Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Nieruchomości - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Nieruchomości (/Temat-Nieruchomosci-171414)



Nieruchomości - basiagryzek - 16-04-2021 10:59

Jak w temacie, nie wiem czy kawalerka zakupiona pod wynajem, bardziej opłaca się jako wciągnięta na firmę, czy wynajmować prywatnie?
Problem w tym, że wykańczając nie mogę wrzucić wykończenia w koszta, dopóki jest to "dostosowywanie" lokalu. Ta kwota idzie w amortyzację. W koszt można wrzucić dopiero ulepszanie. I tu jest pytanie: czy zabudowa kuchenna to ulepszanie? Czy pyta kuchenna to ulepszanie czy jeszcze budowa? Czy szafka w łazience to budowa czy ulepszanie??? Gdzie jest granica??


RE: Nieruchomości - patrolpxd - 16-04-2021 15:54

Jak dobrze kojarzę to takie mieszkanie w koszty to istne zaproszenie dla US. Mogą wejść bez żadnego nakazu bo jest to interpretowane jako miejsce wykonywania działalności, więc uważałbym z tematem mieszkania na firmę. Chociaż to chyba było pod mieszkania prywatne.

A w koszty można wciągnąć naprawdę dużo rzeczy. Tak zwana "kreatywna księgowość" Tongue


RE: Nieruchomości - twardy - 16-04-2021 16:40

Widziales koszty prowadzenia firmy? Jak masz jedna to wez to wyremontuj, przelknij sline i rozliczaj sie normalnie ryczaltem.


RE: Nieruchomości - basiagryzek - 16-04-2021 16:43

Tylko działalność gospodarczą to ja już mam. Kwestia czy wciągać w nią kawalerkę czy nie.... Chyba potrzebuję właśnie jakiegoś żywego kreatywnego księgowego.


Nieruchomości - Hybrid1990 - 03-05-2021 20:43

Wątek został przeniesiony do kosza.
Prawdopodobne przyczyny :

1. Temat jest niezgodny z regulaminem.
2. Podobny temat znajduje się już na forum.
3. Wątek nie jest już aktualny.
4. Autor prosił o jego przeniesienie.
5. Temat został wyczerpany bądź rozwiązany.

Pozdrawiamy
Administracja Forum.