Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Lokalny biznes - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: Lokalny biznes (/Temat-Lokalny-biznes-169309)

Strony: 1 2


Lokalny biznes - averegen - 19-09-2020 17:56

Witam. Posiadam działkę praktycznie przy jeziorze i głównej ulicy w bardzo ruchliwej wsi na Pomorzu. W sezonie odwiedza nas dużo turystów. Chciałem na tej działce wybudować dom, ale jest bardzo dużo problemów (działka ujęta jako usługowa przeznaczenie parking) i pomyślałem, aby wykorzystać potencjał lokalizacyjny. Konkurencja jest duża w centrum 150m dalej był gościu co serwował takie rzeczy, 20m od działki jest sklep. Działka jest usytuowana około 4m niżej od drogi. Chciałbym zrobić wjazd przed jeziorem wysypać trochę piasku i zrobić leżaki. Chcę również wynająć jakiś namiot oraz jakiegoś foodtracka i serwować kiełbaski z karkówka. Czy wg Was mogę to inaczej wykorzystać? Pozdrawiam
[Obrazek: Screenshot-20200919-184013.jpg]


RE: Lokalny biznes - Ascoran - 19-09-2020 21:13

Możesz też pójść w stronę bardziej eventową wysypać wszystko piachem, postawić jakąś scenę, bar i jakieś jedzenie i w weekendy organizować jakieś imprezki z dj na plaży. Nawet jakby wstęp był za darmo to byś zarabiał na piwie i innych pierdołach.
Ale mimo wszystko wydaje mi się że w sezonie więcej zarobisz na płatnym parkingu, bo jednak nad jeziorkami zawsze jest problem z parkingiem a ludzie zapłacą nawet 10zł za godzinę postoju w sezonie


RE: Lokalny biznes - averegen - 20-09-2020 08:30

Zapomniałem dopisać ze na końcu działki mieszka tam prawie 80 letnia ciocia i takie głośne imprezy odpadają, pozatym sąsiadom mogło by się to nie spodobać. Jest ich całkiem dużo w około. Jeśli chodzi o parking to wiele bym raczej nie zarobił takich miejsc we wsi jest bardzo dużo. Ale wielkie dzięki za odpowiedź


RE: Lokalny biznes - itmaster - 20-09-2020 09:11

A pole namiotowe, miejsce dla kamperów?
Można by też kupić kilka domków holenderskich i je wynajmować, choć to już jest znaczący wydatek.


RE: Lokalny biznes - averegen - 20-09-2020 11:12

Dziękuję kolego, ale myślisz że przy głównej drodze, gdzie jednak jest hałas taki pomysł zadziała? Plus nie ma tam, aż tak dużo miejsca, ale za sugestię dziękuję


RE: Lokalny biznes - itmaster - 20-09-2020 11:16

A to jest jakaś droga wojewódzka?
Wcześniej pisałeś o leżakach, więc myślałeś że jednak tego hałasu nie jest aż tak dużo, jeśli taką opcję rozważałeś Smile


RE: Lokalny biznes - averegen - 20-09-2020 11:31

Tak to droga wojewódzka. Ruch jest w sezonie na tej drodze bardzo, duży. Hałas, ponieważ ta droga w nocy jeździ bardzo dużo tirów z dużymi konstrukcjami np mosty i nie wiem czy spodobałoby się to potencjalnym klientom hah. I pól namiotowych jest u nas już 3 w lasach w bardzo spokojnych miejscach. Chciałem ta działkę sprzedać ale chce zaryzykować jeszcze w przyszłe lato z jakimś biznesem właśnie. Bo sprzedać to nie problem, ale boję się że kasę bym przepierdzielil na głupoty haha za dobrze siebie znam


RE: Lokalny biznes - Shimeon - 21-09-2020 12:54

(20-09-2020 11:31)averegen napisał(a):  Tak to droga wojewódzka. Ruch jest w sezonie na tej drodze bardzo, duży

Prywatny plac do nauki jazdy na kategorię A, B? Big Grin Przy tak ruchliwej drodze powinien wypalić biznes.


RE: Lokalny biznes - itmaster - 21-09-2020 13:03

Można by do tego zrobić "plac" do nauki jazdy motorówkami, bo jak widać działka ma dostęp do jeziora. Smile


RE: Lokalny biznes - averegen - 21-09-2020 16:52

Działka w najszerszym miejscu ma 25m i idzie w klin jak widać. Miałbym się wyszkolić na instruktora i założyć taki biznes?
Jezioro jest prywatne może być tylko plaża