Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Subdomena - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Subdomena (/Temat-Subdomena-168374)

Strony: 1 2


Subdomena - KrystianT27 - 18-06-2020 15:01

Witam, mam pytanie odnośnie subdomen... Jeżeli kupię domene oraz hosting,w którym otrzymuje 5 subdomen to czy ów subdomeny mogę traktować jako niezależne witryny ? Będzie trudniej je wypozycjonować czy nie ma to większego znaczenia?


Subdomena - bubu93 - 18-06-2020 15:43

Google traktuje subdomenę jako osobny twór. Nie wiem co to za oferta domena plus pięć subdomen bo normalnie to chyba nie ma limitu. Możesz utworzyć ze swojej domeny tyle subdomen ile tylko chcesz. Pytanie ile będziesz w stanie zaparkować na hostingu (ile stron na hostingu możesz utrzymywać)

Zasada jest taka, że subdomena wzmacnia domenę, ale domena nie wzmacnia subdomeny z punktu widzenia seo.

Dobrym przykładem jest domena poznan.pl, która swojego czasu dostała karę od Googla i ucierpieli na tym Ci którzy kupili tanią subdomenę regionalną. Na pewno można znaleźć jakieś wzmianki o tym.

Kara dla domeny to problem dla subdomen.
Kara dla subdomeny to raczej nie problem dla domeny.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


RE: Subdomena - KrystianT27 - 18-06-2020 16:13

A w przypadku, jeśli kupię domenę i utworzę subdomenę to czy będę mógł ją normalnie pozycjonować i traktować jako oddzielną stronę ?


Subdomena - bubu93 - 18-06-2020 17:37

Tak

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


RE: Subdomena - rachman - 18-06-2020 18:13

(18-06-2020 16:13)KrystianT27 napisał(a):  A w przypadku, jeśli kupię domenę i utworzę subdomenę to czy będę mógł ją normalnie pozycjonować i traktować jako oddzielną stronę ?
Tak. Wiele osób tak robi na początku jak nie stać ich na wiele domen.


RE: Subdomena - KrystianT27 - 18-06-2020 18:26

Dziękuję za wypowiedzi.Tylko mam jeszcze małe pytanie.. Czy takie postępowanie ma jakieś wady, czy taka subdomena będzie mogła być użytkowana dokładnie tak samo jak domena główna?


RE: Subdomena - itmaster - 18-06-2020 18:32

(18-06-2020 15:43)bubu93 napisał(a):  Zasada jest taka, że subdomena wzmacnia domenę, ale domena nie wzmacnia subdomeny z punktu widzenia seo.

I to jest właśnie najlepsze w tworzeniu sudomen. Nie masz żadnych dodatkowych kosztów (jedynie za przedłużenie samej domeny głównej).
A poza tym gdy już postanowisz zrezygnować z jednej lub kilku z subdomen, możesz je usunąć i przy włączonym wildcard na serwerze, każdy kto wejdzie w usuniętą subomenę (bo pewnie wcześniej gdzieś je będziesz linkował/pozycjonował), przekieruje go na domenę główną. Czyli ruch się nie zmarnujeSmile


RE: Subdomena - rachman - 18-06-2020 18:33

Ruch może ale wilcard chyba już gogiel mało lubi


RE: Subdomena - itmaster - 18-06-2020 18:42

Co masz na myśli?


Subdomena - bubu93 - 18-06-2020 19:15

Migracja strony z domeny a na domenę b albo z subdomeny na domenę to temat rzeka o którym można napisać książkę i raczej offtopic Smile

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka