Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
PLACKI Z JABŁKAMI (keto, LCHF, paleo, bez glutenu i laktozy) - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Kulinaria (/Forum-Kulinaria-119)
+---- Wątek: PLACKI Z JABŁKAMI (keto, LCHF, paleo, bez glutenu i laktozy) (/Temat-PLACKI-Z-JABLKAMI-keto-LCHF-paleo-bez-glutenu-i-laktozy-166751)



PLACKI Z JABŁKAMI (keto, LCHF, paleo, bez glutenu i laktozy) - archi996 - 29-02-2020 22:57

Składniki – placki z jabłkami (ok 20 sztuk):
4 jajka
szczypta soli do ubijania białek
60 g śmietanki kokosowej (w wersji z nabiałem można użyć 60 g śmietany 30%)
25 g mąki kokosowej
szczypta wanilii
szczypta cynamonu
opcjonalnie słodzik np. ksylitol, erytrytol, stewia do smaku – wliczyć do makro (u mnie bez jakichkolwiek słodzików)
tłuszcz do smażenia ( u mnie ok 50 g masła klarowanego ghee lub oleju kokosowego)
100 g startego kwaśnego jabłka
Żółtka oddzielić od białek i wymieszać ze śmietanką lub śmietaną w wersji z laktozą .
Dodać mąkę kokosową i dokładnie wymieszać na gładką masę.

Jabłka obrać wydrążyć i zetrzeć na tarce jarzynowej o grubych oczkach.
Starte jabłka delikatnie wymieszać z ciastem kokosowym.

Dodać wanilię, cynamon i opcjonalnie słodzik. Całość wymieszać.

W drugim naczyniu ubić na sztywno pianę z białek z dodatkiem odrobiny soli a następnie delikatnie połączyć obydwie masy.

Smażyć na dobrze rozgrzanym tłuszczu (masło klarowane/olej kokosowy).

Po usmażeniu na gorących plackach można położyć dodatkową porcję tłuszczu aby podbić makro.

Gotowe placki można posypać zmielonym na puder słodzikiem z dodatkiem cynamonu lub samym albo wiórkami kokosowymi.

Placki z jabłkami doskonale smakują zarówno na ciepło jak i na zimno, więc świetnie sprawdzają się także na wynos do pudełka.



BTW całości bez słodzików z jabłkami: 425 g, 597 kcal, B 38 g, T 39 g, W 16 g. W 100 g: 140 kcal, B 9 g, T 9 g, W 4 g.
[Obrazek: mm.jpg]