Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Obsługa komputera - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Obsługa komputera (/Temat-Obsluga-komputera-172229)



Obsługa komputera - Shimeon - 16-07-2021 10:29

Witajcie.

Czy znajdę gdzieś w internecie jakiś darmowy kurs, najlepiej w formie video poradnika, dotyczący podstawowej obsługi komputera? Ma on służyć mojej mamie, ponieważ ona niestety nie potrafi się z tym oswoić albo jej się najzwyczajniej nie chce. I chociaż już bardzo wiele razy korzystała z komputera do przeglądania internetu, kupowania na allegro itd przez lata to jednak wciąż nie załapuje tej idei, bo albo się czegoś boi albo wymyśla 1000 wymówek, żeby tylko czegoś nie zrobić. Brak również inicjatywy od jej strony. Zawsze to ja ją muszę zachęcać do działania, np. dzisiaj robiła przelewy, oczywiście pod moim nadzorem. Trwało to może z półgodziny? Tutorial powinien być zrozumiały oraz zachęcający do dalszej nauki. Pozdrawiam.


RE: Obsługa komputera - bartas993 - 16-07-2021 10:34

Wszystko zależy czego mamę chcesz nauczyć - czy programy biurowe, czy po prostu poruszanie się po witrynach np banków itp?


RE: Obsługa komputera - Makabrycy - 16-07-2021 10:52

myślę ze jej po prostu się nie chce bo ma Ciebie.. i możesz jej dawać najbardziej przechooy poradniki i tutoraiale to zawsze będzie coś nie halo ... to jest inne pokolenie Smile


RE: Obsługa komputera - boksowany - 17-07-2021 03:22

Ja ci mogę taki poradnik stworzyć, priv


RE: Obsługa komputera - Ascoran - 18-07-2021 19:20

Przerabiałem to, można tłumaczyć 100 razy, a i tak nic z tego nie będzie. Niezależnie jak bardzo będziesz się starać i tak będzie dzwonić co chwila żeby do niej podjechać przelewy zrobić, bo ona już nie pamięta co i jak. Moja to już woli iść na pocztę zapłacić rachunki niż nauczyć się to zrobić przez komputer.

PS. najlepszy poradnik to zdalna pomoc przez teamviewer - możesz jej pomóc z dowolnego miejsca na świecie i jednocześnie tłumaczyć bez konieczności bycia na miejscu


RE: Obsługa komputera - Shimeon - 19-07-2021 15:17

(18-07-2021 19:20)Ascoran napisał(a):  PS. najlepszy poradnik to zdalna pomoc przez teamviewer - możesz jej pomóc z dowolnego miejsca na świecie i jednocześnie tłumaczyć bez konieczności bycia na miejscu

Obecnie mieszkam z rodzicami, moja mama też nie jest jakaś zielona, bo obsługiwać komputer umie jakieś piąte przez dziesiąte. Np. wie jak wejść na daną witrynę, ale już nie wie jak wylogować komputer czy zmienić tapetę na pulpicie.

Chcę ją tego nauczyć, ponieważ prędzej lub później nadejdzie taki czas, że wyprowadzę się z domu. No i wówczas będzie musiała sama sobie radzić. Nie będzie już wtedy żadnych wymówek, niestety. A gdy zerkam w przyszłość to myślę również o niej. Po prostu musi to zrozumieć. Inaczej będzie jej naprawdę ciężko.

(16-07-2021 10:34)bartas993 napisał(a):  Wszystko zależy czego mamę chcesz nauczyć - czy programy biurowe, czy po prostu poruszanie się po witrynach np banków itp?

Poruszanie się po pulpicie, witrynach internetowych, umiejętne korzystanie z banalnych funkcji systemu operacyjnego Windows (dowolny).


RE: Obsługa komputera - boksowany - 20-07-2021 21:36

napisz do mnie na priv. jestem w stanie pomóc stworzyć poradnik podstawowej obsługi komputera wraz ze zdjędciami, więc wszystko będzie bardzo łatwe i intuicyjne