Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pytanie Windows 10 się nie zamyka tylko usypia ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Pytanie Windows 10 się nie zamyka tylko usypia ? (/Temat-Pytanie-Windows-10-sie-nie-zamyka-tylko-usypia-164268)

Strony: 1 2


Pytanie Windows 10 się nie zamyka tylko usypia ? - kukiz87 - 11-09-2019 11:26

Chłopaki mam pytanie , dlaczego mój windows 10 gdy chcę normalnie wyłączyć komputer się nie zamyka tylko usypia ? chodzi mi o to że przed momentem włączyłem kompa po nocy i widzę czas pracy 2 dni plus kilka godzin. Na pewno da się to zmienić aby się wyłaczał , tylko powiedzcie jak to zrobić , i przede wszystkim czy lepiej jest aby system zamykał się normalnie cały , czy tak jak mam może być ? ,czasem po odpalaniu kompa czas pracy mam 4 dni 6 dni i więcej, w laptopie moim drugim kompie tam mam czas pracy 37 dni wczoraj włączyłem bo dłuższym nie używaniu go Big Grin Jak wy to macie ustawione ? i czy ma to jakie kolwiek znaczenie jeżeli chodzi o wydajność windowsa oraz aplikacji.


RE: Pytanie Windows 10 się nie zamyka tylko usypia ? - twardy - 11-09-2019 12:09

Panel sterowania -> zarzadzanie energia?


RE: Pytanie Windows 10 się nie zamyka tylko usypia ? - itmaster - 11-09-2019 12:17

A jak zamykasz system? Przez przyciśnięcie guzika power w laptopie czy przez Start -> Zamknij system?

Bo jeśli to drugie, to system powinien się normalnie zamknąć, a nie uśpić.
Natomiast jeśli przez przycisk, to najpewniej w ustawieniach masz domyślnie ustawione, żeby po kliknięciu power usypał system zamiast zamykać.

Żeby to zmienić, najedź na lupę (przy Windows start) i wpisz w szukajkę "Panel sterowania" ten stary, bo jest czytelniejszy dla mnie i następnie wybierz "Opcje zasilania" -> "Zmień ustawienia planu" -> "Zmień zaawansowane ustawienia zasilania" i tam szukaj "Przyciski zasilania i pokrywa". I przy "Akcja przycisku zasilania" przestaw na Zamknij


RE: Pytanie Windows 10 się nie zamyka tylko usypia ? - esc - 11-09-2019 14:42

Wyłącz opcję Fastboot aczkolwiek W10 jest na tyle zjebany że i tak zapamięta to co miałeś włączone przed wyłaczeniem.


RE: Pytanie Windows 10 się nie zamyka tylko usypia ? - Misza8888 - 11-09-2019 14:53

Zarządzanie energią w Windows sprawdzić trzeba


RE: Pytanie Windows 10 się nie zamyka tylko usypia ? - kukiz87 - 12-09-2019 08:25

Tak mam to ustawione na chwilę obecną https://snipboard.io/tOWvpw.jpg
kompa zamykam tylko i wyłącznie przez start , zasilanie , zamknij. Bardziej mnie ciekawi czy wydajnościowo ma to znaczenie ? działanie na świeżym kompie , zresetowanym , a granie na kompie który ma np czas pracy 7 dni


RE: Pytanie Windows 10 się nie zamyka tylko usypia ? - itmaster - 12-09-2019 09:16

Znając Windowsa, to pewnie po jakimś czasie system wolniej będzie działać i warto go zrestartować.

Co do Twojego przypadku to dziwne, bo jeśli zamykasz poprzez Start - Zamknij, system powinien się prawidłowo zamknąć. Może po kliknięciu Zamknij za szybko zamykasz klapę i system nie zdąży się zamknąć, tylko go usypia?


RE: Pytanie Windows 10 się nie zamyka tylko usypia ? - kukiz87 - 12-09-2019 10:44

Ale ja mam stacjonarkę , ale na laptopie tez tak jest


RE: Pytanie Windows 10 się nie zamyka tylko usypia ? - Shimeon - 12-09-2019 15:13

Przetrzymaj w laptopie guzik Power przez 3 sekundy. Nie zamykaj klapy tylko odczekaj chwilę i włącz ponownie. Potem sprawdź czas pracy. Może poskutkuje Wink


RE: Pytanie Windows 10 się nie zamyka tylko usypia ? - tjt1 - 12-09-2019 16:15

(11-09-2019 14:42)esc napisał(a):  Wyłącz opcję Fastboot
Podejrzewam, że właśnie w tym może być problem.

kukiz87, kliknij w ikonkę Windows Start na pasku i wyszukaj 'Opcje zasilania'. Następnie z lewej strony kliknij 'Wybierz działanie przycisków zasilania'. Następie u góry kliknij 'Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne'. U dołu odznacz opcję 'Włącz szybkie uruchamianie' i zapisz zmiany. Napisz czy pomogło.