Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czarnobyl - miniserial HBO - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Filmy i Kino (/Forum-Filmy-i-Kino-123)
+---- Wątek: Czarnobyl - miniserial HBO (/Temat-Czarnobyl-miniserial-HBO-163217)

Strony: 1 2


Czarnobyl - miniserial HBO - Hybrid1990 - 24-06-2019 20:02

Czarnobyl – pięcioodcinkowy miniserial produkcji brytyjsko-amerykańskiej, który przedstawia fabularyzowaną historię katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

Jestem świeżo po seansie ostatniego odcinka, i powiem że serial bardzo mi się podobał. Choć pierwszy odcinek mnie nie porwał, to od drugiego już nie miałem na co narzekać. Przygnębiający klimat, świetne postacie Legasowa i Szczerbiny, mierzące się z problemami wybuchu reaktora, oraz przesłanie filmu (o kłamstwie) - to w tym serialu podobało mi się najbardziej.
Czarnobyl szybko wskoczył na pierwsze miejsce w rankingu seriali na imdb.com oraz na filmweb.pl, gdzie zdetronizował wieloletniego lidera - Grę o tron, więc jest to pozycja obowiązkowa dla każdego wielbiciela małego ekranu, zwłaszcza że nie są to żadne fantastyczne bajki, tylko można by rzec że lekcja historii (tak, wiem że nie wszystko w serialu jest prawdą).
Czy ktoś już oglądał i może się wypowiedzieć?

[Obrazek: czarnobyl_qsnxpwe.jpg]
[Obrazek: commentJv_qsnxpww.jpg]



RE: Czarnobyl - miniserial HBO - Elton - 24-06-2019 22:13

Szkoda że aktorzy nie prowadzili rozmów w Rosyjskim,podkreśliło by to klimat jeszcze bardziej.
Ten Angielski trochę "bolał"
Ale serial jak najbardziej na plus,szkoda że tylko 5 odcinków. W końcu miniseria...


RE: Czarnobyl - miniserial HBO - Arczit - 25-06-2019 10:35

Serial super. Jak wyżej, brakowało mi również rosyjskiego akcentu Big Grin

Co do ilości odcinków (5), moim zdaniem jest to dobre posunięcie. Gdyby zrobili z tego 3 sezony, to cały klimat stracił by na wartości. W 5 odcinkach mamy ukazane wszystko od wybuchu do procesu, i nie ma przeciąganych scen czy utraty wątku.

Martwi mnie tylko to, że 3/4 społeczeństwa młodzieży dopiero teraz dowiaduje się, że w ogóle coś takiego miało miejsce.
Dużo ludzi znających chociaż tą podstawową historię, śmieszkuje że jeśli nakręcą bardzo dobry "serial" stricte o I / II wojnie światowej, to będzie podobne booom i pytania: "Ludzie to kiedyś walczyli? Rozbiory, a po co to komu?" itp.


RE: Czarnobyl - miniserial HBO - Hybrid1990 - 25-06-2019 18:20

Mi tam produkcja tego serialu w angielskim zamiast w rosyjskim wcale nie przeszkadzała, jak dla mnie to nawet lepiej, zresztą dziwne by było, żeby amerykańskie HBO tworzyło serial po rusku. Trochę rosyjskiego wszakże było, np. w pierwszym odcinku zgłoszenie telefoniczne do straży pożarnej o wybuchu reaktora, albo w drugim początkowy monolog i ogłoszenie z głośników o ewakuacji. Ten telefon do straży to jest chyba autentyczny archiwalny zapis, a przynajmniej na taki mi wyglądał, a to wielki plus dla tego serialu.
5 odcinków mnie w zupełności zadowoliło, również uważam że nie pasowało robić z Czarnobyla sezonowej telenoweli, upychając na siłę jakieś mało istotne wątki czy inne zapychacze. Mamy same konkrety.

(25-06-2019 10:35)Arczit napisał(a):  Martwi mnie tylko to, że 3/4 społeczeństwa młodzieży dopiero teraz dowiaduje się, że w ogóle coś takiego miało miejsce.
I tu właśnie wychodzi jeden z plusów serialu, że bardziej uświadamia młodsze pokolenie o ważności tej katastrofy, o której gdzieś tam może jakąś namiastkę informacji słyszeli czy przeczytali, bądź tak jak piszesz - wcale o tym nie wiedzieli.


Ruskim Czarnobyl oczywiście się nie spodobał, zarzucają twórcom fałsz i zakłamanie (heh, czemu mnie to nie dziwi po obejrzeniu tego serialu? : D ), oraz planują nakręcić swoją własną wersję.


RE: Czarnobyl - miniserial HBO - jg2pmd - 09-08-2019 14:34

Guwnobyl a nie czarnobyl, amerykanie - najwięksi mordercy w dziejach ludzkosci swoją propagandę niczym kokakole leją do glowy a wy to chap chap CHAP - chapiecie. I jeszcze wiecej krzyczycie.

[Obrazek: fefe.jpg]


RE: Czarnobyl - miniserial HBO - Sahya - 09-08-2019 21:53

(09-08-2019 14:34)jg2pmd napisał(a):  Guwnobyl a nie czarnobyl, amerykanie - najwięksi mordercy w dziejach ludzkosci swoją propagandę niczym kokakole leją do glowy a wy to chap chap CHAP - chapiecie. I jeszcze wiecej krzyczycie.

[Obrazek: fefe.jpg]
Według ciebie wybuch reaktora atomowego w Czarnobylu to zmyślona w celu szerzenia propagandy bajeczka?


RE: Czarnobyl - miniserial HBO - Krakersik - 10-08-2019 20:46

Radziecka odpowiedź na ten serial będzie piorunująca Jerk Agent CIA wyskakując z rakiety kosmicznej ląduje na kominie elektrowni w Czarnobylu, następnie podkłada bombę smrodującą. Ta wybucha i powoduje omdlenia pracowników elektrowni. Ci tracą przytomność w wyniku czego uderzają głową w przycisk" job ewaszu mać, niet wciskajut" I tak następuje katastrofa.... Xpokerface

Tak na serio to super serial, bardzo mi się podobał, idealna ilość odcinków, POLECAM impreza


RE: Czarnobyl - miniserial HBO - SzybkiPL - 29-08-2019 10:25

Najbardziej klimatyczny serial od lat. Ogladac tylko po ciemku. Bardzo psychodeliczny, to uczucie niepokoju, super dobrana muzyka (albo jej brak), cos dla fanow mocniejszych przezyc. Wciaga od 1 odcinka.
Odkrylem zupelnie przypadkiem, rozmawialem ze szwagrem na temat elektrowni jadrowych i powiedzial mi o nim. Polecam!


RE: Czarnobyl - miniserial HBO - alien97 - 19-12-2019 15:25

Gorąco polecam jedyny minus jak dla mnie to ilość odcinków ale tak kozak


RE: Czarnobyl - miniserial HBO - KtosNowy - 14-05-2020 17:15

mi sie podobał
ciekawe tylko ile w tym prawdy, bo chcą kręcić własna wersję

Znow USA uratowało swiat i przekręciło historię