czasu i przepaliłem mnóstwo pieniędzy na projekty "dla doświadczenia", czyli coś na zasadzie "a sprawdzę jak to działa i będę wiedział, mimo, że może mi się to już nie przydać" Big Grin

SEO (Link-building, tworzenie tekstów/copywriting, optymalizacja)
Google/Facebook/Instagram Ads
Szerokopojęte PPC
Media buying (wszelkiego rodzaju pop adsy, banner adsy, push adsy i inne bardziej inwazyjne)
Tworzenie stron, blogów



Generalnie wszystko, od czego zaczyna się w internecie (szukanie niszy/pomysłu) aż po kilkucyfrowe kwoty sprzedaży dziennie Tongue

Żeby była jasność - pomoc jest oczywiście darmowa, a odpowiedzieć postaram się na wszystko w wolnych chwilach.


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - M$ney - 19-07-2021 12:13

Cześć! Może ty będziesz wiedział, bo jesteś bardziej doświadczony, a nikt mi nie potrafi pomóc smutny

Ostatnio przez błąd i złą podpowiedź wykupiłem kupon na Google Ads, tylko że praktycznie od razu dostałem bana.

Przy nowej domenie i nowym koncie Google Ads wyskakuje: suspicious payment i reklamy nie chcą wystartować. Nowa domena, nowe dane i nowa karta płatnicza (z moimi danymi) też dostała bana (możliwe, że przez to, że karta jest na mnie?).

Miałbyś może jakiś pomysł jak doprowadzić to do pożądku? Blush


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - Oskarqq - 19-07-2021 12:48

Elo, co byś poradził gościowi, który ogarnia SEO i szuka sposobu na zarobek, poza pracą w agencji? Big Grin Czy na początek warto cisnąć w afiliację, czy jednak uważasz, że lepiej od razu lecieć w dropa, czy może masz się do podzielenia jakimiś innymi tipami? Wink


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - mahuzz - 19-07-2021 18:08

(19-07-2021 12:13)M$ney napisał(a):  Cześć! Może ty będziesz wiedział, bo jesteś bardziej doświadczony, a nikt mi nie potrafi pomóc smutny

Ostatnio przez błąd i złą podpowiedź wykupiłem kupon na Google Ads, tylko że praktycznie od razu dostałem bana.

Przy nowej domenie i nowym koncie Google Ads wyskakuje: suspicious payment i reklamy nie chcą wystartować. Nowa domena, nowe dane i nowa karta płatnicza (z moimi danymi) też dostała bana (możliwe, że przez to, że karta jest na mnie?).

Miałbyś może jakiś pomysł jak doprowadzić to do pożądku? Blush

Cześć, za co dostałeś bana? Za ten kupon?
Generalnie od ostatniej aktualizacji G Ads, która miała miejsce bodajże pod koniec września 2020, sporo osób miewa problem z suspicious payment. Ten update chyba dotyczył ograniczenia możliwości korzystania z VCC przy adsach. Pisałem ostatnio ze znajomym, który pracuje w agencji i ogarnia Google Ads, i jego znajomi ponoć masowo mają ten problem. "To w związku ze zmianami zabezpieczeń w bankach". Z jego sugestii, to "męczyć dupę" w banku. Nie bawiłbym się w zmiany IP, etc. bo jak już sobie u wujka G nagrabisz to potem się może dopiero zacząć kombinowanie Tongue

(19-07-2021 12:48)Oskarqq napisał(a):  Elo, co byś poradził gościowi, który ogarnia SEO i szuka sposobu na zarobek, poza pracą w agencji? Big Grin Czy na początek warto cisnąć w afiliację, czy jednak uważasz, że lepiej od razu lecieć w dropa, czy może masz się do podzielenia jakimiś innymi tipami? Wink
Duże ecommy mają działy SEO, ale i tak z tego co wiem zarobki w SEO nie powalają. A przykładowo Sklep SEO? Mamy takie 2 dosyć popularne w Polsce (pewnie wiesz, o które mi chodzi) - oni za takie przykładowo szeptanki nie biorą wcale mało, a kto wie, czy sami nie robią resellu.

Jeśli chodzi o własne projekty to szedłbym od razu w dropa. Afiliacja rządzi się teraz swoimi prawami - aktualnie, popularne produkty np. w Polsce są mega oblegane w serpach, a z tego co wiem to i Google robi już pod górkę projektom typu "najlepsze 10 przedmiotów x" w których są właściwie same linki afiliacyjne.

Jeśli coś niejasno albo niewyczerpująco to śmiało pytajcie Smile


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - Oskarqq - 19-07-2021 19:36

No to w takim razie z okazji AMA zdradzisz jak automatyzujesz swoje dropy, jeśli chodzi o obsługę? Jaki polecasz hosting i oprogramowanie do dropa i gdzie szukasz wygasłych domen za granicą?


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - fusek - 19-07-2021 19:40

Siema. Mati dasz niszke?


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - itmaster - 19-07-2021 21:54

Piszesz że zaczynałeś od zera. A teraz patrząc na ostatnie wpisy, nieźle wymiatasz jeśli chodzi o dzienne utargi.
Powidz co było w Twojej drodze do zarabiania pieniędzy przez internet punktem przełomowym? Nie wiem, nabycie jakieś unikalnej umiejętności, uderzenie w konkretne nisze czy może zmiana źródeł zarobków?


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - mahuzz - 20-07-2021 11:29

(19-07-2021 19:36)Oskarqq napisał(a):  No to w takim razie z okazji AMA zdradzisz jak automatyzujesz swoje dropy, jeśli chodzi o obsługę? Jaki polecasz hosting i oprogramowanie do dropa i gdzie szukasz wygasłych domen za granicą?

Nie za bardzo chcę wchodzić w szczegóły biznesowe, ale powiem, że jeśli chodzi o dropy (teraz, czy wcześniej) - VA. Serio, dużo lepsze niż softowa automatyzacja. Czemu? VA dogada się z wysyłającym odnośnie loga, rachunków/faktur do zamówienia, a dodatkowo nie będzie przypału z jakimiś np. chińskimi znaczkami z ceną 2$ przy przedmiocie który ktoś kupił od nas za 149$ Big Grin
TYLKO... to opłacalne przy większych przedsięwzięciach (czyli np. jak masz x lub xx sklepów). Jeśli jest to jedno zamówienie czy nawet 5 per doba - to bym tego nie automatyzował. Przy małych wolumenach lepiej mieć kontrolę Tongue


(19-07-2021 19:40)fusek napisał(a):  Siema. Mati dasz niszke?

Siema, mów lepiej jak ręka Big Grin

(19-07-2021 21:54)itmaster napisał(a):  Piszesz że zaczynałeś od zera. A teraz patrząc na ostatnie wpisy, nieźle wymiatasz jeśli chodzi o dzienne utargi. Powidz co było w Twojej drodze do zarabiania pieniędzy przez internet punktem przełomowym? Nie wiem, nabycie jakieś unikalnej umiejętności, uderzenie w konkretne nisze czy może zmiana źródeł zarobków?

Założenie pierwszego bloga i napisanie na niego tekstu na stronę główną. Mimo tego, że nie wiedziałem jak działa SEO, jak sprawdzić konkurencję, itd. to napisałem taki tekst, że rankował pod spore keywordy i zaczął zarabiać fajne kwoty. To jakoś w wakacje 2016.
Następnym punktem przełomowym był sprint ze zrobieniem sporej ilości stron właściwie w tydzień jakoś koło września 2017.
Potem odejście od sms/afiliacji i start swoich projektów.

Ciężko wybrać jeden taki moment czy sytuację, ale jeśli miałbym odpowiedzieć w 100% zdecydowanie: tą wiedzę idzie (a nawet powinno się) nabyć kompletnie. Nigdy nie kupiłem żadnego kursu SEO. Najlepiej obyć się z tym w praktyce - tworzenie stron/sklepów/blogów, pisanie na nie tekstów, linkowanie ich oraz z czasem ewentualna optymalizacja.

Filozofii w tym nie ma nawet bym rzekł. No ale w SEO rolę też grają budżety. Póki jest to bezkonkurencyjna strona na Polskę, to spoko. Ale jak już chcesz iść nawet w (na pozór) bezkonkurencyjny ecommerce, nawet w Polsce, to idzie się nieźle przejechać. Powiedziałbym nawet, że tworzenie własnych projektów i pozycjonowanie ich to loteria, zdecydowanie warta przeżycia i spróbowania Big Grin


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - Oskarqq - 20-07-2021 11:51

To pytanie czym jest VA i na czym stawiasz swoje dropy, woocommerce, shopify, jakiś inny drop?


RE: ❓ AMA - Ask Me Anything (SEO, Afiliacja, PPC, MediaBuying, cokolwiek) ❓ - fusek - 20-07-2021 19:31

a wiesz, że przeszło - jutro mam wizytę u lekarza i nie idę - odpuszcze sobie.

Bez żadnych ćwiczeń, z dnia na dzień przeszło XD