Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Emerytura do 30tki - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Emerytura do 30tki (/Temat-Emerytura-do-30tki-167883)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


RE: Emerytura do 30tki - danoneksss - 20-06-2020 01:15

Ciekawy dziennik - śledzę i życzę coraz lepszych wyników Smile


RE: Emerytura do 30tki - pshemko666 - 20-06-2020 11:52

(19-06-2020 21:56)qwerty_89 napisał(a):  Z myślą o stałym, pasywnym dochodzie zacząłem inwestowanie od budowy portfela dywidendowego. Roczne stopy zwrotu były nawet satysfakcjonujące, ale przyszedł taki rok jak ten, kiedy to przez pandemię większość moich spółek zadecydowała o zatrzymaniu zysków... Big Grin Trzeba niestety być przygotowanym na każdą ewentualność.

Jasne, że tak.
Dlatego moim celem nie jest zbudowanie tylko minimalnego dochodu pokrywającego podstawowe potrzeby - to by było nierozsądne. Trzeba się niestety liczyć z tym, że czeka nas jeszcze niejedna pandemia, epidemia, wojna, kryzys czy inne wydarzenie, przez które rynek zwariuje.
Ja nawet jak już nie będę pracował i będę czerpał pieniążki tylko z inwestycji, to mam zamiar dalej oszczędzać - nigdy nie wiadomo co się zdarzy. A nawet jeśli byłoby już na prawdę ciężko i musiałbym wrócić do pracy na jakiś czas, to i tak będę w o wiele lepszej sytuacji niż niejedna osoba pracująca non stop.
I nawet jeśli z jakiegoś powodu nie osiągnę swojego celu to i tak zamierzam po 30-tce zrobić sobie kilka lat "przerwy" i zająć się tysiącem pięknych rzeczy.

Zauważyłem, że tutaj na forum, ludzie w swoich dziennikach często piszą o braku czasu i używają to za wymówkę nr 1:
- dawno mnie tu nie było, bo NIE MIAŁEM CZASU
- nie napisałem nowego postu, bo...
- nie zrobiłem XXX, bo...
- nie zdążyłem zrobić YYY, bo...

Dla mnie jest to najgłupsza wymówka.
Nie ma czegoś takiego jak "brak czasu". Zamiast powiedzieć tak po raz kolejny, proponuję inaczej to ubrać w słowa, np wolę spędzić godzinę na instagramie ZAMIAST zarobić dodatkowe pieniądze, wolę pograć w jakąś głupią grę ZAMIAST przeczytać jakąś sensowną książkę o zarabianiu czy inwestowaniu. Wolę sobie dłużej pospać, bo jestem leniwy i tak bardzo zmęczony życiem ZAMIAST ruszyć tyłek i pobiegać / pójść na siłownię.

Wszystko jest kwestią priorytetów.

Ja po 9-10 godzinach w pracy, dzień w dzień, robię 2 treningi i poświęcam co najmniej pół godziny aby dowiedzieć się czegoś nowego na temat finansów.
Dla wielu osób to jest nie do ogarnięcia i już nie raz słyszałem "chce ci się tak?"
Tak, chce mi się. Bo paradoksalnie to mi daje więcej energii i motywacji do działania.
Za 10 lat może się spotkamy i wtedy role się odwrócą i to ja zapytam:
- Cały czas chodzisz do pracy? Chce ci się tak?

(20-06-2020 01:15)danoneksss napisał(a):  Ciekawy dziennik - śledzę i życzę coraz lepszych wyników Smile

Dzięki śliczne Smile


RE: Emerytura do 30tki - itmaster - 20-06-2020 12:13

Dobrze napisane. Rzeczywiście, dobra motywacja i konsekwencja w działaniu jest bardziej potrzebna od wiedzy.


RE: Emerytura do 30tki - jergele - 20-06-2020 13:36

Jakieś widoki na emeryturę do 30-ki są?


RE: Emerytura do 30tki - pshemko666 - 20-06-2020 14:20

(20-06-2020 13:36)jergele napisał(a):  Jakieś widoki na emeryturę do 30-ki są?

Tzn?


RE: Emerytura do 30tki - pshemko666 - 22-06-2020 09:16

Siema w nowym tygodniu.

Łapcie praktyczną infografikę:

[Obrazek: QIxzp4n.jpg]

To z 2016 roku, ale myślę że równie dobrze można to odnieść do aktualnego okresu Smile


RE: Emerytura do 30tki - pshemko666 - 23-06-2020 09:40

W pierwszym poście pisałem o EstateGuru. Nie zamierzam jednak tam inwestować. Jest to dosyć bezpieczna platforma, a pożyczki są zabezpieczone hipoteką, jednakże roczna stopa zwrotu wynosi zaledwie 11%. Uważam, że jest to po prostu za mało. Tego typu inwestycje zostawiam tym, którzy wolą budować swój dochód bezpiecznie i chcą spać spokojnie.

Środki na funduszach się zaksięgowały. Tak wygląda aktualnie mój portfel na NN TFI 24.
Profit z funduszy mierny, więc pewnie niedługo będę wypłacał te środki i inwestował w coś korzystniejszego.

[Obrazek: cX9xkvP.png]


Paraiba jest w tej chwili najbardziej ryzykownym miejscem, w którym trzymam swoje środki i zdaję sobie sprawę, że w każdej chwili mogę je stracić. Mogę się też założyć, że tak jak każdy HYIP, ten również prędzej czy później zniknie. Pozostaje tylko kwestia tego, czy zdążę coś wypłacić i na tym zarobić czy zanotuję bolesną stratę.

[Obrazek: V6qpZy3.png]


Jakby ktoś szukał mniej popularnych opcji inwestycyjnych,
tak to wygląda w przypadku whisky
lata 2009 - 2019

[Obrazek: QOuwhXt.jpg]


Np taka buteleczka The Macallan 1926 została sprzedana 8 miesięcy temu za 1,9 miliarda USD.
Teraz pewnie jest już warta ponad 2 mld.

[Obrazek: KYnotVl.jpg]

Generalnie największy potencjał jest w japońskich whisky i to z nich statystycznie można wyciągnąć najwięcej.


Jeśli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy, że jedziesz za wolno.
Rafał Brzoska


RE: Emerytura do 30tki - Jack95 - 23-06-2020 10:00

Życzę powodzenia. Od siebie dodam, abyś działał na YT. To jest teraz kopalnia $$$>Tylko dobrą nisze trzeba mieć


RE: Emerytura do 30tki - pshemko666 - 23-06-2020 13:01

Dzięki Cool

YT mówisz... na razie o tym nie myślałem, ale kto wie... Smile


RE: Emerytura do 30tki - pshemko666 - 23-06-2020 17:44

Wrzuciłem dzisiaj 50$ na eToro i za to kupiłem akcje Apple’a Smile

[Obrazek: j7uhs3K.png]

Apropo giełdy,
ciekawe info:

[Obrazek: x3mmaHq.png]

Nigdy nie kupiłbym akcji spółki, której nie chciałbym posiadać na własność, gdybym miał nieograniczone możliwości finansowe.
Albert Rokicki (Longterm.pl)